Vai ir nepieciešama plastiskā operācija

plastiska ķirurģijaKā zināt, vai ir vērts veikt šo izšķirošo soli – plastisko operāciju?

Vai arī visu atstāt kā ir…?

Plastisko ķirurģiju kā tādu un plastiskās operācijas daudzi uztver kā niekošanos – nenozīmīgu ķirurģisku iejaukšanos, bez riska, bez sliktām sekām. Citi, savukārt, uzskata, ka tas svarīgi ir tikai popzvaigznēm, bet vienkāršā cilvēkā visam jābūt dabiskam.

Patiesībā – operācija, vai tā ir plastiskā vai nē – tā ir operācija.

Atrašanās slimnīcā, sāpes, organisma atjaunošanās periods… un neveiksmīga rezultāta iespējamību neviens arī nav noliedzis. Tādas operācijas var būt vieglas, tās var būt sarežģītas un ilgt pat 6 stundas un vairāk. Vienīgā atšķirība ir tā, ka plastiskā operācija tiek veikta pilnīgi labprātīgi, jo nav dzīvībai svarīga.

Ir cilvēki,kas to dara muļķīgu apsvērumu pēc, bet ir cilvēki, kuriem tas ir ļoti nepieciešams un svarīgs lēmums.
Es runāju par cilvēkiem ar ļoti izteiktiem ārējiem defektiem.

Plastiskā ķirurģija ietver kosmētisko un atjaunojošo daļu. Pirmā – tās ir tādas operācijas, kā atkārušos ausu operācijas, deguna formas mainīšana utt. Un ir citas, tādas kā organisma atjaunošana pēc pārciestas traumas, seku novēršana (ādas atjaunošana pēc apdeguma).

Veikt vai neveikt operāciju – abos gadījumos jālemj būs pašam, ja vien, protams, nav nekādu iemeslu kāpēc to nedrīkst darīt jebkurā gadījumā. Pirms operācijas nepieciešams veikt veselu kaudzi analīžu, atrast  ārstus un iztērēt nervus.plastiska operacija Toties rezultāts, droši vien, būs iztērēto spēku, naudas un laika vērts. Iespējams… Bet, varbūt, paliks tikai sliktāk? Tas ir tas, par ko ir jāaizdomājas pēc pirmās ārsta konsultācijas (iespējams arī ātrāk. Bet labāk aiziet pie ārsta uz pirmo konsultāciju, lai pēc tam visu mūžu nav sevi jāvaino neizlēmībā).

Nepievilcīgas ārienes dēļ daudziem cilvēkiem rodas kompleksi un, ja šo defektu likvidēšana palīdzēs justies pašpārliecinošāk, tad kāpēc gan neizmantot šo iespēju? Piemēram, kāpēc gan bērnam, kuram ir ļoti atkārušās austiņas ciest citu izsmieklu? Vai nav vienkāršāk veikt operāciju? Pie tam, bērnu dienās veikta otoplastika (ausu formas korekcija) ir lētāka. Risks – minimāls, domājams, bet vienmēr tas jājautā ārstam.

Ja tu vēlies tikt vaļā no liekajiem taukiem, tad padomā kā vēlāk izskatīsies tava rēta, cik ilgi ilgs atlabšanas periods. Bet, varbūt, viss nemaz nav tik slikti – vienkārši jāsāk nodarboties ar sportu, jo operācija, taču, neapstādina aptaukošanās procesu. Liekais svars nav vienkārši ārējs defekts, bet gan kopēja organisma veselības problēma.

Pieņemsim – ir jau izlemts,ka dzīvei bez jauna deguna (ausīm vai figūras utt.) nav jēgas un ir jau būts pie ārsta uz pirmo konsultāciju un tika apstiprināts,ka viss būs kārtībā un no slimnīcas iziesi kā burvīga princese.

plastiska kirurgijaTagad padomāt vajag par sekām: cik liela ir iespēja, ka operācija neizdosies. Parasti neliela, bet gadās. Tad ir jāpadomā cik daudz būs jāskraida nodot analīzes, cik ilgi būs jāguļ slimnīcā (ja operācija nav sarežģīta, tad 1-2 dienas, bet par to tev atbildi sniegs ārsts jau pirmajā konsultācijā). Kāds būs rehabilitācijas periods, kura laikā tev būs jāsēž mājās un jāstaigā tikai uz pārsiešanām.

Būtu jauki, ja tādu cilvēku atbalstītu kāds tuvinieks – aizvestu uz slimnīcu, sagaidītu, atvestu mājās.

Ja ir izlemts veikt operāciju, saprotot, ko tas maksās un zinot, ka rezultāts būs to vērts – tad uz priekšu!
Tādā gadījumā pēc operācijas viņš jutīsies brīnišķīgi: ne katrs cilvēks ir gatavs izciest visas grūtības un sasniegt vēlamo.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ir iestājies pikniku un gaļas cepšanas laiks un visos Latvijas stūrīšos, dārzos un kempingos  brīvdienās  kūpēs un smaržos “nacionālais ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata