Sieviete un rudens

sieviete_rudeniVakardienas lietus ir nomazgājis pasauli, atspirdzinājis to un, šķiet, šis rīts paies bez lietus lāšu grabināšanās gar palodzi un krāsainiem lietussargiem uz ielām un ceļiem. Kaut gan debesis vēl auklē tumšus mākoņus un varbūt arī kādā Latvijas pusē tieši šodiena ir atnākusi ar vēja dejām un lietu. Tāda nu ir rudens daba.

Vēl pirms brīža baudījām saules pielietas, siltas septembra dienas un pat nedēļas, taču rudenīgā noskaņa arvien vairāk ienāk gan apkārtnē, gan arī mūsu pašu sajūtās. Ir izmainījusies daba un arī mēs pašas. Katru sezonu mainās ne tikai mūsu garderobe, bet arī sajūtas un dzīvesveids un it sevišķi to sajūtam mēs – sievietes. Esam enerģētiski saistītas ar dabas cikliem.

Gadalaiku maiņa, tas ir noteikts ritms, shēma, kas atstāj iespaidu uz visu dzīvo, tajā skaitā arī uz tavu un manu organismu. Un ir pilnīgi normāli, ja rudenī jūtamies savādāk – rimtāk, apcerīgāk, mazliet skumjāk. Taču, dzīvojot šodienas steigā, bieži vien esam pazaudējušas saikni ar dabu un joņojam tik uz priekšu, pieņemot notiekošo dabā kā faktu, ka tas ir tā, taču apslāpējot savas sajūtas un aizliedzot ieklausīties tajās. Tāpat kā diena ir domāta aktivitātēm, kustībai, tā nakts – mieram un atpūtai. Līdzīgi ir ar gadalaikiem – arī tiem piemīt sava enerģētika un nozīme.

Pavasarī visa daba mostas, atdzīvojas, tas ir laiks, kad atdzimstam, atjaunojamies, plaukstam. Laiks, kad esam salikušas plānus vasarai, kad zinām, ko sēsim un ko gribam izaudzēt. Ne tikai dārzā, bet arī sevī.

Vasara ir aktivitāšu un ziedēšanas laiks, viss tiecas uz augšu – tuvāk saulei. Taču nekas nav mūžīgs – arī viss dabā nogurst, atrod piepildījumu, nogatavina augļus un sāk gatavoties miera periodam – ziemai.

Ko rudens mums grib pateikt? Uz ko tev vajadzētu koncentrēties?

Daudzas no mums nožēlo beigušos atvaļinājumus un pagājušās saulainās dienas, kavējas atmiņās par vasaru un tāpēc nemaz nepamana, ka šobrīd ir tik daudz skaistuma, ko baudīt tepat blakus. Krāsainu lapu puteņi, kas gan vēl tā pa īstam tikai būs, zili, sarkani, zaļi un svītraini lietussargi visapkārt. Ir sākusies spilgtu gumijas zābaciņu, krāsainu šaļļu un apmetņu ēra. Zem kājām dzelteni lapu paklāji un veikalu skatlogus rotā dažādi koši dārzeņi un augļi.

Šis ir laiks, kad apzināmies un pieņemam sevi un apkārt notiekošo tādu, kāds tas ir. Tāpat kā laba saimniece ir salikusi un sagatavojusi savu novākto ražu burkās un burciņās, plauktos un plauktiņos, arī tev laiks sakārtot savas domas, savu veikumu. Laiks, lai pabeigtu iesākto. Svarīgi ir apskatīties apkārt un būt šeit, izbaudīt sava veikuma rezultātus.

Ja piezogas nemanāmas skumjas, tad tas ir pirmais signāls, ka laiks pārslēgties no ārējās pasaules uz iekšējo – ieklausīties sevī, savās domās, paanalizēt tās, paiet kādu ceļa gabaliņu ar tām kopā, un tad atlaist. Sakārto savas emocijas, sajūtas, pārdzīvojumus – kā skaistas atklātnītes, ko tev dāvinājuši tavi mīļie. Izdomā, no kā tev gribētos šobrīd atteikties, un ko paturēt, kas būs tas, kas radīs mieru un harmoniju tevī.

Šis ir laiks, kad tu pievērsies savai mājai, laiks iztīrīt lieko un piepildīt māju ar savu dzīvo enerģiju. Rudenī novācam ražu un gatavojam krājumus ziemai, tātad – vajag vietu kur to visu likt. Laiks iztīrīt plauktus, skapjus, sašķirot un izmest visu lieko arī no sevis, lai atbrīvojas vieta kam jaunam. Šis ir arī laiks pateicībai – saki paldies no sirds visam, ko esi spējusi saņemt un baudīt. Pateicies Zemei par augļiem, ko tā ir devusi, un ir vienalga vai tie ir izauguši tavā dārzā vai nopirkti veikalā – tu tos baudi. Domās saki paldies cilvēkiem, kas tev ir bijuši blakus, vasaras saulei un dienām, kas tev ir devušas spēku.

mikeliNe velti tautasdziesmās saka, ka „rudentiņš bagāts vīrs”, rudenim pieder bagātības enerģija – ielaid to savās mājās. Pastaigājoties mežā vai parkā, salasi krāsainās lapas, zariņus, ķērpjus, čiekurus.

Palūko kādu pīlādža zaru vai košu fizāli, ko ielikt vāzē. Salasi adataiņus kastaņus vai ozolzīles.. Izveido pati rotājumus savai mājai. Redzēsi kā mainīsies mājas enerģētika, tā kļūs saulaināka un mājīgāka un lietus aiz loga tev liksies draudzīgs un neliks atkal nopūsties, jo tu pati būsi radījusi siltumu – siltumu savās mājās un arī sevī. Un, šīs dabas veltes tevi priecēs un sildīs ilgu laiku ar savu īstumu un pilnību.

Laiks arī pārlūkot mājas interjeru… siltas pūkainas segas, spilveni un pledi, kādi košāki un rudens krāsām bagāti aizkari. Es esmu sveču mīļotāja un man ļoti patīk siltums, mīļums un gaisma, ko izstaro sveces – iesaku arī tev par tām neaizmirst. Ienes savā mājā un sajūtās gaismu, kuras citādi rudenī kļūst arvien mazāk. Uz galda traukā saber ābolus vai kādus citus augļus, kas tev iet pie sirds, tādējādi ieaicinot mājās pārpilnības enerģijas.

Tas viss kopā radīs mājās mājīgumu un prieku, satuvinās tavus mīļos un liks jums justies sasildītiem, pārticīgiem un mīļa miera pilniem.ozolziles

Un neaizmirsti pati sevi! Lai arī tava garderobe un ģērbšanās stils dod tev piepildījumu un siltas sajūtas. Rudens ir tik bagāts ar krāsām, izmanto ko līdzīgu arī savā apģērbā – tā sajūtot kopību ar dabu, ar rudens noskaņu.

Dzīvojot apzināti, sekojot dabas cikliem, mēs – sievietes varam viegli sakrāt un saglabāt enerģiju, un, kaut kad pienāks arī laiks, to atkal tērēt. Lai mums izdodas šajā rudenī būt skaistām, mīļām un piepildītām!

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Palodze-dīvāns vai dīvānpalodze...? Sēžu domāju kā to nosaukt, bet tu jau droši vien nojaut, par ko šodien parunāsim. Es nezinu kā tu, bet es vien ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Anita

  Paldies,Sarmīt!Silti,mīļi un jauki…..:)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata