Pārdomas par dzīvi gada nogalē

 

pardomas_veca_gada_nogaleMūsu dzīves notikumi ir vislabākais informācijas avots. Gadu nogales ir dzīves periodi, kad ir jāatrod laiks pārdomām un laiks, lai rīkotos. Un, ja mūsu saspringtajā dienas grafikā otrajam laiks atrodas, tad nopietnām pārdomām, izvērtēšanai un savas personīgās dzīves notikumu analīzei laika mums neatliek.

Mūsu (un nevis svešas) dzīves pieredze var kļūt par pārsteidzošu vērtību avotu, par tādu kā valūtu. Bet tā par tādu kļūs tikai tajā gadījumā, ja tu atradīsi tam laiku.

Jo galu galā, cilvēku dzīves atšķiras un veidojas, nevis no konkrētiem notikumiem, bet gan no attieksmes pret notiekošo. Viens no veidiem kā savai dzīvei par labu izdarīt kaut ko pozitīvu ir saņemt no tās vērtīgu informāciju.

Vispiemērotākais laiks pārdomām, tās ir laika intervālu beigas – nedēļas, mēneša, ceturkšņa vai gada. Viedie cilvēki zināja, kā savas dzīves pagātni izmantot par labu nākotnei. Nedēļas beigās velti dažas stundas, lai pārdomātu un novērtētu visus šajās septiņās dienās notikušos momentus un visu pozitīvo pieredzi ieguldi nākamajās dzīves dienās. Mēneša beigās velti dienu, lai izanalizētu trīsdesmit dienu notikumus. Bet gada beigās pārdomu laikam velti veselu nedēļu. Iedomājies tikai – KĀDU pieredzes bagāžu tu ieguldīsi nākamajā dzīves nedēļā, mēnesī vai gadā!

Tu teiksi nav laika, tu teiksi – kas par muļķībām? Man gan liekas pretēji…Ir tiešām muļķīgipardomas_pirms_jauna_gada dzīvi vienkārši nodzīvot… Vai ne tamdēļ mums dota šodiena, lai no tās mācītos rītdienai? Vai ne tamdēļ mums doti notikumi, lai tos analizētu un no tiem mācītos? Vai ne tamdēļ mums dota dzīve, lai to nodzīvotu godam? Mēs esam pieraduši, ka loģiski ir nodot ceturkšņa un gada atskaites darba vietās, bet kāpēc mēs šādu atskaiti nenododam sev gada beigās?

Un iedomājies kā šādā veidā varētu izanalizēt savus nodzīvotos 30, 50 vai 70 gadus un iegūto pieredzi un praksi ieguldīt nākamajā dzīves posmā! Tieši tāpat var analizēt darbu, konkrētu projektu, attiecības – ar vienu mērķi – šo dzīves „punktu” padarīt vēl labāku vai kaut ko tajā mainīt.

Bet vienu gan ievēro: analizē ne tikai pozitīvos, bet arī negatīvos momentus, ne tikai veiksmi, bet arī neveiksmes. Bieži vien tieši tas mums var dāvāt visvērtīgākās dzīves skolas stundas un tieši tās kļūst par mūsu labākajiem „skolotājiem”.

Tici man, šis process ir daudz vērtīgāks par kārtējo rīcību, kura galu galā, varbūt, atkal būs nepareiza vai kļūdaina.

Vai tu bieži domā par dzīvi?

Vai esi aizdomājusies par to, KĀ tu dzīvo?

Vai tu kontrolē notikumus, kuri ar tevi notiek?

Vai tu centies analizēt kāpēc tava dzīve ir tieši tāda (laba vai ne visai, nav svarīgi) un ne citāda?

Ja tu agrāk to neesi darījusi, tad tagad, gada beigās, pārdomām par savu dzīvi ir īstais laiks. Iekārtojies ērtāk un padomā:

Ko tu gribētu no dzīves saņemt?

Ar ko tu gribētu nodarboties?

Kāda, tavuprāt, izskatās veiksme?

Kādas nodarbes tevi dara laimīgu?

Kuras no tām tev liek zaudēt laika izjūtu?

Kuras darbības tev sniedz labsajūtu un mieru?

Kas tevi interesē visvairāk?

Kādas grāmatas tev patīk lasīt?

Kādas filmas un raidījumus tu izvēlies skatīties?

Varbūt tev patīk mācīties vai mācīt citus?

Kā tu izturies pret sportu, mūziku, ceļojumiem?

Varbūt tev patīk daba, dzīvnieki?

Tu jau zini, ka vislielākos panākumus sasniedz tie, kas nodarbojas ar to, kas viņiem patīk. Tagad padomā par to, ko tu saņem no dzīves šobrīd un kas tad ir tas, ar ko tu nodarbojies šobrīd? Un,ja atbilde tev nepatīk – vai tiešām ir tik ļoti sarežģīti ŅEMT un sākt nodarboties ar to, kas tev tiešām patīk? Ko tu esi darījusi pagājušajā gadā, lai piepildītos tavi sapņi?

Uzraksti uz papīra divus sarakstus un salīdzini tos. Un izdari secinājumus.

Padomā, vai tik tu netērē laiku veltīgi?

Ko tu varēji izdarīt un ko tu izdarīji?

Ja tu šim procesam sadūšosies, ja tu pret to izturēsies nopietni, tici man – šīs pārdomas tev nebūs veltīgas! Tās palīdzēs tev izanalizēt pagājušo gadu un nākamais gads tev izskatīsies daudz priecīgāks, daudz cerīgāks un daudzsološāks! Tu ar lielu iekšēju gandarījumu un smaidu uz lūpām Jaungada naktī pacelsi šampanieša glāzi, jo tu zināsi, ka viss būs labi!

Tev noteikti izdosies, tikai, lūdzu, nenoslinko arī šogad!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata