“Maģiskais” minimums mājas kārtības uzturēšanai

majas_uzkopsanas_padomi

Mēs katru dienu un pat katru mirkli atrodamies mazu un lielu ikdienas pienākumu virpulī – darbs, ģimene, rūpes par māju, vīru un bērniem, ēdienreižu, pirkumu, atvaļinājuma, dzimšanas dienu un citu pienākumu un notikumu plānošana…mūžīgā steiga!

Un tāpat, kā mūsu organisma uzturēšanai ir nepieciešama ikdienas vitamīnu, minerālvielu un barības vielu deva, tāpat arī mūsu mājai ir nepieciešama minimālā ikdienas pūļu un uzmanības deva. Nosauksim šo daļu par “maģisko minimumu” – tātad, tie būs daži obligātie ikdienas uzdevumi, kas jāizdara, lai mājās tiktu uzturēta kārtība un tīrība.

Faktiski, šis saraksts ietver mums katrai zināmas galvenās aktivitātes, kuras var būt veiktas pat brīvā laika deficīta apstākļos. Tās ir universālas un var būt piemērotas visām ģimenēm. Kādas tad mūsu dzīves aktivitātes palīdz uzturēt šo maģisko minimumu? Viss ir vienkārši:

 • Savu finanšu uzskaite: mums laicīgi ir jāsamaksā rēķini un jābūt vietai, kur mēs turam savu naudu.
 • Ēdiena gatavošana: mums pastāvīgi jāpērk produkti un ēdiena pagatavošanai ir jābūt tīriem traukiem.
 • Veļas mazgāšana: mums vienmēr ir nepieciešamas tīras drēbes.
 • Tīrības uzturēšana mājās: katru dienu mēs veicam daudz sīku kārtības uzturēšanas darbību, bet katru nedēļu mēs veicam rūpīgu mazgāšanu un mājas tīrīšanu.

Sekojot šim maģiskajam minimumam,  tev izdosies četrās augstāk minētajās sfērās uzturēt elementāru kārtību. Lūk, tas:

Katru dienu:

Mazgā traukus, neatliekot uz rītdienu (ja tev ir trauku mazgājamā mašīna, izmanto to katru dienu).

 • Notīri visas virtuves galdu virsmas.
 • Lai nekrātos netīro drēbju kaudzes, tiklīdz sakrājas viena porcija, centies to izmazgāt tajā pašā dienā.
 • Laicīgi veic visas nepieciešamās sevis un savu ģimenes locekļu sagatavošanās darbības (drēbes, kaut kas līdzi ņemams utt.) nākamajai dienai.

Katru nedēļu:

 • Pārbaudi visus savus parādus un samaksā rēķinus.
 • Iegādājies produktus nākamajai nedēļai.
 • Iztīri vannas istabas un tualetes santehniku.

Nākamais solis: deleģē pienākumus! Uztici dažus mājas kārtības uzturēšanas pienākumus katram ģimenes loceklim. Tādējādi katrs veicinās kārtības uzturēšanu mājās un tas nozīmē, ka katram šajā procesā būs sava ieinteresētība. Darbojoties kopā, lietas notiek ātrāk, un vairāk laika atliks atpūtai.

Un pēdējais: uzraksti uz lapas un šo maģisko minimumu piekarini redzamā vietā, tā, lai tas būtu redzams visiem. Arī katra ģimenes locekļa pienākumus. Tādejādi katrs zinās, kurš tad savu minimumu (nav iznesis pārpildīto atkritumu spaini vai iztīrījis vannas istabas izlietni) ir vai nav izpildījis un tas noteikti veicinās to, ka „sliņķi” mājās gadīsies ļoti reti.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata