Kas ir kolagēns un kāpēc tas ir tik svarīgs

kolagena_nozime

Droši vien ne reizi vien esi dzirdējusi par kolagēnu un to pat esi pamanījusi kā sastāvdaļu dažādos pretgrumbu krēmos. Bet vai tu zini, ka kolagēns ir svarīga sastāvdaļa ne tikai mūsu ādas elastībai? Patiesībā, tā funkcijas ir daudz plašākas. Bet vispirms mēģināsim saprast kas tad ir kolagēns…

Kolagēns ir proteīns, kas ir ļoti svarīgs mūsu organismam. Tas veido tā saukto trīskāršo spirāli. Tādas aminoskābes, kā piemēram, glicīns, prolīns, arginīns un hidroksiprolīns ir kolagēna veidošanās pamats. Šim proteīnam ir vairāk nekā 1500 aminoskābju ķēde. Aptuveni 33 procenti olbaltumvielu organismā ir kolagēns. Tas ir skrimšļu, cīpslu, saišu un kaulu sastāvā, arī matos, muskuļos un dzīvībai svarīgos orgānos..

Kolagēnam ir noteicoša nozīme normālai mūsu organisma funkcionēšanai, un tas ir svarīgi ne tikai ādai, bet arī kauliem, muskuļiem un īpaši locītavām. Tas ir balsts, kas savieno dažādus mūsu organisma audus, tos uzturot elastīgus un stingrus. Pateicoties šai vielai, mēs varam pārvietoties bez jebkādiem apgrūtinājumiem. 95% mūsu organisma skrimšļu sastāv no kolagēna. Atjaunošanās pēc dažādām traumām notiek pateicoties šī proteīna funkcijām.

Kolagēns palīdz arī stiprināt kaulus, nagus un matus. Turklāt, tas ir atbildīgs par kalcija fiksāciju kaulos, un, līdz ar to, par labu kaulu veselību.

Mūsu organisms kolagēnu ražo dabiskā ceļā, bet ar gadiem šī spēja pamazām izgaist, un mēs sākam ciest no kaulu sāpēm, artrīta un citām slimībām. Problēmas, kas rodas sakarā ar kolagēna trūkumu, ir:

 • ādas novecošanas process, ādas elastības zudums un grumbu veidošanās;
 • kaulu blīvuma samazināšanās;
 • locītavu kustīguma samazināšanās, kas var izraisīt iekaisumu un sāpes;
 • varikozu vēnu veidošanās;
 • matu izkrišana;
 • zobu veselības problēmas.

kolagena_izstrade

Tagad mēs zinām, kas ir kolagēns un kāpēc tas ir tik svarīgs. Diemžēl, stabilu šīs olbaltumvielas līmeni nav iespējams uzturēt visa mūža garumā, bet tā krājumus var papildināt un zināmā mērā var samazināt arī tā zaudējuma sekas. To var darīt gan ar pārtikas produktiem, gan uztura bagātinātājiem un ādas kopšanas līdzekļiem.

Ir pārtikas produkti, kuri tieši un netieši stimulē vai uzlabo kolagēna izstrādi organismā:

1. Vispirms jau tie ir pārtikas produkti, kuri satur C vitamīnu (citrusaugļi, zaļie lapu dārzeņi, saldie pipari, ogas).

2. Arī produkti, kuri satur omega-3 taukskābes (zivis, rieksti, linsēklu un olīvu eļļa, avokado, u.c.), stimulē kolagēna izstrādi.

3. Kolagēna ražošanā liela loma ir tiem pārtikas produktiem, kuri satur sēru (sīpoli, olīvas, selerijas, gurķi).

4. Arī sojas produkti veicina kolagēna izstrādi, un aizsargā to proteīnu, kas jau ir.

5. Svarīgi ir arī produkti, kas satur glicīnu. Lielos daudzumos, to satur cūkas āda, vistas āda un želatīns.

6. Arī varam, kas lielos daudzumos sastopams gaļas subproduktos, sezama sēklās, kakao, riekstos un lēcās, ir liela nozīme.

7. Zaļā tēja. Arī šis ārstnieciskais dzēriens spēj stimulēt kolagēna izstrādi.

Kā jau minēju, sava svarīguma dēļ mūsdienās kolagēnu varam uzņemt ne tikai ar pārtikas produktiem savas veselības uzturēšanai, bet, kā esi ievērojusi, to pievieno arī uztura bagātinātājiem, sejas ādas, ķermeņa un matu kopšanas līdzekļiem.

Šī iemesla dēļ ielūkojos manis iecienītajā e-veikaliņā un, lūk, ko atradu – vairāk kā 780 produktu, kuri satur kolagēnu, kas domāti gan veselības, gan skaistuma uzturēšanai.

Lūk, daži pircēju atzītākie:

Mason Naturals, Collagen Beauty Cream

             Brīnišķīgs krēms sievietēm pēc…

kolagens_matiem_un_nagiem

Iedarbīgs līdzeklis >>>> jeb uztura bagātinātājs (150 kaps.) sievietes skaistumam  – matiem, nagiem, noderēs tām sievietēm, kuras ir strauji notievējušas, bet āda nav “tikusi līdz”.

kolagena_serums

Kolagēna serums veselīgai sejas ādai, sejas ovāla nostiprināšanai >>>>>.

kolagenu_saturosie__produkti

Bet šis ir interneta veikala atvērums >>>, kurā apkopoti visi līdzekļi, kuri satur kolagēnu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šīs 3 eļļas ir spēcīgs līdzeklis cīņā ar priekšlaicīgu ādas novecošanu. Meitenes, kamēr mums vēl ir 40 vai pat 45, āda izskatās jauka, bet kad „ ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Pirms kāda laika mūsu blogā es jau biju izveidojusi publikāciju ar 10 padomiem kā izskatīties slaidākai. Šodien par nākamajiem desmit. Šie pado ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata