Kā rudenī neatgriezt zaudētos kilogramus atpakaļ

smiltserksku_teja

Saskaņā ar dažādiem pētījumiem, vidusmēra sieviete vasaras mēnešos no sava svara zaudē 3-4 kilogramus, bet līdz novembra vidum tos “apēd” atpakaļ.

Karstās vasaras dienās mūs piesātina pat viegli dārzeņu salāti un dārzā noplūktu ogu sauja, bet centimetri no vidukļa kūst paši par sevi. Bet atkal nāk rudens, laika apstākļi kļūst sliktāki, dienas īsākas, bet noskaņojums – drūmāks … Un roka neviļus sniedzas pēc bulciņas ar rozīnēm.

Eksperti neiesaka ar dabisko organisma reakciju cīnīties un censties turēt viņu badā, jo tas pats vasaras vieglais uzturs salīgajam rudenim nebūs piemērots. Tādēļ savu ēdienkarti ieteicams pārskatīt un veikt gudras korekcijas, kas mūsu svaru neietekmēs.

Ne tikai ābolus vien…

Apetītes palielināšanās, tieksme pēc sātīgākiem ēdieniem ir pilnīgi pamatota. Mūsu organisms mēģina sasildīties, un tas nozīmē – iegūt papildus kalorijas no pārtikas. Pie tam, dienas gaismas un saules aktivitātes samazināšanās ne visai pozitīvi iedarbojas arī uz mūsu noskaņojumu un vēlmi kustēties vai sportot. Organisms nav jāpiespiež baudīt ābolus vai zaļos salātus vien. Tas var novest pie imunitātes samazināšanās un rezultātā – pie saaukstēšanās un vīrusu infekcijām.

Labāk ieklausīsimies sevī un gudri pielāgosim savu uzturu. Tas nebūt nenozīmē, ka mēs varam pāriet uz kotletēm vai ar speķi saceptiem kartupeļiem, bet mūsu ēdienkartei jākļūst sātīgākai un sasildošai. Pievienosim uzturā graudaugus, piena produktus un olbaltumvielas saturošu pārtiku – gaļu, olas, zivis. Pastiprinātu uzmanību pievērsīsim ķirbim – ēdieni no tā garšo lieliski, un tie labi piesātina organismu. Pie tam, kaloriju skaits tajos ir tikai 22 kcal uz 100 gramiem.

rudens_edienkarte

Sasildīties no iekšpuses

Apmānīsim organismu! Viņam tagad ir auksti, nemājīgi – tāpēc sasildīsim to no iekšienes. Bet ne ar treknu boršču, bet, piemēram, ar diētisku šampinjonu krēmzupu. Priekšroku dosim karstiem ēdieniem un dzērieniem.

Aukstas sviestmaizes labāk aizstāsim ar biezputrām, svaigi grieztus dārzeņus ar siltiem rukolas vai laša salātiem un pikantām mērcēm, bet svaigi spiestas sulas glāzi ar aromātisku smiltsērkšķu tēju ar medu vai krūzi karsta piena.

Pie tam, neaizmirsīsim arī attiecīgi apģērbties. Jo mazāk siltuma mūsu ķermenis atdos apkārtējai videi, jo mazāk mums gribēsies sevi „sasildīt” ar kādu kūkas gabaliņu vai bulciņu.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata