Kā ieplānot laimīgu jauno gadu

 

jauna_gada_planiPavisam drīz miljoniem cilvēku visā pasaulē kopā ar salūtiem un petardēm savus cilvēciskos sapņus palaidīs gaisā… Tas viss notiks rotaļīgā noskaņā, jautri un viegli. Iespējams, tieši tāpēc Jaunā gada vēlmes visbiežāk arī piepildās? Mēs atlaižam tās viegli, labā noskaņojumā un kā nekad – tieši šajā naktī ticam brīnumam.

Būtu tik jauki, ja mēs iegaumētu šo stāvokli, šo noskaņu, šo mūsu noskaņojumu un spētu nest līdzi sev cauri visam gadam. Tomēr…ticība brīnumam ātri izplēn, bet nejauši, sagadīšanās pēc, piepildīts sapnis stabilu veiksmi visa gada garumā negarantē.

Lai nākamais gads mums nestu vairāk laimes un sapņu piepildījumus, savu nākotni vajadzētu plānot iepriekš. Un sākt vajadzētu jau tagad. Varu saderēt, šajā brīdī tu padomāji: atkal par to pašu! Nekā jauna!…Tomēr, izlasi šo rakstu līdz galam.

Un tātad – vispirms jau atbrīvosimies no veciem aizvainojumiem, pabeigsim iesāktās lietas un darbus, piedosim un atlaidīsim visu, kas neļauj mums uzelpot un ar prieku sagaidīsim Jauno gadu. Sāksim no baltas lapas, sveiksim un saņemsim apsveikumus ar vieglu sirdi.

Kad mēs vēlam viens otram mīlestību, veselību, naudu, veiksmi darbā, pat neko nezinot par "līdzsvara riteni", mēs saprotam, ka dzīve nesastāv no viena liela posma, bet gan tiek savīta no daudziem fragmentiem. Mūsu laime ir atkarīga no labklājības katrā no tiem.

Mūsu draugiem un paziņām atstāsim tiesības uz sirsnīgajiem vēlējumiem, bet sev plānosim daudz konkrētāk.

Pareizi uzstādīts mērķis ir deviņdesmit procentu izdošanās garants. Šobrīd mēs atspersimies no tiem pašiem būtiskākajiem dzīves komponentiem, kurus mēs parasti dzirdam sev adresētajos apsveikumos. Bet, lai nepalaistu garām neko, mēs paplašināsim šo sarakstu līdz 8 punktiem un katram no tiem uzrakstīsim vismaz divus mērķus. Ir svarīgi, ka mūsu vēlmes tiek sadalītas vienmērīgi uz visiem punktiem. Tikai tādā gadījumā savā dzīvē sajutīsim harmoniju un laimi.

jauna_gada_sapni

Padomā un cik vien precīzi pieraksti, kādus rezultātus vēlies sasniegt 2015.gadā?

1. Ģimene un personīgā dzīve. Apprecēties, salīgt ar tuviniekiem, aizbraukt pie vecmāmiņas, aizvest mammu uz Parīzi, aiziet ar draugiem pārgājienā utt. – tas viss attiecas uz personīgo dzīvi.

2. Darbs/bizness/karjera. Uzvarēt tenderā, sameklēt pasūtītājus, noslēgt līgumu, attīstīt biznesu (te vajadzētu konkrētāk, vēlams ciparos), kļūt par nodaļas vadītāju, nomainīt darbu utt. – tās ir tikai dažas idejas, kuras varētu attiekties uz šo punktu.

3. Finanses un ienākumi. Palielināt ienākumus (cik reizes?), atvērt kontu (kādā bankā?), izmaksāt kredītu, uzsākt savu ienākumu/izdevumu uzskaiti, sākt veidot naudas uzkrājumu utt. – tas viss attiecas uz tēmu „finanšu mērķi”.

4. Veselība un ārējais izskats. Iziet atveseļošanās procedūru kursu, aizbraukt uz sanatoriju, sākt staigāt uz sporta zāli, notievēt, ieviest ikdienā veselīgu ēdienkarti – šie mērķi attiecas uz veselības tēmu.

5.Personīgā izaugsme un attīstība. Jaunu prasmju apgūšana, jau esošo zināšanu paplašināšana, treniņu, kursu, semināru apmeklēšana, lasīšana – šie varianti attiecas uz pašizaugsmi.

6. Sociālās aktivitātes. Līdzekļu ziedošana bērnu namiem, slimnīcām, pansionātiem, sniegt bezpeļņas konsultācijas, organizēt bezmaksas kursus, izstādes, izrādes, kļūt par donoru, palīdzēt vientuļam pensionāram – tas viss attiecas uz sociālo darbību.

7. Garīgā izaugsme un iekšējais miers. Nodarboties ar garīgām praksēm, lasīt bībeli, iemācīties ticēt, piedot, mīlēt, pateikties, atrast savu garīgo skolotāju, priesteri vai mācītāju, draudzi, iegūt iekšējo harmoniju – tie visi ir iespējamie garīgās sfēras mērķi.

8. Dzīves apstākļi. Vēlamā dzīves vieta, apģērbs, ēdiens, mazi un lieli pirkumi, apdrošināšana, ceļojumi – tās ir dzīves apstākļu plānošanas kategorijas. Šī sfēra ir tieši saistīta ar to, kur tu atrodies visos iepriekš minētajos punktos.

Lielākā daļa cilvēku priekšroku dod reāliem mērķiem. Tāpēc pārbaudi, lai tavu plānu vidū nebūtu „lidojuma uz Marsu”. Šādi mērķi tevi var iedzīt stūrī, kā dēļ tu vari zaudēt ticību gaišai nākotnei. Bet, tas nenozīmē, ka algas divkāršošana ir tavi griesti. Ja tu jūti sevī spējas tikt uz priekšu tālu, tad plāno savus mērķus 3 līmeņos: pesimistiskajā (tu savu dzīves līmeni saglabā gandrīz nemainīgu un tikvien izdari, kā to papildini ar dažām nelielām izmaiņām), reālistiskajā (tu plāno pāreju uz jaunu līmeni, bet tavu dzīvi tas spēcīgi neietekmēs), optimistiskajā (tava dzīve spēcīgi mainās, tu izej laukā no savas esošās komforta zonas).

Ja tu jau esi sākusi plānot savu nākamo gadu, tad droši vien esi sajutusi, ka vieni mērķi tevi priecē, citi aizskar, bet citi biedē tik ļoti, ka esi gatava ķert pēc sirds pilieniem.

Tieši pēc šādām ķermeniskām pazīmēm tu spēsi atdalīt personīgās vēlmes no „svešajām”. Tava vienaldzība liecinās par to, ka šis mērķis nav tavs, bet gan kāda „pasviests”. Negaidi palīdzību no iekšienes un nenodarbini sevi ar šādiem „tukšajiem šāvieniem”. SAVAS vēlmes un mērķi vienmēr priecē, tajos viegli ieslīgt un par tiem viegli un patīkami sapņot, tie uzlādē ar enerģiju un tu labprāt veic pirmo soli, tad otro soli, tad vēl….un vēl.

Ar savām bailēm jārīkojas pavisam citādi. Ja tu baidies, bet tas, kā likums, saistās ar mērķiem, kas atrodas uz tavu spēju robežas, tad šo nervozitātes sajūtu jeb mandrāžu pieņem kā normu.

Vienojies ar sevi, ka pat, ja šajā gadā neizdosies, tu no sava mērķa neatteiksies. Tā ir tava iespēja atrauties no punkta, kurā esi šodien un izdarīt gigantisku lēcienu pilnīgi jaunā stāvoklī, par kuru pagaidām tu vēl nezini nekā. Tieši tas arī biedē mūsu neapzinātību. Pasaki tai, ka tu šo mērķi vēlies sasniegt, pieņemsi visus padomus un, lai realizētu savu sapni, esi gatava atrotīt piedurknes. Pievērs uzmanību tam, ka tavam lielajam mērķim tevi jāpriecē gan tā sasniegšanas procesa laikā, gan arī turpmākajā dzīvē.

Nu re – tagad, kad tavi draugi un radinieki Jaunā gada pusnakts zvanu skaņu laikā tik tikko spēs iedomāties savu vienīgo vēlēšanos, tu slepus palūkosies uz šo savu pierakstīto lapiņu un nemanot varēsi pasmaidīt… Un vēl, atceries, ka tava laimīgā dzīve – tā nav nejauša jaungada nakts vēlēšanās, bet gan tavas sirds, tavas sirdsapziņas, tavas mīlestības un tava prāta sadarbības rezultāts.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata