Galvassāpes un vingrojumi

 

galvassapesViens, divi, trīs – un galva vairs nesāp! Vai tas ir iespējams? Protams, vingrojumi pret galvassāpēm palīdz ne vienmēr un ne katram, bet pamēģināt IR vērts! Tu noteikti neko nezaudēsi, bet nepieciešamība dzert tableti, ar to kaitējot savam organismam, var zust.

Daži no zemāk aprakstītajiem vingrojumiem ne tikai palīdzēs galvas sāpju gadījumos, bet būs brīnišķīga profilakse kakla osteohondrozes gadījumos.

Ja galvassāpes tevi ir pārsteigušas pašā darba dienas vidū, kad ofisā darba ir visvairāk, pamēģini izdarīt sekojoši: atlaidies savā ofisa krēslā, ieņem cik vien var guļošāku pozu un veic lēnas, apļveida kustības ar galvu gan uz labo, gan uz kreiso pusi. Uz katru pusi galva jāpagriež vismaz 3-7 reizes. Šo vingrinājumu var izpildīt 2-3 piegājienos ar 5-10 minūšu intervālu. Atvieglinājums var neiestāties uzreiz, bet jau pēc pusstundas galvassāpes var izzust pilnībā.

Vēl viens veids: tikpat daudz reižu kaklu var griezt uz labo un uz kreiso pusi. Kad galvu griez pa labi, izdari ieelpu caur degunu, kad pa kreisi – izelpu caur muti.

Vingrojumi pret galvassāpēm: kustības ar uzacīm

Lai cik tas liktos dīvaini, tādas „nenopietnas” kustības ar uzacīm augšup un lejup dažreiz var radīt labu efektu. Vienīgais, šādu vingrojumu veikšanai ir nepieciešamas dažas iemaņas.
Sāc ar pašu vienkāršāko: pacel uzacis augšup un nolaid lejup.

Daudz sarežģītāk ir celt labo un kreiso uzaci pēc kārtas. Ja tas neizdodas, kamēr cel vienu uzaci, otru pieturi ar pirkstu. Iemācies šīs kustības veikt ātrā tempā un atkārto tās no 10-15 reizēm ar katru uzaci.

Vingrojumi pret galvassāpēm, ja sāpes ir pakauša daļā

Sāpes pakauša daļā liecina par to, ka kakla daļas un muguras augšējie muskuļi un arī plecu daļas muskulatūra pastāvīgi tiek pakļauta statiskai spriedzei. Tādas sāpes visbiežāk izjūt cilvēki, kuriem ir daudz Massage jāstrādā atrodoties sēdus.

Šādā gadījumā ļoti labu efektu rada kakla un pakauša daļas masāža. Var arī vienkārši paberzēt savu kakla daļu ar plaukstu no augšas uz leju, no lejas uz augšu.

Nākamais vingrojums. Vislabāk, ja to izdarīt palīdz kāds otrs cilvēks. Ir jāapsēžas uz krēsla. Pievirzīt plaukstas sejai tā, lai lielākie plaukstas pirksti būtu cieši piekļauti vaigu kauliem, bet pārējie cieši apņēmuši pakausi. Šai brīdī jāizdara dziļa ieelpa un tā jāaiztur. Cik vien stipri iespējams ar pirkstiem jāuzspiež uz pakauša daļu, bet ar pakausi jāspiež pretējā virzienā – uz pirkstiem , tādā veidā radot pretdarbības efektu. Kustināt galvu nedrīkst.  Pēc tam, kad ir izdarīta izelpa, var atslābt un nedaudz nolaist galvu uz priekšu. Šis vingrojums ir jāatkārto 3-4 reizes.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • gedimins

  visur veselības lietās jāpievieno maksa heindela devumu cilvēces labklājībai: izplatītākās kļūdas = nedabīgs uzturs- gaļa ir tāda, kustību un saules trūkums, pārmērīgs uztura daudzums [ēdam par trešdaļu vairāk nekā vajag, no tā ceļas divas trešdaļas slimību], nepietiekams miega daudzums [ vismaz ap 7,5 st.] dusmu, naida, atriebības domas. gulēšana telpā bez svaiga gaisa pieplūdes [ manā 40 gadu pieredzē man pietika, ka guļamistabā ne vairāk kā 5 grāmatas un loga sprauga ap 5 mm metra garumā. kamēr nav saprotama līdzcietības īstā jēga, nebūs arī laba veselība. gedimins, tulkotājs

   
   
   
 • Uldis

  Lai uzveiktu hroniskas galvassāpes, vispirms jānoskaidro izcelsme. Bez tā nekas neiznāks. Arī es ļoti ilgi ar tām mocījos. Izmēģināju visu iespējamo, arī šeit pieminēto, bet rezultāta nekāda. Pateicoties Krievijas TV veselības raidījumu vadītājai J.Mališevai, atklāju izcelsmi un zinu tagad kā uzveikt galvassāpes. Ļoti vienkārši. Jau 15 gadus mani g.sāpes liek mierā. Latvijā lidz šim neviens par viņas metodi nav pat ieminējies. Vismaz man nav zināms. Zinu, ka ar tādām g,sāpēm kādas bija man, sirgst ļoti daudzi.

   
   
   
  • Abosolūti piekrītu, Uldi. Kad tās sāk traucēt dzīvot, un arī agrāk, ir jāuzzina galvassāpju izcelsme. Bet, kā jau rakstā, minēts, nekad liekas kustības nevienam nebūs par ļaunu, pat tiem, kam ir hroniskās galvassāpes. Paldies par rekomendāciju! Internets pieejams ir katram, tapēc ejam skatīties – ko par to saka Mališeva.

    
 • ilze

  man jau menesi sap galva spiez uz deniniem ira ka sap pakausi,ari ka visa galva sap,dzeru visadas galvassapes lidzeklus nepalidz,ta katru dienu gandriz sap.

   
   
   
  • Ilze, es Jums ieteiktu piedalīties nākamajā Ingas Gromovas, sejas jogas pasniedzējas, vadītajā vebinārā, kur varēsiet daudz ko uzzināt par akupresūru un absolūti droši Ingai uzdot jautājumu tieši par Jūsu problēmu. Šis internetā notiekošais pasākums būs 3.februārī. Apskatīt afišu un pieteikties varat te: http://buduars.lv/pasakumi/SejasVingrosana/

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata