12 brīnišķīgas Ziemassvētku mājas dekora idejas

ziemassvetku-dekoracijas (2)

Kā rāda prakse, svētkiem labāk gatavoties jau laicīgi. Un vēl jo vairāk tik skaistiem svētkiem, kā Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanai. Bet, diemžēl, rūpju steigā daudzas lietas tiek aizmirstas, laiks aizskrien vēja spārniem, bet, ja darāmo darbu plāns ir sastādīts jau iepriekš, visi darbi tiks padarīti laicīgi.

Decembra sākums ir īstais laiks, lai padomātu arī par mājas svētku dekorācijām. Ar ko vislabāk sākt?

Ar patīkamiem sīkumiem…

Lai ap sevi radītu komfortu un jauku noskaņu, nav obligāti mājās sanest kaudzi dažādu vizuļu un pieblīvēt telpu ar nevajadzīgiem dekoriem. Dažreiz, lai māja (vai dzīvoklis) „atdzīvotos un uzelpotu”, ir gana šur tur izvietot neuzmācīgus “mājīgus” sīkumus, piemēram, kompozīciju no egļu čiekuriem sūnu kažociņos vai no avīzes paštaisītas, miniatūras dāvanu kastītes!

ziemassvetku-dekoracijas (3) ziemassvetku-dekoracijas (4)

Dīvānu vai klubkrēslu spilveni ar tematiskiem printiem, uz logu stikliem ar zobu pastu uzzīmēts „sniegputenis”… Pielieto iztēli!

ziemassvetku_spilveni (2)ziemassvetku_spilveni (3)ziemassvetku_spilveni (4)ziemassvetku_spilveni

zimejumi_uz_loga

Pamēģini atcerēties, kas ir tas, kas uz visiem laikiem no bērnības palicis tavā atmiņā par Ziemassvētku brīvdienām? Egļu un mandarīnu smarža? Šokolādes konfekšu „Vāverīte” garša? Gaidas pēc kaut kā neizskaidrojama un dzīvespriecīga? Radi ap sevi gabaliņu bērnības! Piemēram, “uzbur” citrusu smaržu ar šo vienkāršo paņēmienu: paņem dažus lielus apelsīnus, krustnagliņas un maltu kanēli. Izdur apelsīna miziņu ar krustnagliņām (izveido rakstu kādu vien vēlies) un apkaisi ar kanēli.

ziemassvetku_rotajumi

Šādas aromātiskas “bumbas”, var novietot uz plaukta vannas istabā, koridorā, blakus gultai … jebkur! Galvenais, lai šī bērnības smarža gada nogalē ir kopā ar tevi!

Tradicionālās dāvanu zeķītes.

Šis neparastais Ziemassvētku rotājums pie mums „atnācis” no Eiropas. Bērni karināja ar saviem vārdiņiem rotātas zeķītes virs kamīna, lai atvieglotu darbu salavecim un neapgrūtinātu viņu ar pastaigām pa istabām. Piekrīti, tas ir ļoti ērti – izkāpj vecītis no kamīna, saliek dāvaniņas zeķītēs, kāpj atpakaļ un dodas tālāk.

ziemassvetku_davanu_zekites (2)ziemassvetku_davanu_zekites

Kamīni ir pagātnē, bet jaukā tradīcija palika. Ja jūs dzīvojat nelielā dzīvoklī un kamīna tajā nav, zeķītes var pakarināt pie Ziemassvētku eglītes, tās var piestiprināt pie krēsliem, palodzes, pakaramajiem, blakus ieejas durvīm vai vienkārši nolikt blakus gultai. Galvenais, lai tās atrastos pēc iespējas tālāk no īpašnieka, citādi salavecis var viņu nejauši pamodināt un tādejādi sabojāt Ziemassvētku rīta vai Jaungada nakts brīnumu.

Galda servēšana.

Galds ir vieta, pie kura Ziemassvētku vai Vecgada vakarā pulcējas visa ģimene. Te skanēs tosti, smiekli un vēlējumi, te raisīsies jaukas atmiņas un sarunas. Apsver galda noformējumu, piedomā pie tā, lai katrs sīkums palīdzētu uzturēt pasakainu noskaņojumu.

jaungada_galda_servesana (2)jaungada_galda_servesana (4)jaungada_galda_servesana (3)jaungada_galda_servesanajaungada_galda_servesana (5)jaungada_galda_servesana (6)

Svētku galdauts.

Jaunā gada sagaidīšana kaut arī ir ģimenes, bet ļoti svinīgs un skaists pasākums. Tāpēc nekādus vienreizējus vai polietilēna galdautus! Lai tas ir kaut arī vecais vecmāmiņas tamborētais vai austais, bet ĪSTS galdauts!

jaungada_galdauts (2)jaungada_galdauts (3)jaungada_galdauts (4)jaungada_galdauts

Protams, jauki, ja tavā skapī ir galdauts ar Jaungada noskaņas rakstiem, bet, ja tāda nav, nav vērts uztraukties! Jebkuru auduma gabalu var izdekorēt tā, ka tuvinieki būs sajūsmā! Izšuj ar spīguļiem, pērlītēm, dekoratīvām lentēm vai sašuj pat no dažādiem balti-zaļi-sarkaniem auduma gabaliem.

Pašdarinātas eglīšu bumbas.

Ja tev apnikušas vecās un izbalējušās eglīšu mantiņas, tad ņem līmi, krāsu, spīguļus un radi kaut ko jaunu! Šādam nolūkam ideāli noderēs eglīšu bumbas – uzmanīgi ar līmi uzzīmē sniegpārsliņas vai sniega kupenas, pārber ar spīguļiem vai, ja tādu nav, ar mannas putraimiem. Pagaidi, kamēr līme nožūst un vari karināt eglītē! Ja nevēlies šādu bumbu, izdomā savējo!

jaungada_eglites_bumbas (2)jaungada_eglites_bumbas (3)jaungada_eglites_bumbas (4)jaungada_eglites_bumbas (5)jaungada_eglites_bumbas (6)jaungada_eglites_bumbas

Jaungada virtenes.

Šis, laikam, būs visvienkāršākais mājas dekorēšanas paņēmiens – sakarināt spilgtas lampiņu virtenes. Bet, lai to padarītu oriģinālāku, pamēģini virtenes lukturīšus pagatavot pati.

jaungada_virtene (2)jaungada_virtene (3)jaungada_virtene (4)jaungada_virtene

Ziemassvētku vainags.

Tas ir vēl viens, pie mums jau labi iedzīvojies no Eiropas aizgūtais elements. Kā rāda prakse un visvarenais internets, to pagatavot var no jebkā, tai skaitā vecām avīzēm, kaltētām citrusaugu šķēlītēm, salmiem, čiekuriem un vīna pudeļu korķiem. Variantu ir TIK daudz, ka tos visus minēt nav vajadzības – katrai mums būs savs vainadziņš.

ziemassvetku_vainagi (2)ziemassvetku_vainagi (3)ziemassvetku_vainagi (6)ziemassvetku_vainagi (4)ziemassvetku_vainagi (5)ziemassvetku_vainagi

Vairāk sveču.

Par daudz sveču mājā nevar būt nekad un it sevišķi šajā skaistajā Ziemassvētku laikā. Tieši sveces ir tās, kas burtiski dažās sekundēs spēj realitāti pārveidot līdz nepazīšanai.

ziemassvetku_dekoracija (2)ziemassvetku_dekoracija (3)ziemassvetku_dekoracija (4)

Dekorēšanai izmanto visu, ko uzskati par noderīgu: kanēli, egļu un tūju zarus, čiekurus, papīru, tai skaitā avīžu lapas, senas atklātnes, vaniļas nūjiņas, mazas bumbiņas, koka zariņus, piparkūkas, rotaļlietas, lentas, glāzes, burciņas utt….

Dekorējam krēslus.

Brīnišķīga ideja! Un viss, kas nepieciešams – tikai dažas bumbas, lentas, spīguļojošas virtenes utt. Var pie krēsla muguriņas piestiprināt ciemiņa vārdu vai konfekšu virteni…

ziemassvetku_dekoracija (2)ziemassvetku_dekoracija

Papīra sniegpārsliņas.

Sena bērnu nodarbe. Kāds no decembra vakariem tavā ģimenē, lai tiek pavadīts, kopīgi griežot sniegpārsliņas. Un rezultātā ar pārsliņu virtenēm varēsiet rotāt ne tikai istabu, bet arī logus un eglīti.

papira_sniegparslinas (2)papira_sniegparslinas (3)papira_sniegparslinas (4)papira_sniegparslinas

Piparkūku dekors.

Un vēl vienu vakaru kopā ar bērniem varat pavadīt, cepot smaržīgas piparkūkas. Pie tam, tas ir arī brīnišķīgs dekors. Ar tām var rotāt eglīti, sveces vai vienkārši sabērt lielā vāzē vai groziņā un nolikt uz galdiņa pie mājas ieejas durvīm – lai viesi cienājas nākot iekšā un, lai paņem līdz jūsu mājas un siržu siltumu, dodoties prom.

ziemassvetku_piparkukas

Papīra eņģelīši.

Eņģeļi ir tīrības un cerības simbols, viņi vienmēr ir kopā ar mums. Bet dažreiz TIK ļoti gribētos šīm dievišķajām radībām atrasties vēl tuvāk…

papira_engeli (2)papira_engeli

Ceru, ka kāda no idejām noderēs arī tev…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata