10 veidi, kā pasvītrot sievišķību

sievieskigs_stils (3)Visā šajā dzīves burzmā un ātrumā daudzas no mums ir piemirsušas, ko nozīmē būt sievišķīgām.

Papētot Buduars.lv draugu lapā šobrīd ievietoto aptauju „Kāds garderobes veidošanas stils ir tavējais?” jau no nedaudzajām atbildēm vien var secināt, ka  20% sieviešu visbiežāk izvēlas garās bikses un ne tik daudz tamdēļ, ka tā patīk. Izrādās šīm sievietēm bieži vien gribas izskatīties arī sievišķīgāk, bet, iespējams, nav ideju kā.

Tieši tamdēļ šodienas publikāciju veltīšu tēmai: kā ar apģērbu un aksesuāru palīdzību savu izskatu padarīt sievišķīgāku.

Un tā. Vispirms tiksim galā ar terminu – sievišķība. Sameklēsim tā skaidrojumu vārdnīcā (tulkojums no krievu valodas): „sievišķība – ētiska kategorija, kas nozīmē sekojošu īpašību kopumu, kas tiek gaidītas no sievietēm: emocionalitāte, maigums, trauslums, neskatoties uz sabiedrības viedokli , patiesa jūtu izpausme, kas vīrietī rada vēlēšanos sievieti aizsargāt”.

Skan jauki, jo katra no mums vēlas, lai par viņu rūpētos, lai viņu sargātu un aizstāvētu. Bet kā likt apkārtējiem sajust, ka tu esi trausla, maiga un emocionāla sieviete? Viens no veidiem – ar pareizi izvēlētu apģērbu.

Ir sievietes, kas domā, ka lai iegūtu sieviešķīgu izskatu, ir gana uzvilkt kleitu, kurpes uz papēžiem un izlaist matus. Šim stereotipam ir sava jēga, bet nebūtu jāaizmirst, ka modei ir daudz vairāk variantu. Un arī par to, ka iespaids, kuru tu radi ir atkarīgs arī no krāsām, līnijām, formām, silueta un izvēlētā apģērba proporcijām.

Apavi. Mēs visas zinām, ka apavi uz papēža maina gaitu un kustību plastiku.

Atsakies no modeļiem ar masīviem purngaliem un papēžiem. Arī platas siksniņas un apjomīgas sprādzes tavu tēlu sievišķīgāku nepadarīs.

apavi

Ja uz modes podiumiem viegla, sievišķīga apģērba saskaņojums ar masīviem apaviem var izskatīties efektīgi, tad reālajā dzīvē šādi eksperimenti reti kad ir izdevušies.

Rotas. Sievišķīgs tēls nevar pastāvēt bez tādiem jaukiem papildinājumiem kā krelles, kuloni, rokassprādzes un auskari. Šādu rotu stilam būtu jābūt harmonijā ar radīto tēlu un jāpakļaujas arī pārējā apģērba stilam.

sievieskigs_stils (4)

Ja jau iet runa par trauslu, romantisku būtni, vislabāk izvelēties rotas, kas nav masīvas.

Cepures. Žēl, ka šis aksesuārs mūsdienās tiek izmantots ļoti reti, bet maza, koķetīga cepurīte tavu tēlu padarītu neatkārtojamu, bet pati tu sajustos kā īsta lēdija.

romantiska_galvassegacepures

Pieskati, lai tava galvassega ne tikai būtu harmonijā ar tērpu, bet konkrētā situācijā izskatītos iederīga.

Šalles un lakatiņi. Viegls šifona lakatiņš vai šalle šarmantāku padarīs jebkuru tērpu.

salles

Printi. Viegls audums, maigs ziedu raksts vai akvareļtoņu zīmējums – tas viss rada maiguma, jutekliskuma un burvības efekta sajūtas.

printi

Konkrētas auduma raksta līnijas, svītras vai rūtiņas nederēs, jo tās veidojamo tēlu padara lietišķu. Priekšroku jādod zīmējumiem ar plūstošām līnijām un maigām ziedu rakstu pārejām.

maigs_ziedu_raksts

Mežģīnes. Arī mežģīņu vai mežģīņaudumu izmantošana apģērbu padara elegantāku, šarmantāku un sievišķīgāku. Īpaši jutekliskas izskatās pasteļtoņu mežģīnes un mežģīņaudumi.

mezgines

Bet uzmanīga esi ar melnām mežģīnēm: ja tās tiks izmantotas neveiksmīgi, tu vari līdzināties nevis trauslai lēdijai, bet atraitnei.

Auduma tekstūra. Lai izskatītos sievišķīgi, labāk izvēlēties audumus, kuri ir patīkami taustei, no  viegla un gaisīga materiāla. Piemēram, zīdu, šifonu, atlasu, samtu un plāno  trikotāžu. Vienkāršāk sakot – audumus, kuri paši par sevi asociējas ar sievišķību.

tekstura

Apģērbā, kas ir no daudz stingrāka materiāla (denims, āda, zamšs) tu, iespējams, izskatīsies mūsdienīgi un stilīgi, bet jutekliskuma un elegances sajūtas radīt jau būs daudz grūtāk.

Plastika. Katra kostīma līnija – šuves, reljefs, ieloces un apdare – rada savdabīgu, emocionālu iespaidu un uz cilvēka psihi iedarbojas dažādi.

Piemēram, grafiskas, tiešas, asas apģērba līnijas asociējas ar agresiju, aktivitāti un nelīdzsvarotību. Maigas, plūstošas līnijas veicina miera sajūtu un labsajūtu. Ja savu tēlu vēlies   radīt sievišķīgāku, no asiem, grafiskiem elementiem un līnijām atsakies.

Zemāk redzamajos divos attēlos šī atšķirība ir acīmredzama.

sievieskigs_stils (11)sievieskigs_stils (14)

Arī nākamajā fotogrāfijā redzams cik ļoti atšķiras tēls kostīmā, kurā izmantotas mīkstas līnijas no tēla ar tiešām, stingrām  līnijām.

plastika
Siluets. Sievišķīgā stila apģērbam ir jāpasvītro visas ķermeņa līnijas un izliekumus.

Tas nenozīmē, ka tam jābūt cieši pieguļošam. Tieši otrādi, tas var būt gan pieguļošs, gan apjomīgs, gan gar ķermeni plūstošs. Bet tāds apģērbs nekādā gadījumā nedrīkst vizuāli kropļot un padarīt bezformīgu sievietes figūru.

siluets

Pirmajā fotogrāfijā mēs vispirms pamanām grāciju, plastiku un sievietes figūru. Otrs komplekts slēpj visas sievietes formas, izliekumus  un auguma līnijas.

Krāsa. Kā jau ievēroji, šīs tēmas  topā ir apģērbs maigos pasteļtoņos. Noslēpums ir tajā, ka mūsu acs vispirms uztver krāsu, bet tikai pēc tam formu.

sievieskigs_stils (4)sievieskigs_stils (23)

Tāpēc galvenais iespaids, kuru radīsi uz apkārtējiem, atkarīgs no tā, kādas asociācijas izsauc tava tērpa krāsu palete.

sievieskigs_stils (25)sievieskigs_stils (2)sievieskigs_stilssievieskigs_stils (17)

Lai teikto nodemonstrētu vizuāli, palūkojies uz foto zemāk: meitenes tajās rada pavisam dažādu iespaidu. Protams, liela nozīme ir arī siluetam un griezumam, tomēr svarīgākā ir tērpa krāsai un mūsu asociācijai ar to.

krasa

Tātad, ja tu vēlies radīt sievišķīgu, maigu, romantisku tēlu, izvēlies tērpus atturīgos, maigos pasteļtoņos. Spilgtas, kliedzošas, konkrētas krāsas un to salikumi apkārtējos var radīt asociāciju ar agresiju un to var sasaistīt ne tikai ar tavu apģērbu, bet arī ar tevi pašu.

sievieskigs_stils (15)

Un galvenais: lai būtu sievišķīga, nepietiks tikai ar skaistu tērpu vien. Ļoti svarīga ir tava patiesā būtība, sajūtas, gars un spīdums acīs. Mīli sevi un neslēp savu skaistumu no apkārtējo acīm! Tevī ir TIK daudz, ko tu vēl neesi atklājusi gan sev pašai, gan citiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata