9 lietišķās etiķetes kļūdas, par kurām derētu zināt katrai sievietei…un arī vīrietim

lietiska_etikete

1. Nekad lietussargu nežāvē atvērtā stāvoklī – ne birojā, ne esot ciemos. Tas ir jāsaloka un jānovieto speciālā statīvā vai jāpakarina.

2. Neturi somu sev klēpī vai uz sava krēsla. Nelielu, elegantu rokassomiņu vai klačsomiņu var nolikt uz galda, bet lielāku somu pakarini uz krēsla atzveltnes, vai, ja nav speciāla krēsla, kuru bieži vien piedāvā restorānos, noliec uz grīdas. Bet portfelim vieta ir uz grīdas.

3. Celofāna maisiņi tavās rokās pieļaujami tikai pēc atgriešanās no lielveikala. Tāpat arī papīra firmu maisiņi, atgriežoties no butikiem. Pēc tam tos nēsāt sev līdzi nav estētiski.

4. Vīrietis nekad nenes sievietes somiņu. Un arī sieviešu mēteli viņš paņem rokās tikai tāpēc, lai to pasniegtu sievietei vai aiznestu līdz ģērbtuvei.

5. Ienākot telpā, sieviete drīkst nenoņemt hūti/elegantu cepuri un cimdus, bet ne adītu cepuri un dūraiņus.

6. Restorāna rēķina apmaksas noteikumi: ja esi pateikusi frāzi: "Es uzaicinu Jūs/jūs" – tas nozīmē, ka maksā tu. Ja sieviete uz restorānu uzaicina biznesa partneri, maksā viņa. Bet, ja aicinājums skan apmēram šādi: "Klau, aiziesim uz restorānu" – šajā gadījumā katrs maksā par sevi, un tikai tad, ja vīrietis pats piedāvā samaksāt par sievieti, viņa var piekrist.

7. Liftā vīrietis vienmēr iekāpj pirmais, bet laukā izkāpj tas, kurš ir tuvāk durvīm.

8. Visprestižākā vieta automašīnā ir sēdvieta aiz šofera – to parasti aizņem sieviete, bet vīrietis apsēžas viņai blakus. Ja vīrietis sēž pie stūres, arī tad sievietei vajadzētu apsēsties aiz viņa muguras. Tomēr, lai vai kur viņa nesēdētu, vīrietim sievietes puses durvis ir jāatver un jāpalīdz izkāpt. Pēdējā laikā arvien biežāk šo lietišķās etiķetes normu vīrieši neievēro, to attaisnojot ar feministu devīzi: „Biznesā nav ne sieviešu, ne vīriešu.”

9. Runāt skaļi vai pavēstīt visiem pie galda par to, ka tu sēdi uz diētas – ir slikts tonis. Vēl vairāk – nekādā gadījumā tas nevar būt par ieganstu tam, lai atteiktos no ēdieniem, kurus piedāvā viesmīlīgā saimniece. Noteikti paslavē viņas kulinārijas talantu, bet pēc tam vari neko arī neēst. Tieši tāpat vajadzētu rīkoties ar alkoholu. Kāpēc tu nedrīksti dzert – tā ir tava problēma. Palūdz sauso baltvīnu un viegli iemalko.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • SISE

  Viss jau labi, bet nesapratu kāpēc liftā pirmais iekāpj vīrietis. Tas visādam gadījumam, ja nu lifts bijāts??? Kur un kāpēc ir radusies šī etiķetes norma???

   
   
   
  • Tieši tā – visādam gadījumam, ja lifts ir bojāts vai gadās kāds cits negadījums.

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata