Sievietes un viņu somiņas

sievietes-un-somasSieviete un viņas somiņa ir nešķiramas.

Somiņa ir viens no sievišķīgākajiem aksesuāriem. Tā var būt miniatūra un eleganta, ietilpīga un praktiska. Kā teica Koko Šanele, sievieti rotā 3 lietas: tikums, mazā melnā kleitiņa un somiņa. Tas nozīmē to, ka mūsu tēla radīšanā somiņai ir svarīga loma.

Mūsdienu dizaineri ir izdomājuši visdažādākos somu modeļus visdažādākajiem dzīves gadījumiem. Iepazīsimies ar dažiem, šobrīd vispopulārakajiem un izvelēsimies tos , kas mums būtu vispiemērotākie.

Hobo somas

Plecu soma, kurai ir pusmēness forma, ar vienu vai (retāk) diviem rokturiem. Šis modelis ir universāls, ērts un praktisks. Ar tādu somu var doties jebkur. Galvenais, lai tavs stils būtu casual.

Hobo-Baghobo-soma (2)hobo-soma (3)hobo-soma (4)hobo-soma (5)hobo-soma (6)hobo-soma (7)

Šī modeļa radītāji jeb autori ir senie svētceļnieki. Ceļotāji gāja no pilsētas uz pilsētu, karinot šīs somas uz viena pleca, bet mūsdienās dizaineri šīs necilās tarbas pārvērta stilīgās somās.

Baguette somas

Pēc formas soma atgādina iegarenas un noapaļotas formas franču bageti ar vienu īsu rokturi. Kā galvenais šādas somas dekorējums ir rupja, liela aizdares sprādze. Visērtāk šo somu ir nēsāt uz elkoņa. Baguette somas modelis brīnišķīgi papildina kostīmu ar svārku garumu līdz ceļgalam vai kleitu.

Baguette-soma (2)Baguette-soma (3)Baguette-soma (4)Baguette-soma (5)Baguette-soma (6)Baguette-soma (7)Baguette-soma (8)Baguette-soma (9)Baguette-soma (10)Baguette-soma (11)

Tomēr, gara auguma meitenēm vai sievietēm šis somas modelis nepiestāv, jo tas vizuāli figūru pagarina vēl vairāk.

Duffel somas

Praktiskums vienmēr ir modē, tāpēc arī lielas somas joprojām ir topā. Dažādas ir to variācijas – gan muciņas izskatā, gan kā portfeļi, kā tarbas un kā mapes – tās atšķiras ne tikai ar savu ietilpību, bet arī ar oriģinalitāti.

Pēdējās sezonās tieši vispopulārākās somas piepirka ar savu ietilpību, praktiskumu un kopšanas vienkāršību.

Duffel-soma (2)Duffel-soma (3)Duffel-soma (4)Duffel-soma (6)Duffel-soma (8)Duffel-soma (13)

Bet ir jāzina, ka apjomīgas somas nepiestāv neliela un pilnīga auguma sievietēm. Visām pārējām jāatceras, kas viss ir labs, kas ir ar mēru. Arī somas apjoms, tai skaitā.

Frame somas

Šīm somām ir ciets pamats un stingrs, nekustīgs rāmis aizdares zonā – kā maciņiem. Tāpēc šādās somās ir ērti nēsāt dokumentus vai lietišķus papīrus un nebaidīties, ka tie tiks saburzīti.

Frame-soma (2)Frame-soma (3)Frame-soma (5)Frame-soma (7)Frame-soma (9)Frame-soma

Lielākā daļa frame somiņu modeļu lieliski iekļausies retrostilā, bet miniatūrie varianti kļūs par brīnišķīgu vakartērpa papildinājumu.

Messenger somas

Kādreiz messenger soma bija neatņemams pastnieka, kurjera, elektriķa un montiera atribūts. Tās atrašanās pār plecu darīja to ērtu un praktisku. Pilsētu mode ātri šo somas īpašību ievēroja un drīz vien soma kļuva populāra, demonstrējot īpašnieka stilu un gaumi. Šai sezonā īpaši aktuālas būs nelielu gabarītu messenger somas.

Messenger-soma (2)Messenger-soma (3)Messenger-soma (4)Messenger-soma (5)Messenger-somaMessenger-soma (6)

Neatkarīgi no vecuma un mācību vietas, visbiežāk messenger somas izvēlas studējošie, bet kā jau visi šaura novirziena profesionālie aksesuāri, šīs somas jau sen atrodas arī uz lietišķo sieviešu, ofisu darbinieku un pilsētas stilīgo pārstāvju rokām un pleciem. Ja šī tipa somu izvēlas apaļīga sieviete, tad to labāk nēsāt uz pleca un līmenī zem jostas vietas – tā figūra tiks vizuāli pagarināta.

Satchel somas

Šī ir apjomīga soma, kurai ir viens vai divi īsi un viens garš rokturis un to nēsā gan uz pleca, gan rokās.

Satchel somas (3)Satchel somas (4)Satchel somas (5)Satchel somas (7)Satchel somas (9)Satchel somas

Šim modelim ir plakans dibens, pateicoties kam tajā ir ērti nēsāt grāmatas, burtnīcas un konspektus. Tieši tamdēļ šo somas modeli ir iecienījušas lietišķās sievietes un studentes. Tulkojumā no angļu valodas tās nosaukums tulkojas kā „mugursoma”, bet  rašanās pirmsākumos šis aksesuārs atgādināja visparastāko mugursomu.

Tote somas

Šī soma ir visu sieviešu mīlule: tā ir ietilpīga, apjomīga, ar rokturiem un vaļēju virsdaļu. Lai gan mūsdienās ražotāji ražo Tobe somas, kuras virspusē var aizvērt ar rāvējslēdzi vai magnētu.

Tote-soma (2)Tote-soma (4)Tote-soma (5)Tote-soma (6)Tote-soma (7)Tote-soma (8)Tote-soma (9)Tote-soma (10)Tote-soma (11)Tote-soma (12)Tote-soma (13)Tote-soma (14)Tote-soma (15)Tote-soma

Šis modelis burtiski lūdzas: „ieliec manī visu un cik vien var vairāk!” Un lielākā daļa sieviešu tieši tā arī dara.

Clutch somas

Izskatās, ka šī mazā, elegantā somiņa diezgan stabili ir ieguvusi popularitāti daudzu modes dāmu vidū. Ja agrāk klača somiņa tika piemērota vairāk kā vakartērpa aksesuārs, tad tagad tas iederas arī ikdienā. Tās izmērs koķetīgi liek nojaust to, ka laimīgas sievietes somas nenēsā…

Clutch somas (2)Clutch somas (3)clutch-bags-Clutch-soma (2)Clutch-soma (3)Clutch-soma (8)Clutch-soma (9)Clutch-soma (6)Clutch-somaClutch-soma (11)

Tas ir vispopulārākais svētku modelis: nekā lieka, lieliski izskatās ar jebkuru tērpu un vienmēr ir aktuāla. Klača somiņas piestāv jebkura vecuma sievietēm un pat,ja dāmas komplekcija ir krietni lielāka par vidējo – miniatūrā lieluma klača somiņa pievērsīs uzmanību savam dizainam un novērsīs to no sievietes ķermeņa problemātiskajām vietām.

“Kelly bag” soma

Tas ir ļoti sievišķīgs modelis, kurš ir nosaukts Greisas Kellijas (Grace Patricia Kelly) vārdā. Pirmā šādas somiņas īpašniece bija Monako princese – tā ir ietilpīga trapeces formas soma, ar īsiem rokturiem un lielu aizdari.

Kelly-bag-soma (3)Kelly-bag-somaKelly-bag-somaKelly-bag-soma (2)

Dažādo sieviešu somiņu modeļu skaits ir daudz lielāks. Jo ir taču vēl biker bag, handheld bag, field bag, somiņas wristle, kuras nēsā pie jostasvietas, kažokādas somas muff, modelis, kuram ir riņķveida rokturi – ring bag un daudzas citas.

Krāsas un materiāli

0deda54a-2a0f-4c98-b50b-fbd6e1c3492dSomas krāsas izvēlei ir liela nozīme. Mode mūs neiegrožo konkrētā krāsu paletē un piedāvā visdažadākās: no klasiski-neitrālām līdz pat izaicinoši spilgtām krāsām.

Ļoti stabilu vietu ir ieņēmuši dzīvnieku printi: leopards, zebra, čūska – šie zīmējumi izskatās efektīgi, eleganti un pašpietiekami. Tiem nav nepieciešami sarežģīti fasoni un formas. Soma ar šādu printu ļoti labi piestāvēs pie atturīga un mierīga tērpa.

Kas attiecas uz materiāliem, tad atkal topā ir āda, zamša un tekstils.

Modernu somu ar spilgtiem printiem ieteicams izvēlēties pie vienkrāsaina apģērba vai apģērba tai pašā rakstā. Somai nav obligāti jākopē tērpa raksts un krāsa – būs pietiekoši, ja tiks atkārtoti kaut vai daži elementi. Tas ir stereotips, ka vecāka gadagājuma un pilnīga auguma sievietēm nebūtu jāinteresējas par spilgtām, neordinārām un drosmīga fasona somām. Ja tev ir pielāgojams apģērba ansamblis, tad somas krāsa vai materiāls,var būt jebkurš.

Ādas somu kopšana

1. Ādas somu tīri ar maigu lupatiņu,kas ir samērcēta ūdenī ar ziepju un ožamā spirtaPolka Dot Dress at Ann Demeulemeester piejaukumu. Nekādā gadījumā neizmanto kodīgus šķīdumus (acetonu, benzīnu). Spīdumam var izmantot rīcineļļu, glicerīnu vai vazelīnu.

2. Tintes traipus likvidē ar citronu sulā samitrinātas lupatiņas palīdzību.

3. Nepieļauj izstrādājuma izmirkšanu. Izmanto ūdens repelentus. Kaltēt ādas somas nepieciešams istabas temperatūrā, prom no apkures un karsējošiem aparātiem.

4. Sezonas somas uzglabā labi vēdināmā telpā, auduma maisā vai kartona kārbā (bet ne polietilēna maisā).

5. Ja uz ādas ir izveidojušās krokas un burzījumi, viegli paberzē šo vietu ar smalku smirģeļpapīru (Nr.0).

6. Balta ādas soma saglabās savu krāsu, ja to periodiski tīrīsi ar piena un uzputota olbaltuma maisījumu. Tumšas krāsas somas ieteicams tīrīt ar kafijas biezumiem.

Zamšādas somu kopšana

1. Zamša materiāls ir ļoti delikāts un tam ir nepieciešama īpaša kopšana. Mazgāt zamšu nedrīkst, savādāk materiāls kļūs ciets un zaudēs savu reprezentablo izskatu. Tā vietā regulāri tīri somu ar gumijotu audumu vai dzēšgumiju.

2. Ja tev nav izdevies paglābt somu no plankumiem, samitrini tamponu ziepjūdenī un ļoti uzmanīgi paberz netīro vietu. Pēc tam to iztīri ar gumijotu birstīti.

3. Netīrumus jālikvidē virzienā pret materiāla šķiedru, bet pēc tam pārejies atkal pretējā virzienā.

4. Ja zamšādas somas virspuse ir kļuvusi ļoti netīra, pamēģini to tīrīt virs tvaikiem.

5. Sargā somu no mitruma. Ja soma tomēr ir samirkusi, saslapini to ar mīkstu lupatiņu un izkaltē istabas temperatūrā un tad apstrādā ar gumijotu birstīti.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Sievietes soma ir mistisks aksesuārs. Eleganta maza somiņa–klačs, ietilpīga ikdienas soma vai XXL modelis, kas noder vairāk ceļojumiem nekā ikdien ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata