Kā izveidot racionālu garderobi

racionala_garderobe

Es domāju, ka šī frāze „Skapis pilns, bet mugurā vilkt nav ko” ir zināma ļoooti daudzām sievietēm, vai ne? Un iemesli tam var būt dažādi un vienlaicīgi vairāki: vai nu tāpēc, ka pirkumi savā starpā nav saskaņojami, vai nu tāpēc, ka nav piemērota apģērba, lai izveidotu komplektu. Bet vispirms jau tāpēc, ka nav veikta pareiza garderobes revīzija.

Šīs publikācijas beigās katrai, kurai šis haoss jau ir tiktāl apnicis, ka beidzot gribas tam ķerties klāt un to likvidēt, es piedāvāšu manis vadītā vebināra „KĀ IZVEIDOT RACIONĀLU GARDEROBI” ierakstu. Bet šobrīd, pirms ķeramies klāt racionālas garderobes veidošanai, mums ir ļoti svarīgi saprast, kāds šobrīd ir mūsu dzīves temps, stils un veids.

Pat, ja pirms gada tu to jau esi noskaidrojusi un šo analīzi izdarījusi pati vai kādā manis vadītā garderobes veidošanas vebinārā vai vebināru ciklā, izdarīsim to vēlreiz. Jo – mūsu dzīve taču nestāv uz vietas, mainās ne tikai gadalaiki, bet arī mūsu dzīve – dzīves apstākļi, dzīves veids, nodarbošanās, attiecības un, galu galā, arī mūsu gaume un vecums. Varbūt pirms gada tev patika zili-baltie krāsu salikumi, bet tagad tev patīk zili-sarkanie utt.?

Visi šie faktori ietekmē to, kādu apģērbu mums ir jāizvēlas, lai tas izskatītos gan harmoniski, gan komplektētos ar pārējo, kas skapī jau ir. Tāpēc, pirms mēs sastādām tuvāko un svarīgāko pirkumu sarakstu, ir svarīgi saprast, kur mēs šobrīd atrodamies, ar ko nodarbojamies, kāds ir mūsu finansiālais stāvoklis (jo arī tas var mainīties), kāds ir mūsu dzīves stils.

Nākamais uzdevums, kas mums jāizdara:

1.Ņemam A4 formāta lapu un rakstāmo, un zīmējam 4 vertikālus stabiņus. Pirmajā rakstām to, ar ko nodarbojamies viena mēneša garumā. Pie tam, rakstām visu, pat to, ko darām tikai 1x mēnesī vai, ja uzturamies vairāk mājās, tad arī tas ir obligāti jāraksta.

2.Nākamajā stabiņā rakstām cik daudz laika (1 mēneša periodikā) procentos mums aizņem katra no šīm nodarbēm.

3. Trešajā stabiņā rakstām prasības pret katra nodarbošanās veida apģērbu. Piemēram, ērts, ne spilgts. Vai: lietišķs, atturīgos toņos utt.

Ja ievērojam, ka mūsu dzīvē ir tādi nodarbošanās veidi, kurus attiecībā pret apģērba prasībām, varam apvienot, tad apvienojam tos.

Ceturto stabiņu pagaidām atstājam tukšu.

4. Piemeklējam krāsu kombinācijas, kuras mums patīk. To var izdarīt internetā vai žurnālos. Vēl labāk, ja tev ir sava krāsu palete, tad krāsu kombinācijas izvēlies no tās.

Piemēram, tā var izskatīties kādas sievietes tabuliņa:

Māja, dārzs 80% skaisti, ērti
Iešana ciemos, uz veikalu 10% skaisti, ērti, var spilgtāk
Lekciju lasīšana 10% Eleganti, nedaudz lietišķi, gaumīgi.

Ņem vērā arī to, ka katrai dzīves situācijai var vairāk piestāvēt viens vai otrs ģērbšanās stils. Tu taču piekritīsi, ka nodarboties ar sportu klasiska griezuma kleitā nebūs ērti un tikpat nevietā būs iet uz randiņu sporta tērpā. Tomēr, katrai sievietei ir nosliece vairāk uz vienu vai otru stilu un parasti tas cauraužas caur visu viņas garderobi, neatkarīgi no tā, kādu stilu viņa izvēlas. Piemēram, romantiska stila piekritēja arī sporta kostīma vai ofisa komplektu fasonus izvēlēsies sievišķīgākās krāsās un stilā.

kapsula_ofisam

Tāpēc tagad aizpildīsim ceturto stabiņu. Tajā pretī katram nodarbošanās veidam ierakstīsim stilu. Lai gan…, ja par stila nosaukumus tu neesi pārliecināta, šo aili var arī neaizpildīt. Galvenais saprast virzienu – romantisks, lietišķs, sportisks utt.

Nu ko – lai izveidotu racionālu garderobi, šis bija viens no svarīgākajiem soļiem jeb noteikumiem un šis uzdevums, ko izpildīji, ir priekšnoteikums tam, lai tu sāktu veidot racionālu garderobi. Viss, kas nepieciešams tālāk:

 • Precīzi soļi, kas jāveic, lai nonāktu līdz racionālas garderobes veidošanas sākumam.
 • Racionālas garderobes shēma.
 • Un Racionālas garderobes likumi.
 • Par garderobes kapsulu.
 • Mums visām zināmo 4 sezonu tipu ikdienas kapsulas. Analīze un konkrēti piemēri.
 • Īpašs kapsulas veidošanas algoritms. Praktiski piemēri.

tiek izrunāts garderobes veidošanas vebinārā: „KĀ IZVEIDOT RACIONĀLU GARDEROBI” , kura ierakstu vari iegādāties šajā afišā >>>>.

Ceru, ka Tev viss izdosies!

P.s. Ja rodas jebkādas iegādes problēmas, droši raksti uz: aija@buduars.lv un, un, ja apmaksu gribēsi veikt caur savu i-banku, mēs tev nosūtīsim rēķinu apmaksai.

Jā, un, starp citu! Buduars.lv ir jauns produkts sievietēm, kuras zina savu sezonas tipu (vasara, ziema, rudens vai pavasaris), bet kuras vēl nav iegādājušās savu krāsu paleti:  “SEZONĀLĀS KRĀSU KARTES” – tā ir krāsu 30 toņu krāsu karte katrai sievietei un tas būs brīnišķīgs palīgs jeb instruments, kas nēsājams savā maciņā un, kas noderēs gan, revidējot savu garderobi, gan veicot jaunus pirkumus veikalā.

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata