10 svarīgākie atgādinājumi ikdienai

laimiga_sievieteIr pirmdiena un sākas jauna darba nedēļa. Kaut arī – tam jau nav nozīmes, jo tikpat labi šodien var būt tava dzimšanas diena, tikpat labi 1.janvāris vai tava atvaļinājuma vai pensijas pirmā diena.

Šie 10 atgādinājumi tev noderēs jebkad. Kaut vai tāpēc, ka šodien ir jauna diena.

1. Koncentrējies tikai uz to, kam patiešām ir nozīme. Kad mums ir slikts garastāvoklis, mums ir tendence pievērst uzmanību negatīviem notikumiem. Palūkojies uz kopējo ainu… Vai tiešām šie sīkumi ir tā vērti, lai novērstu tavu uzmanību?

2. Ir normāli un pat nepieciešams pabūt vienatnē ar sevi. Dažreiz mums vienkārši ir jāizdara solis atpakaļ, lai izskatītu situāciju vai dzīvi kopumā. Nebaidies no šī soļa.

3. Kontrolēt absolūti visu nav iespējams. Tu nevari prognozēt visus savas dzīves notikumus. Arī plānot visu sīkumos nav iespējams, dažreiz pat nav vajadzīgs. Izmanto iespēju situāciju vienkārši „atlaist”.

4. Citu cilvēku viedoklim nav nozīmes. Dažreiz mēs esam ļoti atkarīgi no svešiem viedokļiem. Šī viena_patiatkarība var nonākt tiktāl, ka mēs cenšamies izdabāt ikvienam, bet ne sev. Ieklausies savā intuīcijā un dari to, kas liekas pareizi vispirms tev pašai, neatkarīgi no tā, kāda būs apkārtējo reakcija.

5. Ja tu cīnies par to, kas tev ļoti daudz nozīmē, nepadodies, kad tu saņem negatīvu atbildi pirmo, piekto vai jau desmito reizi. Atceries par savu gala mērķi! Vai tu tiešām pieļausi situāciju, ka šie pieci vai desmit cilvēki, kas tev pateica „nē”, noteiks tavu nākotni? Edisons izdarīja 6000 eksperimentus, lai izgudrotu pirmo spuldzīti pasaulē.

6. Tev nav jāzina atbildes uz visiem jautājumiem. Nevienam no mums nav iepriekš koordinētas dzīves kartes. Mēs pastāvīgi mācāmies un augam. Pat, ja mums šobrīd ir 50 gadi. Dzīve pati par sevi ir noslēpums. Un ik pa laikam izjust nedrošību vai būt nepārliecinātam – tas ir normāli.

7. Tu esi pašpietiekama! Droši vien katru no mums apmeklē domas: “Es neesmu pietiekami gudra vai pietiekoši skaista, vai pietiekami spēcīga, lai darītu ……………” Dod sev iespēju izpaust savu jaunās īpašības, tā vietā, lai formētu laimiga_sieviete (2)ierobežojošu pārliecību par sevi vai savām spējām. Nomaini negatīvo pārliecību pret pozitīvo.

8. Dzīvo tagadnē. Mēģini nedomāt par pagātni vai neraizēties par nākotni. Ienes šodienā maksimālo šī brīža apziņu.

9. Nesatraucies – izjūtas un pārdzīvojumi tevi nenogalinās! Protams, šķiršanās rūgtums, skumjas, depresija un aizvainojums rada pilnīgas bezpalīdzības, bezcerības un baiļu sajūtas. Viss, kas tev šādās situācijās jādara, ir „jāpaņem sevi rokās” un jāieprogrammē perfektu notikumu vai situācijas rezultātu. Pateicies Dievam par šo dzīves mācību un pieredzi un virzies tālāk.

10. Mēs visi esam cilvēki. Tas, laikam gan, ir pats svarīgākais atgādinājums. Mēs pieļāvām, pieļaujam un pieļausim kļūdas. Vai mums šobrīd 25 vai 75 gadi. Mēs ne vienmēr jutīsimies laimīgas un pozitīvas.

Kad nākamajā reizē tu jutīsies nomākta vai salauzta, vienkārši atceries – tu neesi ideāls Smaidiņš. Mēs dzīvojam un, dzīvojot, gūstam pieredzi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 9

Man ir ko teikt »

 
 • solaris

  Ceturtais ieteikums ir nepareizs. Pirmkārt, nevajag uzskatīt, ka visi pārējie cilvēki ir dumjāki par tevi (un tāpēc ignorēt jebkuru citu viedokli). Ja tev šķiet, ka apkārt ir tikai muļķi, kuru viedokli nav vērts ņemt vērā, tad visticamāk, tu esi centrālā muļķe.
  Otrkārt, tā “intuīcija” ir ilūzija. Intuīcijas nav. Tas, ko cilvēki sauc par intuīciju, patiesībā ir vai nu (a) instinktīvi pamudinājumi, vai (b) dzīves gaitā, sevišķi bērnības periodā izveidojušies pieradumi, vai arī (c) impulsīva protesta vai pakļaušanās reakcija uz ārēju ietekmi. Ne viens, ne otrs, ne trešais nebūt nav labākie padomdevēji.
  Svarīgās, atbildīgās situācijās labāk tomēr ir ar prātu apsvērts (nevis vadīties pēc “intuīcijas”), turklāt ieklausīties arī citu cilvēku viedokļos. Citādi var ātri vien sačakarēt savu vai cita dzīvi, ja ar galvu nedraudzējas.

   
   
   
  • solaris, Jūsu uzrakstītais izklausās diezgan agresīvi, turklāt publikācijā neviens netika nosaukts par muļķi vai dumju :). Viss ir pareizi – protams, ka svarīgus lēmumus dzīvē, it īpaši tos, kas skar arī citu dzīvi, nav jāpieņem vienatnē. Bet, ja mēs sāksim izskatīt VISUS variantus – kad darbojas intuīcija, kad nedarbojas, kā darīt vienā situācijā, kā citā – es domāju, mēs paši sajuktu prātā….

   Šie 10 ir tikai un vienkārši atgādinājumi un tie ir virspusēji. Katrs tos var vai nu pieņemt vai nepieņemt, pielāgot kādai situācijai vai nepielāgot un tika taču pateikts – mēs esam cilvēki un kļūdas pielaidīsim vie-nal-ga. Arī tad, kad rīkosimies, solaris, pēc jūsu ieteikuma… bet neviens tāpēc jau nav muļķis, vai ne? 😉

    
   • Šie desmit “vienkāršie atgādinājumi” ir tendenciozi – vērsti pamatā uz vienīgi sievietes pašapziņas nostiprināšanu.
    Ja tādi būtu trešdaļa vai kaut vai puse no desmit “vienkāršiem atgādinājumiem”, tad nebūtu iemesls kritizēt. Bet ja tādi ir visi 100%, tad ir skaidrs, ka šie “vienkāršie atgādinājumi” kopumā veido nepilnīgu un izteikti sagrozītu priekšstatu par vēlamo uzvedību.
    Vēlamo uzvedību vajadzētu vērst nevis uz savas pašapziņas nostiprināšanu (tipa, narcisa dzīves moto), bet gan uz daudzpusīgās dzīves līdzsvarotu sakārtošanu.
    Tādam nolūkam vajadzīga ne tikai “sievietes” attieksme un intuīcija pret lietām, bet dažkārt arī bikiņ prātu iesaistīt. Lūk, par to šeit buduārā vajag runāt! Par to, kā jēdzīgi veidot dzīvi. Nevis tikai kā savu pašapziņu nostiprināt, piemēram, sekojot “vienkāršam atgādinājumam”, ka “citu cilvēku viedoklim nav nozīmes”.
    P.s. Agresijas saskatīšana ir Aijas subjektīva projekcija. Katrs cilvēks kaut kādas projekcijas citos saskata, atkarībā no savas attieksmes pret apkārtējiem…

     
    • Man prieks, ka kāds tik aktīvi izsaka savas domas! :) solaris, es labprāt to visu, par ko runājāt izlasīšu jūsu blogā. Šī ir vietne, kurā izsaku savas domas, savas izjūtas, dalos savā pieredzē un prasmēs ar vēlēšanos patiešām motivēt mūsu vecuma sievietes dziļi elpot, dzīvot, sapņot un priecāties! :). Ja kādam tas nepatīk, var noteikti atrast daudzas citas vietnes – ar saturu atbilstošāku viņa sajūtām un dzīves skatījumam. Internets, taču, ir TIK plašs! Bet par ko jārunā buduārā, lai paliek manā ziņā ;).

      
     • Nu tad tikai autorei atliek iemācīties lietot vārdu “manuprāt”. Un izvairīties no šī uzsvaru liekošā, vispārinošā vārda “svarīgākie” un tamlīdzīgām hiperbolām, ja publicētie ieteikumi ir vien savu personīgo domu, izjūtu un pieredzes izklāsts. Lai nemaldinātu lasītājus.
      Internets tomēr ir TIK plašs, ka vajadzētu atbildīgāk attiekties pret to, kādus ieteikumus tajā publicē – jo tas, kā kurš šos ieteikumus sapratīs un īstenos dzīvē, ir neprognozējami…
      P.s. Citus cilvēkus pamācošu ieteikumu publicēšana banālas publicēšanās (pašizpausmes) dēļ ir cilvēciski saprotama autores uzvedība. Par to nav iebildumu. Iebildumi ir pret te izteikto ceturto “atgādinājumu” ignorēt citu cilvēku viedokli.

       
     • Kamdēl tāds satraukums? Tas nav un nebūs ne apollo, ne delfi, ne tvnets… – nejauciet vienkāršu blogu ar svarīgu informāciju nesošām mājas lapām :). Blogs ir vietne, kurā tā īpašnieks var izvēlēties saturu, izteikt savas domas, dalīties prasmēs, viedoklī un uzsvarus un vārdus izvēlēties kādus viņš vēlas :). Bet apmeklētāja izvēle ir tur uzturēties vai nē. – labu nakti un lai miers ar Jums :).

       
 • kleome

  Gribu atbalstīt Aiju-satraukums liecina par to.ka šī ir cilvēkam problēma.Ieklausīties sevī ir ļoti svarīgi-ar gadiem tas kļūst arvien skaidrāk saprotams..

   
   
   
  • Saprotams, ka šī bloga auditorijā emocionālais aspekts dominē pār racionālo, tāpēc arī tāds protests pret manu iebildi. Un tāpēc arī nepielec pavisam vienkārša lieta, jo domāt nav pierasts. Konkrēti – autores ceturtais “atgādinājums”, ja to piemēro jums katrai tuvākie cilvēki no savas puses, nozīmē – ka jūsu viedokli viņiem nevajag ņemt vērā…
   Speciāli priekš šā bloga auditorijas līmeņa atkārtošu otreiz – tas ceturtais atgādinājums jau ir vienāds ne tikai priekš jums, sevi tik ļoti mīlošajām, bet arī priekš citiem. Tajā skaitā priekš jūsu dzīvesbiedriem, bērniem, kolēģiem, priekšniekiem, cilvēkiem uz ielas utt. Autore atgādina VISIEM, lai NEVIENS neņem vērā citu cilvēku viedokli, tātad arī jūsu viedokli lai visi ignorē.
   Tas arī ir ok, vai ne?
   Varbūt tomēr labāk kādreiz arī prātu izmantot, nevis tikai egocentriski par savu pašapziņu rūpēties. Domāt ir lietderīgi.
   P.s. Par to, vai man ir vai nav problēmas, savus komentārus varējāt pietaupīt.

    
 • Mani mīļie-gribam,vai negribam,bet mēs katrs esam vienā eksemplarā .Un katrm vienmēr kaut kas cits/kā Tev/ šķitīs svarīgāks.Un tas būs normali. .Uzklausi.Pārdomā.Un uz priekšu.Lai veicās.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata