10 atmiņas uzlabošanas garanti

atminas_uzlabosanas_panemieni

Izrādās, ka jau pēc 20 minūtēm cilvēks no dzirdētā vidēji aizmirst apmēram 30%, bet pēc 30 minūtēm – jau 50%.

Tāpēc, ja vien negribam, lai mūsu smadzenēs esošā informācija atgādinātu vecu, aizmirstu bibliotēku, kurā grāmatu pa pilnam, bet atrast, ko vajag, nav iespējams, izmantosim mums visiem pieejamus instrumentus mūsu atmiņas trenēšanai, uzturēšanai un uzlabošanai.

Trenēšana. Krustvārdu mīklas, rēķināšana galvā (nevis ar kalkulatoru vai uz lapas), loģisku uzdevumu risināšana, dzejolīšu iegaumēšana – tie būs brīnišķīgi un bezgala vienkārši paņēmieni likt mūsu smadzenēm strādāt! Tie ir visvienkāršākie, bet efektīvākie paņēmieni.

Vīnogu sula. Ja šo sulu iekļausim savā ēdienkartē, atmiņa uzlabosies par veseliem 20%. Vīnogu sulai jābūt violetā krāsā. Tā satur daudz antioksidantu, kas brīnišķīgi atjauno smadzenes.

Fiziskas aktivitātes. Staigāšana, viegls skrējiens, dejas – tas viss trenē ķermeni, uzlabo atmiņu. Šādas aktivitātes veicina skābekļa piekļuvi smadzenēm un atmiņas uzlabošanos (veidojas jaunas šūnas).

Izrunāšana. Kad mēs skaļi izrunājam, piemēram, telefona numuru, adresi vai vārdu, mūsu smadzenes šo informāciju fiksē daudz labāk, nekā mēs to vienkārši pierakstām.

Miegs. Labs miegs ir veselības ķīla. Cilvēki, kas izguļas, dzīvo ilgāk. Miegā mūsu ķermenis ir atslābis. Miegā strauji pastiprinās atjaunojošo hormonu izstrāde. Izgulējies organisms atceras 2 reizes lielāku informācijas apjomu, nekā tas, kurš cieš no bezmiega.

Relaksācija. Meditācija, masāža utt. Palīdzēs uzmanības koncentrēšanas uzlabošanā.

ka_uzlabot_atminu

Acu vingrojumi. Ja katru rītu pārvietosim acu skatienu no vienas malas uz otru 30 sekunžu garumā, no tā vien atmiņa uzlabosies par 10%. Tas ir atzīts fakts. Tas tiek panākts ar to, ka tādejādi abas smadzeņu puslodes strādā harmonijā viena ar otru.

Starp citu, ja vēlies uzlabot ne tikai atmiņu, bet vienlaikus arī redzi, noteikti iesaku pievērst uzmanību iespējai iegādāties dabiskas redzes skolotājas Vijas Bušas vebināra ierakstu “IEPAZĪSTI SAVU REDZES SISTĒMU UN SĀC TO ATVESEĻOT! Bez Zālēm un bez Operācijām…” Ierakstu atradīsi šajā afišā >>>>.

Asociācijas. Viens no rezultatīvākajiem iegaumēšanas paņēmieniem ir asociācijas. Tiem jābūt spilgtiem, atmiņā paliekošiem tēliem, smaržām.

Ēdienkarte. Veselīga, pareiza ēdienkarte veicina labu atmiņu. Protams, tie ir produkti, kuru sastāvā ir antioksidanti. Mellenes, brokoļi, spināti, rieksti, citrusaugļi, bietes, rozīnes, žāvētas plūmes.

Vitamīni. Šeit līderis ir vitamīns B. B12 vitamīna trūkums var novest pie atmiņas zuduma. Šīs grupas vitamīni ir ļoti droši palīgi mūsu smadzenēm. Un arī vitamīni C un E.

Noslogosim smadzenes pastāvīgi un mūsu atmiņa noteikti uzlabosies!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata