Mazas viltības-gudrības, kā iepirkties ar prieku

200451647-001Katras sievietes garderobē ir iemīļotas mantas, no kurām šķirties nevaram izlemt pat vairāku gadu garumā. Ir tā? Nu tad šodien parunāsim tieši par tādām „mīlulēm” – tik retajām un neparedzamajām….

Pamēģini atcerēties kad un kā tu tās nopirki?…Ātri, nejauši, tad, kad meklēji pavisam kaut ko citu vai arī mērķtiecīgi gāji cauri veikaliem, absolūti skaidri saprotot ko vēlies atrast? Vai tu zini, kā atrast SAVU mantu? Kā izdarīt tā, lai VISI tavi pirkumi būtu tikai tādi?

Sāksim vispirms ar SAVAS mantas kritēriju uzskaiti. SAVS – tas ir tas apģērbs, kuru uzvelkot, tev ir komfortabli, kas akcentē visu, kas jāakcentē, kas saskaņojams ar lielāko tavas garderobes daļu, izskatās dārgi, kuram nepieciešama minimāla kopšana un, kas palīdz izcelt tavu individualitāti. Ja ko piemirsu, papildini mani komentāros…

Parasti, kad gatavojamies iet iepirkties, mēs plānojam tam veselu dienu, domās zīmējam tā apģērba tēlu, kādu gribētu iegādāties. Vismaz tā iesaka lielākā daļa stilistu, žurnālu un visi citi šī lauciņa gudrinieki…

Viss ir absolūti pareizi, nemaz nestrīdos ar to, bet… prieka no tāda šopinga īpaši liela nav! Staigā, staigā, meklē, meklē…salīdzini to, kas ir uz pakaramajiem un plauktos ar to, kas galvā – diemžēl, konstatē, ka nekādi tas nesakrīt. Rezultātā tu nopērc kaut ko līdzīgu vai daudz maz līdzīgu, iespējams, ka labas kvalitātes un arī uz auguma izskatās labi. Bet… sirdij – netīk… Tāpēc, ka tas NAV TAS!

Toties bieži vien gadās, ka spontāni pirkumi nonēsājas līdz pat caurumiem uz elkoņiem. Tieši tajos staigājot, saņemam visvairāk komplimentus, tos nēsājot uzlabojas garastāvoklis, visi darbi darās labāk, cilvēki visapkārt liekas laipnāki, pasaule skaistāka, bet diena kopumā, veiksmīgāka.

Pie tam, šāda pirkuma lēmums var atnākt zibenīgi – uzvelc to (bieži vien pat nonāc līdz tam kaut kā nemanot…) un jūti – MANĒJAIS!

Sajūta uzreiz ir brīnišķīga, jo tev ir skaidrs, ka to varēsi vilkt gan uz darbu ejot, gan tiekoties ar draudzenēm, gan uz randiņu un, ja vēl pamainīsi aksesuārus – vispār ideāli!

Protams, grūti šādu apģērbu piemeklēt, pamatojoties tikai uz intuīciju. Cik daudz gabalu būtu jāpārmēra, nezinot tās mazās viltības jeb gudrības, kas katru iepirkšanās tūri padara par brīnišķīgu piedzīvojumu.

452382183

Bet šīs gudrības ir sekojošas:

 • Ir precīzi jāzina, kas tev NEPIESTĀV un, ja to zini, tad pat nemaz netuvoties šādām krāsām, faktūrām, zīmējumiem un fasoniem!!! Iedomājies, cik daudz laika piemērīšanai tu uzreiz ietaupi?! Lai tās labi izskatās uz kāda cita auguma! Nevelc tās! Sabojāsi savu garastāvokli, tici man!
 • Jāzina kādas krāsas, faktūras, zīmējumi un griezuma līnijas ir TAVĒJĀS. Un tieši no tā visa tev ir jāizvēlas apģērbs, kas ir atbilstošs sezonai, priekšrocībām, tas jāmēra un jāatrod vajadzīgais izmērs. Un, ja tu to zini, tev nemaz nav jāuztraucas par to, vai tavs pirkums būs saskanīgs ar visu pārējo, kas tavā skapī jau ir. Cita varianta nemaz nav – SASKANĒS!
 • Ir jāuzticas sev! Ja tu stāvi un ilgi domā – mans, ne mans…ar ko nēsāsi, cik reizes uzvilksi, cik vēl visādu aksesuāru jāpiepērk un, ja tu sāc ķert sevi pie domas, ka TU SĀC SEVI PIERUNĀT – tūlīt pat dodies prom!

Nezinu kā tu, bet es esmu PAR vieglu, radošu, jautru, rotaļīgu un relaksējošu iepirkšanos, kas nes gandarījumu, gan procesa laikā, gan arī pēc „kontrolmērīšanas”, kas tiek veikta jau atgriežoties mājās.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata