Kokosriekstu sviests – labs palīgs cīņā ar strijām

striju_likvidesana

Šodien no sava un daudzu mūsu bloga lasītāju iemīļotā interneta veikaliņa saņēmu kārtējo, dikti gaidīto paciņu. Zemāk pievienoju foto ar visām pudelītēm, kas bija manā pasūtījumā. Lai gan šoreiz gribēšu pastāstīt tikai par vienu no šīm pudelītēm, tomēr nosaukšu arī pārējās.

Un tātad – manā šodien saņemtajā pasūtījumā bija organiskā šī sviesta dušas želeja, zivju eļļa kapsulās, niacinamīds (B3 vitamīns), mikrotabletītes (B12 vitamīns), kas (pēc atsauksmēm) ātri spēj mazināt galvassāpes un nogurumu un vēl – kokosriekstu sviests.

iherb_veikala_pasutijums (2)

Bet šodien vairāk pastāstīšu par kokosriekstu sviestu un tikai par vienu no veidiem, kā to var pielietot. Lai gan kokosriekstu sviestu es iegādājos ādas un matu kopšanai (es jau rakstīju kaut kad iepriekš, ka uz mana kosmētikas galdiņa pēdējā laikā sejas un ķermeņa krēmus, matu maskas aizstāj 1 pudelīte – vai nu šī sviests, kokosriekstu sviests vai kāda dabīga eļļa), nejauši uzzināju, ka tas ir viens no labākajiem līdzekļiem, kas palīdz atbrīvoties pat no vecām strijām.

Ja tiek runāts par piesātinātajām taukskābēm, tad kokosriekstu sviests, izrādās, ir rekordists. Tāpēc kosmetologi vispirms to rekomendē cīņā ar strijām – gan „svaigām”, gan „vecām”.

Strijas – tās ir rētas uz ādas, kas rodas tad, kad mainās mūsu ādas blīvums un elastība. Vispirms tās parādās kā tumšas josliņas, kas pēc laika var kļūt baltas. Visbiežāk strijas rodas sakarā ar organisma hormonālo nelīdzsvarotību pusaudža gados, bet ļoti bieži tās rodas arī svara svārstību un grūtniecības periodā. Āda izstiepjas, tiek traumēta, kā rezultātā veidojas šīs nepatīkamās rētas.

Protams, vieglāk būtu visu darīt laicīgi – gan uzmanību pievērst svara kontrolei, gan lietot bandāžu grūtniecības laikā, bet pat šīs metodes pilnībā neizslēdz striju veidošanos.

Viens no labākajiem veidiem, kā tikt galā ar strijām, ir kokosriekstu sviesta izmantošana.

kokosriekstu_sviests

Ne velti kokosriekstu eļļu (sviestu) bieži sauc par labāko dabīgo līdzekli kosmētikā. Tas ir daudzfunkcionāls produkts, kas baro ādu un matus, palīdz cīnīties ar grumbām, tam ir antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības, tas dziedē un nomierina ādu.

Pateicoties tam, ka cilvēka āda kokosriekstu eļļu absorbēt spēj pilnībā, tā spēj iedarboties gan no ārpuses, gan daudz dziļākos ādas slāņos. Pastiprināta ādas barošana un mitrināšana ādu padara daudz elastīgāku, tā novēršot jaunu striju veidošanos un samazinot esošās.

Lai uzlabotu ādas izskatu, reizi divās dienās ir jāveic sekojoša procedūra:

1 solis. Ādas veco šūnu likvidēšana.

Nopērc dušas suku, kurai ir cieti sari vai arī pašrocīgi pagatavo skrubi no kafijas biezumiem un medus. Ieej dušā un ar šiem līdzekļiem kārtīgi „izej cauri” problemātiskajām vietām. Šai procedūrai būtu jāilgst apm. 5 minūtes. Tā mēs „noņemsim” augšējo epidermas slāni un ādu padarīsim daudz uzņēmīgāku pret nākamajiem procedūras soļiem.

2 solis. Barošana.

Sasildi kokosriekstu eļļu (sviestu) līdz tīkamai temperatūrai, atver divas E vitamīna kapsulas un sajauc kopā ar kokosriekstu sviestu (eļļu). Ierīvē šo maisījumu problemātiskajās vietās un veic apmēram 10 minūšu ilgu apļojošu kustību masāžu.

3 solis. Sildīšana.

Apstrādātās vietas ietin siltā dvielī un 20 minūtes mierīgi pasēdi. Apmēram pēc 1 mēneša šādu procedūru pielietošanas jau būs manāmas pirmās izmaiņas – strijas būs kļuvušas gaišākas un ne tik reljefainas. Bet neaizmirsīsim, ka arī šajā gadījumā ir nepieciešama regularitāte. Tātad mēneša laikā būs jāveic 15 šādas procedūras. Ja šī problēma jau ir ļoti samilzusi jeb drīzāk – rada lielu diskomfortu un nepatiku pašai lūkoties uz sevi spogulī, tas nav daudz prasīts, lai no šīs problēmas varētu atbrīvoties.

Par to, kā izmantot kokosriekstu sviestu vai eļļu citos nolūkos, uzrakstīšu nākamajā reizē.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata