Kā sākt jaunu dzīvi Jaunajā gadā

jaunas dzives merki (2)Kārdinājumam jaunu dzīvi sākt tieši ar Jauno gadu pakļauti pat prātīgie cilvēki. Kāpēc „pat”? Tāpēc, ka no milzīgā skaita startējušo, ar domu sākt jaunu dzīvi Jaunajā gadā, finišā nonāk tikai daži.

Sen jau zināms, ka jaunā dzīve, kas sākta vienlaicīgi ar Jaungada nakts pusnakts zvanu skaņām visbiežāk beidzas pēc pāris dienām. Kāpēc tā notiek?

Tam, kāpēc, lai mainītu savu dzīvi, cilvēki izvēlas gada sākumu, pastāv daži izskaidrojumi.

Pirmkārt, tajā visā ir kaut kāds rituāls: jauns…kaut kas savādāks…tāda kā vecā gada (vai visa vecā) miršanas diena un jaunā dzimšanas diena. Kāpēc lai vienlaikus nenosvinētu it kā vecās personības miršanu un jaunas dzimšanu – ar jauniem paradumiem, jauniem mērķiem un jaunu dzīves stilu?…

Ir vēl viena versija: tiem, kas jaunas dzīve sākšanu vēlas sasaistīt ar jauna gada sākšanos, vienkārši trūkst motivācijas. Tas, kurš ir pārliecināts un drošs par savu rīcību negaida sarkanu kalendāra dienu. Viņš mainās te un tagad. Kā lai palīdz tiem, kam šīs izlēmības trūkst?

Lūk, tie šķēršļi, kas stājas ceļā tiem, kas jaunu dzīvi sāk jauna gada pirmajā pirmā mēneša dienā.

Pirmais šķērslis – gribas visu un uzreiz

Ja kādam ir vēlēšanās vienkārši atmest smēķēšanu vai pārstāt ēst saldumus, drīzāk iet runa par atbrīvošanos no slikta paraduma. Par jaunu dzīvi mēs saucam citu ko: kad cilvēks iedomājas sevi kā pilnīgi citujaunas dzives merki (3) un cenšas tam atbilst. Jaunajā dzīvē viņš ne tikai nesmēķē, neēd saldumus, bet arī racionāli tērē savu laiku, vairāk pelna, maina atrašanās vidi, atjauno savu garderobi…

Nav ieteicams mesties virsū visam uzreiz. Pacenties vispirms uzrakstīt to darbu sarakstu, ar ko tu domā sākt. Tad izrēķini resursus: cik laika, finanšu un dvēseles spēkus tu plāno šai visā ieguldīt. Kādu rezultātu (un svarīgākais – cik ātri) vēlies gūt. Novērtē savu aprēķinu realitāti, neaizmirstot par to, ka diennaktī ir 24 stundas un katram cilvēkam ir tiesības uz atpūtu.

Pie plāna izpildes ķeries klāt pakāpeniski, tieši tā, kā tiek palielināta slodze fitnesa zālē. Sāc rakstīt dienasgrāmatu. Bet ne sirds izkratīšanai un prātojumiem. Vispirms savus globālos plānus būs jāsadala daudzos mazākos uzdevumos. Pēc tam – fiksē, kas no ieplānotā padarīts, kas nē, kapēc tā ir sanācis un kādas ir tavas izjūtas, kad tu sasniedz panākumus.

Otrais šķērslis: nepabeigtie darbi

Kā tikko noskaidrojām, Jaunā gada sagaidīšana iespējama tikai tad, kad vecais ir „miris”. Tas pats attiecas arī uz taviem darbiem, kas sākti vecajā gadā. It īpaši, ja tiem ir saistība ar jauno dzīvi. Citiem vārdiem sakot, vecos darbus ir jāpabeidz.

Pieņemsim, ka Jaunajā gadā tu esi nolēmusi šķirties no sava drauga. Pirms 12 zvanu skaņām skanot aizcirst durvis aiz viņa, ir vecajai lietai jāpieliek punkts (nosacīti to nosauksim par kopdzīvi vai attiecības ar tavu vīrieti). Tev skaidri jāapzinās: kāpēc tu to dari, kāpēc tev tas nepieciešams un kas ir tavs mērķis. Tev jābūt pārliecinātai, ka šis solis tev tiešām ir nepieciešam un, ka nebūs neviena iemesla, kā dēļ tavs lēmums tiks mainīts.

Stratēģiskās plānošanas speciālisti jebkura ieplānotā notikuma nozīmi iesaka novērtēt ar sev uzdotu četru jautājumu palīdzību:

  • Kas notiks tad, kad mans plāns tiks īstenots?
  • Kas nenotiks, kad mans plāns tiks īstenots?
  • Kas notiks, ja mans plāns netiks īstenots?
  • Kas nenotiks, ja mans plāns netiks īstenots?

Atbildi sev uz šiem jautājumiem un tava vēlme ķerties klāt jaunajam plānam vai nu kļūs stiprāka, vai zudīs.

Lai veco gadu aizvadītu galīgi, nebūtu slikti veikt rezumē un vispareizāk rakstiskā veidā.

Trešais šķērslis: vienalga nekas nesanāks…

Vai viegli ievērot diētu, ja visapkārt visa pasaule ir burtiski pārbāzta ar treknu olivjē majonēzi? Vai viegli sastādīt savu pieteikuma vēstuli potenciālajam darba devējam, ja visapkārt visi slinko un valda morāls pagrimums? Bet tu, taču, pati izvēlējies savu jauno dzīvi sākt ar 1.janvāri – ir jānes atbildība par saviem lēmumiem un izvēli…

Tomēr, visgrūtāk tikt galā nevis ar ārējiem šķeršļiem, bet gan ar iekšējiem – ar sevi pašu, ar kluso zemapziņas balsi: „mēģināt jau var, bet diez vai kas sanāks…”.

jaunas dzives merkiPamēģini vienatnē ar sevi veikt nelielu treniņu. Pieņemsim, tev ir mērķis sākt nodarboties ar sportu. Pacenties atcerēties sava ķermeņa izjūtas pēc fiziskas slodzes. Vai arī – atceries tos dzīves mirkļus, kad tu ar sportu biji uz „tu”. Ja tu kādreiz to esi spējusi darīt, tātad, principā, tu to realizēt vari. Tāpēc tu to spēsi arī tagad!

Bet svarīgākais – lai vai kā tev veiktos ar jaunas dzīves sākšanu, neaizmirsti sevi apbalvot par sasniegto! Nepārvērt savu dzīvi nepārtrauktā maratonā uz gaišāku nākotni!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

  • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata