Kā māju atbrīvot no kukaiņiem

cina-ar-kukainiem (3)Vienlaicīgi ar ilgi gaidīto vasaru, mūsu mājās un dzīvokļos steidzas ielavīties mušas, odi, lapsenes, knišļi, skudras un citi nepatīkami, apnicīgi un “kodelīgi” kukaiņi.

Kā tad ar šo visu „zvēru” uzbrukumiem tikt galā? Mums piedāvā tos indēt, izmantojot fumigatorus, sprejus, aerosolus utt.,  bet tie visi  ir ķīmiski produkti  un līdz ar to ir  kaitīgi ne tikai šiem knišļiem, bet arī mūsu pašu veselībai un apkārtējai videi.  Tāpēc šoreiz apskatīsim vienkāršus un dabiskus nepatīkamo kukaiņu iznīcināšanas paņēmienus.

Vispirms preventīvas darbības

Lai novērstu knišļu uzbrukuma gājienus, ir jāveic dažus aizsardzības pasākumus:

1. Lielākā daļa kukaiņu mūsu mājā vai dzīvoklī vēlas ielauzties tikai viena iemesla dēļ – ēdiena meklējumos. Vienīgais veids kā to nepieļaut ir sistemātiska tīrības un kārtības uzturēšana gan virtuvē, gan ēdamistabā. Tīrs galds, nomazgāti trauki, ledusskapī un uzglabāšanās vietās novietoti pārtikas produkti, laikā izmesti atkritumi – un tava māja kukaiņiem kļūs neinteresanta. cina-ar-kukainiem (7)

2. Darba virsmas un grīdas mazgā ar ūdeni, kam pievienots spirta etiķis un 10 pilieni melisas ēteriskās eļļas.

3. Atceries, ka stāvošs ūdens (vāze ar ziediem, puķu podi utt.) ir iemīļotā mušiņu un odu savākšanās vieta. Tāpēc biežāk maini ūdeni vāzēs, uz virsmām neatstāj ūdens peļķītes, bet piepildītus spaiņus, bļodas un lejkannas dārzos, nojumēs un pagalmos.

4. Ja tev patīk turēt logus vaļā, aizklāj tos ar moskītu tīkliem. Tā es izdarīju apmēram 3 dienas atpakaļ – pagaidām esmu apmierināta.

Ja neskatoties uz šiem pūliņiem, pie tavas auss dzirdama kaitinošā īdoņa un nelūgtie viesi ne tikai īd, bet arī kož, palīgā var nākt ēteriskās eļļas. Lūk, dažas efektīvas receptes.

Kā aizdzīt prom mušas, odus un lapsenes

· Vispieejamākais odu atbaidīšanas līdzeklis ir baldriāns. Tā aromāts, tāpat kā tabakas aromāts, ir efektīvs un dabisks repelents.

· Atbrīvoties no odiem dzīvoklī var palīdzēt kampareļļas aromāts, kas iztvaiko, to sildot virs jebkāda uguns avota.

· Asinskārie kukaiņi necieš tomātu krūmu smaržu, tāpēc atbrīvoties no odiem istabā var, uz palodzēm izliekot podus ar tomātu krūmiem.

· Efektīvs un vasarā vienmēr pieejams repelents ir smalki sagrieztas, svaigas ķiršu lapas.

Vēl viens variants: tev būs nepieciešami 10 pilieni biškrēsliņu, piparmētru, lavandas un melisas eļļas, kas pievienoti vaporizatorā vai pulverizatorā. Šis paņēmiens nelūgtajiem kukaiņiem tavu māju liks aplidot ar līkumu.

Vai tu zināji, ka baziliks kaitina odus? Kad tu gatavo salātus ar baziliku, atstāj dažus zariņus. Uz palodzes nolikts podiņš ar baziliku likvidēs odiem vēlmi iekļūt dzīvokli, toties atceries – baziliks piesaista bites!

cina-ar-kukainiem (5)Bet mušas necieš lauru lapu smaržu. Pārlej palielu šķipsnu lauru lapu ar 500 ml augu eļļas un atstāj uz 14 dienām. Samitrini nelielu švammīti šai eļļā un novieto uz šķīvīša. Eļļu pievieno regulāri.

Labu nakti tev nodrošināt var arī sīpols. Sīpola galviņu ar krustnagliņām pāris minūtes vāri ūdenī. Tad sīpolu sagriez riņķīšos un tasītēs izvieto pa dzīvokli. Var izdarīt vienkāršāk – sīpolu pārgriez uz pusēm un noliec pie gultas kājiņām.

Kā aizdzīt skudras

Sajauc: 0.5 litrus spirta etiķa, 5 pilienus krustnagliņu eļļas, 5 pilienus ciedru eļļas, 5 pilienus piparmētru eļļas un 5 pilienus ķiploka ēteriskās eļļas. Saskalo un ar pulverizatoru izpūt visās vietās, pa kurām skudras nonāk tavā mājā.

Blusas

Ja tās ir klāt, tad noderēs vecmāmiņu recepte. Salasi piparmētru un lavandas pušķi (šos abus augus var audzēt dārzā). Izkaltē to vēsā, vējainā vietā un novieto šīs zālītes zem gultas matrača.

Mana personīgā pieredze: kad vasaras mājā kādreiz ieviešas blusas, es izmantoju „savu” iedarbīgo paņēmienu. Nopērku aptiekā 2-3 pudelītes vērmeļu tinktūras un saleju visas pudelītes apmēram pus spainī ūdens. Ar to izmazgājot grīdas un tajā mērcējot paklāju tīrāmo birsti un „izķemmējot” paklājus, no blusām var atbrīvoties jau pirmajā piegājienā.

Pasaki „nē” utīm

Visbiežāk šie pretīgie kukaiņi ieviešas mūsu bērnudārznieku un skolnieku galvās un, it sevišķi, bērnudārza vai skolas laika sākuma periodā. Ļoti bieži ar „šo dāvanu” bērni atgriežas no vasaras nometnēm. Te var nākt palīgā ēteriskās eļļas.

Tāpēc kritiskajā periodā profilakses nolūkos sajauc sekojošus komponentus: 90 pilienus lavandīna (hibrīdlavandas) eļļas, 60 pilienus rozmarīna uz cineola bāzes, 30 pilienus rozmarīna eļļas uz kampara bāzes, 60 pilienus īstas lavandas eļļas, 60 pilienus pelargonijas ēteriskās eļļas.

Katru rītu 2 pilienus šī maisījuma uzklāj bērnam uz pakauša, deniņiem un aiz ausīm. Var pievienot arī 15 pilienus šī paša maisījuma šampūnā, tikai ne pudelē, bet tai devā, kas tiks izmantota vienai matu mazgāšanas reizei.

Kā skapjus atbrīvot no kodēm

Kodes, precīzāk, to kāpuri ļoti mīl mūsu kažokus, vilnas izstrādājumus un zamšādu, bet necieš kamparu, piparmētru un ciedru. Absolūti gana būs ar to, ja tu skapī ieliksi kampara tableti vai vates bumbiņas, kas ir piesūcinātas ar dažiem pilieniem ciedra eļļas.

Kā atbrīvoties no mājas putekļu ērcītēmmajas-kopsana

Ir ļoti svarīgi savu māju atbrīvot no šiem mikroskopiskajiem kaitniekiem, jo tie ir tādu cilvēka slimību veicinātāji kā nieze, ekzēma, rinīts un astma. Ērcēm patīk siltas un miklas vietas. Lai novērstu to rašanos, ir regulāri jāveic sekojošas darbības:

– Katru dienu vēdini telpas. Ērces mirst, ja temperatūra pazeminās zem +14 grādiem.

– Katru dienu sūc putekļus no paklājiem un pārklājiem.

Slauki putekļus cik vien var biežāk.

– Vienu reizi mēnesī izsūc no putekļiem matračus un apstrādā tos (piemēram, apkvēpini) ar lavandas ēteriskās eļļas un citrona sulas maisījumu. Uz 1 litru ūdens ņem divas ēdamkarotes lavandas un viena citrona sulas maisījumu.

Uzmanību!

Svarīgi zināt, ka ar ēteriskajām eļļām jārīkojas cik vien var uzmanīgi . Pielūko, lai koncentrāta veidā tās nenonāktu acīs un uz ādas, citādi var rasties apdegums.

Kā noķert lapsenes un bites, tās nenositot

Ir nepatīkami, ja verandā vai dārzā pusdienu vai vakariņu laikā virs galda sāk riņķot lapsenes un bites. Lai novērstu to uzmanību, piestiprini pie saulessarga vai netālu stāvoša koka speciālu bišu ķērāju, kurā ielej saldu ūdeni. Slazdā bites un lapsenes ielīst pratīs, bet laukā tikt gan nē. Pēc pusdienām ir vienkārši jāatver slēdzi un jāizlaiž kukaiņi laukā.

vjetnamas-zvaigzniteUn pēdējais – ko darīt, ja pilnībā izvairīties no odiem nebija iespējams un naktī esat sakosti? Tam visam visnepatīkamākais  rezultāts ir niezes sajūta. Mazināt to vari, sakosto vietu ierīvējot ar sodas šķīdumu, vāju kālija permanganāta šķīdumu, bora spirtu vai arī ar farmaceitisku līdzekli „Vjetnamas zvaigznīte”. Pēdējais paņēmiens ir iecienīts mūsu ģimenē – tiešām līdz.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

  • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

  • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata