Kad modinātājs būtu jāizslēdz…

ka_pareizi_atgut_spekusSpējai ieklausīties savā ķermenī var būt būtiska ietekme ne tikai uz mūsu fizisko stāvokli, bet arī uz panākumiem darbā, personīgajā dzīvē un pat uz mūsu naudas maka biezumu. Pirmajā acumirklī tas var likties dīvaini, bet, ja tu sajutīsi saikni starp “atpūsties” – “pastrādāt”, tu uzreiz sapratīsi, par ko tad iet runa.

Ja tu ieradies darbā nogurusi un savos plecos uzvēli jaunus uzdevumus, tad esi gatava uz visa sava ķermeņa „protesta akciju”, pie tam ar ilgstošu atveseļošanos. Lai no tā izvairītos, mums ir jāiemācās sevī ieklausīties.

Klasiskajā variantā ik pēc 1-2 stundām ir ieteicams 10-15 minūšu pārtraukums. Bet, ja tavs darbs ir saistīts ar biežu pārslēgšanos no viena uzdevuma uz citu, tad psihei tas būs daudz nogurdinošāk. Tāpēc, ja tavs organisms atpūtu pieprasa ātrāk, tad noteikto stundu gaidīt nevajadzētu. Izdari nelielas 5-7 minūšu pauzes ik pēc 35-40 minūtēm. Tas palielinās tavu produktivitāti un neļaus organismam pārpūlēties. Ieklausies sevī – pārtraukumu biežums un ilgums ir atkarīgs tikai un vienīgi no tava organisma stāvokļa, darāmā darba intensitātes un sarežģītības pakāpes.

Pirms piecelies no savas darba vietas un pastaigājies, ieplāno sev punktu, līdz kuram tiks atrisināts tekošais uzdevums. Nebūtu gudri atstāt darāmo pusceļā, ja tā pabeigšanai nepieciešamas vairs tikai 3-5 minūtes. Pēc īsās pauzes atgriežoties, tu viegli varēsi pieslēgties darbam atpakaļ un netērēsi laiku, lai saprastu, „kurā tad vietā es pirmīt apstājos…”

Un tagad atgriezīsimies pie darba dienas sākuma. Ja tu neesi izgulējusies, bet darba diena izsūc visus tavus spēkus, tad ir vērts padomāt par to, vai tu pareizi atpūties. Protams, tu esi dzirdējusi par metodi, kuras laikā jāpārslēdzas no vienas darbības uz otru, tomēr nesaprātīga “klasisko noteikumu” kopēšana un sava organisma vajadzību ignorēšana var novest pie daudz bēdīgākiem rezultātiem.

Tu jautāsi: Vai tad veiksmīgs, aktīvs, aizņemts cilvēks var atļauties brīvo laiku ziedot miegam?

Protams, ka var! Pie tam nevis var, bet tas ir dzīvībai svarīgi!

Lai nākamās pirmdienas rītā atkal savus kolēģus nebiedētu ar savu „pūces” izskatu, sagatavojies šajā sestdienā atlikt visus savus darbus un izgulēties. Protams, tagad tavs organisms ir „ieskrējies” un ir grūti tempu piebremzēt un atspringt. Iespējams, tu jau esi pamanījusi pirmās noguruma pazīmes: slikts miegs, trauksmes sajūtas un sirdsklauves, kad mēģini atpūsties un izslēgt modinātāju, garastāvokļa svārstības, pēkšņas miegainības lēkmes, uzmanības trūkums, utt. Savas pašas glābšanas labad, ir jāveic piespiedu darbības un no ārpasaules sevi „jāatslēdz” – pretējā gadījumā tu drīz „salūzīsi”.

ka_pareizi_atpusties

Izslēdz modinātāju un guli tik daudz, cik tavs organisms pieprasa. Ja tu pamodies, bet tavs ķermenis „lūdz” pagulēt vēl, tad paguli vēl kādu laiku. Tu vari klausīties klusu mūziku, ieslēgt “vieglu” radio staciju.

Tavs uzdevums brīvdienās maksimāli palēnināt ne tikai fizisko sfēru, bet arī emocionālo un garīgo. Vienkārši sakot – tev uz kādu diennakti ir jākļūst lēnākai. Tavai dienai ir jāizskatās kā tādā palēninātā filmā, nenoslogojot sevi ar nepārtrauktu steidzamu un sarežģītu darbu plūsmu.

Pamēģini šo vienu dienu nodzīvot tādu kā miegainu, palēninot savu runas tempu, nesasprindzinot savas smadzenes ar „pārgudrām” domām. Ja tev jādara mājas darbi, vienkārši dari tos lēnām, nesteidzoties, vērojot procesu it kā no malas – bez saspringuma un centieniem visu izprast. Jo lielāks šis palēninājums būs, jo efektīvāka būs tava atpūta jeb atdzimšana un tu saņemsi vairāk enerģijas visai nākamajai nedēļai.

Lai tavs organisms pārstātu krist panikā un atjaunot enerģiju jebkurā vietā un jebkurā brīdī, liec viņam saprast, ka tu mīli viņu, tu dzirdi un saproti viņu. Pēc apmēram 2-3 šādu rūpju nedēļām viņš nomierināsies un “ļaus” tev strādāt. Kad viņš pārliecināsies, ka vismaz vienu dienu nedēļā tu viņam ļausi labi atpūsties, viņš labprāt tevi atbalstīs ar augstām darba spējām visas nedēļas garumā.

Lai šis “paātrinājums” un “piebremzēšana” būtu droša, ir nepieciešams trenēt prasmi savu ķermeni sajust. Izdari pauzes un ieklausies sevī. Cik ļoti esi gatava virzīties uz priekšu? Cik nogurusi esi? Ko tavs organisms vēlas tieši šobrīd?

Ja mēs iemācīsimies atpazīt savas vajadzības, mēs spēsim dzīvot harmonijā ar pasauli un mums pietiks enerģijas saņemt dāvanas vērtīgu tikšanos, jaunu ideju, piepildītu sapņu un naudas izteiksmē.

bauda

Jā, un vēl – vai esi ievērojusi? Kad mēs savus mājas darbus darām daudz lēnāk, bez iekšēja stresa, saspringuma, ka nepaspēsim vai, ka jāizdara vēl daudz, mēs nepadarām mazāk, bet bieži vien pat vairāk un pat paspējam izbaudīt gandarījumu par padarīto – par tikko izcepto smaržīgo kūku, balto, plīvojošo, nupat ārā izkārto veļu, tīri izravēto vadziņu un pat ar ūdeni piepildīto mucu dārza galā, kuras svaigo ūdeni baudīt steidzas nebēdnīgie zvirbuļi. Un šādi pavadīta un izbaudīta diena sniedz mums daudz lielāku gandarījumu, pat, ja izravēts būs par vienu vadziņu mazāk…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata