17 izplatītākās interjera dekorēšanas kļūdas

majigs_interjersMākslīgie ziedi. Pat visprasmīgāk veidotie un elegantākie ziedi, kas izgatavoti no auduma vai plastikāta, nevar aizstāt dzīvu ziedu pušķi – tādi ziedi tikai savāc putekļus un veicina jaunas, nepatīkamas asociācijas. Tāpēc ieteikums – atbrīvojies no lupatu vai plastikāta ziediem savā mājā pilnībā. Un nenes tādus arī uz savu tuvinieku kapiņiem…

Pārāk daudz dīvānspilvenu. Jā, protams, – tie palīdz mājās radīt mājīguma atmosfēru, bet dažreiz ir tā, ka to kļūst dikti par daudz… Ja katru reizi, lai uz dīvāna atgultos vai apsēstos, tev ir jāatstumj izaugušais spilvenu kalns malā, droši sāc no liekajiem atbrīvoties!

ka_pareizi_veidot_interjeru

Vienmuļš, vienkrāsains interjers. 90% dzīvojamo māju un dzīvokļu interjeru mūsdienās tiek iekārtoti neitrālās krāsās – bēšā, brūnā vai tumši zaļā. Arī aksesuāri un apgaismojums tiek izvēlēti attiecīgi. Bet, lai ietu kopsolī ar laiku, nav jābaidās no krāsām. Spilgti akcenti nekad nebūs lieki – tie mājas atmosfēru padarīs daudz možāku, svaigāku un dzīvespriecīgāku.

„Pliki” logi. Nedrīkst aizmirst, ka arī logiem ir nepieciešams atsevišķs dekors, kas iederētos kopējā interjerā, un ļautu gaismai brīvi iekļūt telpā. Tāpēc, aizkari jāizvēlas ar īpašu rūpību. Bet ņem vērā, ka “vecmāmiņu laiku” kokvilnas, tilla un smagie nakts aizkari mūsdienu mājās nebūs iederīgi.

Mēbeles izvietotas gar sienām. Joprojām daudzi ievēro jau novecojušo stereotipu – visām mēbelēm jābūt novietotām gar sienām, un istabas vidum jābūt brīvam. Bet, no otras puses, kamdēļ mums vajadzīga šī vieta? Ne katrā mājā ir paredzētas viesības ar dejām. Tāpēc, dizaineri rekomendē telpas platību organizēt sabalansēti un aizpildīt arī tās vidu.

mebelu_izvietosanas_kludas

Nepraktisks dīvānu un klubkrēslu apdares audums. Vienīgā apdares auduma prasība ir praktiskums. Tam jābūt viegli mazgājam un kopjamam.

Pārāk augstu novietotas bildes un gleznas. Gleznas ir svarīgs dekora elements, un skatienam uz tā būtu jāapstājas. Tāpēc tās nebūtu jānovieto zem griestiem. Atceries: kompozīcijas centram jāatrodas acu līmenī.

Nepareizs apgaismojums. Ir zināms, ka gaisma „veido” interjeru. Tāpēc vāji vai nepareizi izgaismota istaba nevar izskatīties mājīga un stilīga, lai vai cik cītīgi ir piemeklēts interjers.

„Peldoši” paklāji. Vispārējs likums – paklājam ir jābūt nofiksētam ar mēbeļu kājiņām vai citādi. Sagumzīts vai kunkuļains paklājs telpu automātiski padara nevīžīgu.

Raibums un pārāk liels aksesuāru daudzums. Ir absolūti gana, ja interjerā tiek akcentētas viena-divas „atslēgas” detaļas. Daudz suvenīru, dažādu figūriņu, nelielu bildīšu un dažādu motīvu izmantošana interjera dekorā telpu var padarīt pārāk raibu un uztveršanai sarežģītu.

ka_pareizi_veidot_interjeru (7)

Visdažādāko stilu mēbeles. Visām mēbelēm, kas atrodas telpā ir jābūt vienotām un jākalpo vienam mērķim un ir jāatbilst savam pielietojumam.

„Dīvainas” mēbeles. Dzenoties pēc oriģinalitātes, nav jāaizmirst arī par funkcionalitāti. Mēbelēm nebūtu istabā jāizskatās kā svešķermeņiem.

Stilistiskā vienveidība. Nebaidies interjerā apvienot dažādu stilu elementus, protams, vadoties pēc gaumes un mēra sajūtas.

ka_pareizi_veidot_interjeru (3)

Mēbeļu „barikādes”. Pārliecinies, ka mēbeles tev netraucēs brīvi pārvietoties. Ja kaut kas tava ceļā kļūst par nepārvaramu šķērsli, droši maini istabas plānojumu. Nav taču jāmokās!

Neērti pusdienu galda krēsli. Grūti ēdienu baudīt, sēžot uz cietiem, neērtiem krēsliem vai taburetēm. Tāpēc virtuvei vai ēdamtelpai jāizvēlas ērti krēsli.

Pārmērīga stingrība. Nevajadzētu dzīvojamo māju pārvērst par ofisu. Mājai ir jākalpo reālajai dzīvei un tavas ģimenes dzīves stilam.

ka_pareizi_veidot_interjeru (6)

Juceklis un krāmi Ja tev uzdāvināja nevajadzīgu lietu, tad nav vērts to turēt mājā „visādam gadījumam” – labāk no tās atbrīvoties.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 •   Mēs ļoti bieži ar savām mammām strīdamies, par ko vēlāk lamājam paši sevi. Pat, ja viņām nav taisnība, mammas mums vēl tikai labu...bet ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Ja tavā skapī ir melna bītlene – tu esi vinnētāja. Bet zini arī to, ka tu praktiski nekad vairs nevarēsi pateikt, ka tev nav ko uzvilkt mugurā, ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata