6 padomi kā pieņemt savu ķermeni

ka_iemilet_sevi

Ja tu nevēlies zaudēt svaru, esi apmierināta ar vidukļa apkārtmēru un lepojies ar savu lūpu formu – tu esi laimīga sieviete. Bet lielākā daļa sieviešu, diemžēl, vienmēr ar kaut ko sevī ir neapmierinātas. Ja tāda esi arī tu, tad šī publikācija ir domāta tev.

Populārais amerikāņu žurnāls Psychology Today veica 30 000 sieviešu aptauju. Izrādījās, ka 58% aptaujāto ar sava auguma formām nav apmierinātas. Un nav brīnums – neraugoties uz jaunajām tendencēm būt dabiskām, skaistumkopšanas industrija vienalga iemanās diktēt savus noteikumus, aicinot kaut ko palielināt, kaut ko noslīpēt vai nostiept… Šī industrijas neatlaidība nes tai miljoniem dolāru un sieviešu vidū kultivē mazvērtības kompleksus. Tai pat laikā psihologi aicina palikt tādām, kādas esam. Kā tas ir iespējams reālajā dzīvē?

Pārstāj sevi šaustīt! “Ja tu visu laiku atkārto, ka esi resna un nepievilcīga, tu tieši tā arī jutīsies” – tā uzskata Centrālās Floridas Universitātes psiholoģijas profesors Stacey Tantleff-Dunn.

Padomā par to: kādu praktisku ieguvumu tev dod šī paškritika? Varbūt tev tas ir stimuls, kas palīdz kontrolēt apetīti vai arī dod spēku, kad esi sporta zālē? Nē? Tad kāda jēga ir sevī attīstīt kompleksus? Vai nu maini savu dzīves veidu, vai vienkārši baudi to, kas tev ir!

“Pirms sāksi sevi kritizēt nākamreiz, pajautā sev: vai tu teiktu, draugam to, ko saki sev?” – šo racionālo pieeju piedāvā jau minētais psihologs.

Nekoncentrējies uz kārnajām slavenībām! Toronto Universitātes pētnieki ir aprēķinājuši ķermeņa masas indeksu tām meitenēm, kuras pārstāvēja Dienvidameriku skaistumkopšanas konkursos no 1921. līdz 2002. gadam. 26% dalībnieču tika fiksēts ķermeņa masas deficīts.

Maz ticams, ka zinātniskie pētījumi savu ķermeni liks iemīlēt vairāk, tomēr nosauļojušos skaistuļu reputāciju tavās acīs samazinās. Jo visa konkursa dalībnieču ēdienkarte pieprasa stingru diētu, kas nekādi nesaskan ar veselīgu dzīvesveidu. Ja jau tik ļoti gribas atrast paraugu, pēc kura vadīties, orientējies uz sportiskām formām, kas iegūtas pateicoties regulāriem treniņiem un sabalansētam uzturam.

Velti sev 30 minūtes dienā! Iemācies gūt baudu pat no mazām fiziskām slodzēm. Un neaizmirsti sevi paslavēt. Uzkāpi līdz savam dzīvoklim bez lifta, atteicies braukt ar autobusu tur, kur var aiziet kājām – malacis! Jebkura aktivitāte sniedz gandarījumu: jā, šobrīd nav iespējams pierakstīties sporta zālē, bet nesēdi tāpēc rokas klēpī salikusi!

Detalizēti apraksti, kā tu pavadi savu dienu. Vai tiešām starp visiem darbiem neatradīsies pat 30 minūtes, kuras varētu veltīt tikai sev? Piemēram, tā vietā, lai skatītos TV?

Atceries savas stiprās puses! Mūsu ārējais izskats spēj mainīties neatkarīgi no mums. Bet tas nav iemesls, lai kristu izmisumā. Izveido sarakstu ar savām labākajām īpašībām: detalizēti uzskaiti visu, ar ko tu vari lepoties. Vēl labāk – ja to izdarīs tavi draugi vai ģimenes locekļi. Tas ir tik vienkārši, var pat teikt „rietumnieciski”, un vari par to pasmaidīt…, bet tas darbojas. Pakarini pie sienas vai ieliec to savā maciņā. Vienmēr, kad to atvērsi, tu sajutīsi spēku pieplūdumu. Vai tad tu nepiekrīti, ka tas, vai cilvēks ir labs, ir daudz svarīgāk, nekā viņa gurnu apkārtmērs?

Neatliec savus sapņus uz rītdienu! Visticamāk, apkārt esošo cilvēku domām un uzskatiem tavā dzīvē ir liela nozīme. Ja tas tā nebūtu, tu šo publikāciju nelasītu. Pamēģini atcerēties, ko tu jau sen esi gribējusi izdarīt, bet atteicies no tā aizspriedumu dēļ. Iemācīties dejot tango? Vai arī iegādāties greznu apakšveļu? Nu tad izdari to vienreiz! Mēs dzīvojam, lai būtu laimīgi, bet ne tamdēļ, lai atskatītos uz citu spriedumiem. Starp citu, svešinieki ir mazāk kritiski par mūsu pašu uztveri. Un The British Journal of Psychology žurnālā publicētie pētījumi to apstiprina.

Eksperimentā piedalījās 130 cilvēki. Katrs dalībnieks no sava personīgā arhīva izvelējās 10 fotogrāfijas un sakārtoja tās pēc saviem ieskatiem sākot ar fotogrāfiju, kurā saskata vislielāko līdzību saviem parametriem. Pēc tam zinātnieki veica vēl divas papildu fotogrāfijas un, izmantojot web-kameru, ierakstīja video. Visi materiāli izskatīšanai tiek iedoti 73 svešiniekiem. Rezultāts? Neatkarīgie eksperti fotogrāfijas izvietoja absolūti citā secībā. Zinātnieki nonāca pie secinājuma, ka savus dotumus cilvēki objektīvi novērtēt nespēj, jo vadās pēc glancētajos žurnālos redzētajiem stereotipiem.

Sekojiet saviem plāni, neņemot vērā apkārtējos. Ja svešs viedoklis īstenot tavas vēlmes traucē – padomā par to, kāda tava dzīve būtu bez šīs kolektīvās atkarības!

Tikai neiekrīti galējībās. Šī otrā galējība ir centieni izcelties, par spīti sabiedrības domām un personīgām vēlmēm peldēt pret straumi. Tas ir tās pašas atkarības atspulgs, tikai izkropļots.

Cieni savu ķermeni! Lai vai kādas būtu tava auguma formas, tas nevar būt par iemeslu pret sevi izturēties nevērīgi. Teātru izrādes, grāmatas un restorānus mēs izvēlamies daudz uzmanīgāk, nekā sev adresētos izteikumus un domas.

Attieksme pašai pret sevi vienmēr projicējas uz apkārt esošo pasauli. Zemais pašvērtējums bojā attiecības – gan ģimenē, gan darba kolektīvā. Tikai tad, kad mēs cienīsim sevi, mēs iemācīsimies dāvāt mīlestību arī citiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata