Ko gaidīt no randiņiem, ja tev ir 40+

milestiba pec 40Mūsdienu sievietes labi izskatās, ir veiksmīgas, dvēselē jaunas un nekad nepadodas, ticot, ka ir tiesīgas vēl uz vienu  iespēju būt laimīgām.

Bet bieži vien, lai tas viss realizētos, viņas traucē pašas sev…

Liela daļa 40-gadīgo sieviešu gribētu, lai laime pie viņām atnāktu bez īpašiem centieniem un pūlēm no viņu pašu puses.

Piemēram, viņas bieži vien paziņo, ka gribētu uzsākt kādu romānu, bet necieš šo „lakstošanās” periodu jeb uzmanības izrādīšanu, kas viņās rada tādu kā neērtības sajūtu. Vēlme uzsākt romānu, nenogurdinot sevi ar šo skaisto periodu, ir līdzīgi vēlmei saņemt naudu par nepadarītu darbu. Gan viens, gan otrs ir nereāli.

Un pirms uzsākt plāna realizāciju, kas sievieti „aizved” līdz šai sieviešu laimei, izskatīsim faktorus, kas ietekmē veiksmi vai izdošanos.

Pirmais faktors

Diez vai tev patiks staigāt uz randiņiem.

Daudzas sievietes vecumā pēc 40 nevēlas izkāpt no „komforta zonas”, citiem vārdiem sakot – pārkāpt saviem ieradumiem. Komforts viņām asociējas ar atrašanos mājās, nesaķemmētā (nosacīti) izskatā,komforta zona pec 40 halātā, kad diennaktīm var blenzt televizorā, apēdot kilogramiem šokolādes konfekšu. Viss pārējais rada trakotas neērtības.

Tāpēc, ja tu sapņo par patīkamu randiņu, bet neko tamdēļ nedari, lai tas notiktu, labāk turpini skatīties televizoru.

Starp citu, mēs nez kāpēc nekad savam potenciālajam darba devējam nepaziņosim, ka viss jau būtu jauki un darbs būtu labs, ja vien nebūtu tik tālu jābrauc. Toties, svēti ticam pasaku princim,  kurš vienā jaukā momentā “pārnesīs” mūs no dīvāna uz laimes un mīlestības valstību. Piekrītiet, dīvaina loģika…

Tāpēc būs vien jārīkojas!

Romantisku attiecību uzsākšanas pamatšķērslis ir šis maldīgais uzskats, ka nekas nav jādara, ka laime un mīlestība atnāks vienalga un tas notiks tieši tad, kad to gaidi vismazāk…Šī ideja ir laba skaistai dziesmai, bet ne skarbajai realitātei.

Ja, lai satiktu savu partneri, sieviete nerīkojas, viņas cerības uz laimīgu laulību līdzinās nullei.

Bet mīts par to, ka lielā mīlestība vienmēr nokrīt uz galvas kā sniegs, ir ļoti stabils. Tas sievietei traucē dzīvot. Veiksmīgs uzņēmējs nekad nesaka: „ Klients pats uzradīsies nolemtajā stundā.” Nē, viņš pats meklē pasūtītāju.

iepazisanas pec 40Toties personīgo attiecību sfērā daudzas no mums uzskata, ka romāni rodas spontāni,  un visbiežāk tad, kad par tiem nedomā vispār. Neaizmirstiet – mēs runājam par 40 (+) gadīgu sievieti!

Lai lietās (tai skaitā arī attiecībās) veiktos, ir nepieciešams plānot, jābūt uzņēmīgai un būs nepieciešams laiks un vēlēšanās.
„Neko nedarīšana” darbojas tikai jaunībā (un arī ne vienmēr), kad meitene neizbēgami iepazīstas ar daudziem jauniešiem gan savā mācību iestādē, gan draugu kompānijā, gan diskotēku apmeklējumu laikā. Ievēroji? Pat jaunai meitenei līdz diskotēkai jāaiziet, lai tas varētu notiktu…

Bet tagad, kad tev ir 40+,  tu no darba steidzies mājās un brīnies, kāpēc tev nav romānu? Tu gaidi to dienu, kad uz mobilo telefonu atnāks īsziņa: „Sveika! Esmu tas, kuru tu gaidīji visu dzīvi! Pazvani man, kad tu būsi tam gatava!” ? Cietsirdīgā statistika apgalvo: sēžot mājās, uz dīvāna, satikt savu dzīves partneri nav iespējams. Tev ir jāpieceļas un jāiziet laukā!

Otrais faktors

Pēc 40 – randiņi un romantiskās attiecības kļūst citādas.

40+ gadu vecumā lielais vairums cilvēku savus panākumus profesionālajā jomā jau ir sasnieguši, viņiem ir bērni un pat mazbērni. Loģiski, ka šie apstākļi uz šo cilvēku dzīvēm ir atstājuši savas pēdas. Divu siržu savienošanās 48 gadu vecumā notiek daudz sarežģītāk, nekā 20 gadu vecumā.

Izsauc smaidu, dzirdot ka sieviete par neveiksmīga romāna iemeslu nosauc „dzīves bagāžu” ar domu: „Ak, ja vien potenciālais partneris spētu atbrīvoties no …” Šādas frāzes dzirdot vienmēr ir vēlēšanās uzdot pretjautājumu: „ Jūs uzskatāt, ka viņu vēlams būtu pakļaut hipnozei vai  lobotomijai?” Nu tad pamēģiniet iepazīties ar 20gadīgu zēnu Smaidiņš!

Mūsu vecumā ne tikai var sastapties ar grūtībām, ko rada „dzīves bagāža”, bet arī izmantot tās sniegtās priekšrocības.

Ar laiku arī labs vīns iegūst izsmalcinātu garšu.

Trešais faktors

Visi noveco.

gados vecaku viriesu attiecibasVecāka gadagājuma vīrietis bez problēmām var iepazīties arī ar 35-gadīgu sievieti. Otrādi gadās reti.

Nu ko lai saka, daudzi vīrieši priekšroku dos skaistulei un visbiežāk tādas ir par mums jaunākas sievietes. Protams, daļa no mums ar gadiem kļūst simpātiskas un vēl šarmantākas nekā līdz šim, bet daļai vīriešu patīk skaidras acis un tvirta āda.

Un tieši tāpēc ir divi šīs problēmas atrisināšanas ceļi. Pirmais – “uzlikt” sev krustu un aiziet maliņā. Otrs – beigt nodarboties ar  „sevis grauzšanu” un meklēt sev piemērotu cilvēku.

Protams, pēc noteikta vecuma sasniegšanas, sievietei ir grūti uzsākt jaunas attiecības, bet ir daudz sieviešu, kuras ir atradušas šīs problēmas atrisināšanas atslēdziņu. Nav vērts uztraukties, ja gados vecāks vīrietis, izvēlas attiecības ar jaunāku sievieti – viņš vienkārši nevēlas attīstīt attiecības uz vienādiem noteikumiem. Bet tev, taču, tādi tipi neinteresē, vai ne?

Ceturtais faktors

Jaunu attiecību meklējumos tev būs ne reizi vien jāsastopas ar atteikumiem.

Ir jāsamierinās ar to, ka romantisku attiecību meklējumu ceļā tu daudzas reizes vari sastapt arī neveiksmi. Ja ar katru neizdošanos tu nekļūsi arvien vairāk izmisusi, tad no katra fiasko tu varētu iegūt pieredziCounseling, kas tieši tāpēc tevi atvedīs pie veiksmes un vēlamā mērķa.

Jā, nav izslēgts, ka tevi noraidīs, pat necenšoties tevi iepazīt. Liela varbūtība, ka tas var notikt, kaut kāda, absolūti nebūtiska iemesla dēļ.

Mēs bieži vien dzīvē izmantojam virspusējus un subjektīvus cilvēku vērtēšanas kritērijus. Ja tu konstatēsi, ka „viņš” neaplaimoja tevi ar smaidu tikai tāpēc vien, ka viņam nepatika tavs matu tonis vai zaudēja interesi pret tevi, ieraugot tevi ar cigareti rokās – kā tu rīkosies?  Cerams, vienkārši pasmaidīsi. Kad tu sapratīsi, ka neveiksmei par pamatu, visbiežāk, ir visai strīdīgi, nebūtiski momenti, tu to uztversi daudz vienkāršāk.

Nemeklē slēptus iemeslus tam, ka viņam neesi iepatikusies. Pieņem to, ka tu vienkārši viņam nepatīc. Attiecības starp vīrieti un sievieti ir kā izjādē : ja no zirga esi nokritis, galvenais – cik vien ātri vari, nokļūsti atpakaļ.

Laiks, kas tiek tērēts „rētu laizīšanai” vienmēr ir veltīgi izšķiests laiks. Tev ir jāiemācās ātri nokļūt ierindā, atpakaļ. Atceries, ka tev būs jāsatiek daudz cilvēku, lai sastaptu, beidzot, to, kas tev der. Starp citu , augstas prasības ir ne tikai sievietēm…

Droši vien, ir vīrieši, kuriem tu vienkārši nepatīc. Un nav vērts noskaidrot kāpēc. Ir jāvirzās tālāk. Bieži vien dzīvē cilvēki neveiksmi izmanto kā attaisnojumu tam, lai nevirzītos tālāk. Jaunu tikšanos vietā, viņi tērē laiku, lai analizētu iemeslus, kāpēc ir noticis ne tā kā gribējās.

Nobeigumā par veidu kā izvairīties no atteikuma, bet iegaumē – tas nav priekš jūtīgajām.

Ja tu patiesi mīli to vīrieti, kas tevi ir atraidījis un tu esi pārliecināta, ka viņam nav taisnība, nepieņem atteikumu! Vīrietis, kas tevi pametis gaida, ka tu kļūsi nožēlojama un attiecibas pec 40 (2)beigu beigās galīgi „kritīsi” viņa acīs. Neej viņa pavadā!

Atklāti viņam paziņo, ka viņš ir izdarījis milzīgu kļūdu, ka pavadot ar tevi vairāk laika un iepazīstot tevi tuvāk, viņš, iespējams, mainīs savu lēmumu. Tas radīs lielu efektu. Pašcieņa un pašvērtējums piesaista.

Nav izslēgts, ka tavs paziņa nolems ar tevi attiecības turpināt.

Tu iebildīsi: „ Nē, es neesmu uz to spējīga!” Ja tu esi no tiem 90 % sieviešu, kas nespēj uz vīrieti atstāt  apdullinošu iespaidu jau no pirmās reizes,  tad ieklausies kāda vīrieša padomā: „ Ja cilvēks ir tev patiesi svarīgs un dārgs, un tu tici tam, ka kopā ar viņu iespējams izveidot laimīgu laulību – tad ko tu vari zaudēt? Jebkurā gadījumā, viņš taču tevi jau ir atraidījis!”

Rozas Sabitovas – galvenās Krievijas savedējmākslas lietpratējas jaunās grāmatas fragmenta pašrocīgs tulkojums.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Ilona

  Ejot uz randiņu manā vecumā, varu teikt, ir tāds pats satraukums kā jaunībā. Pat vēl vairāk, jo pieredze lielāka un bailes no atteikuma lielākas. Jaunībā liekas, ka Tev pieder visu pasaules vīriešu skatieni, ka Tu patīc visiem. Ar gadiem šī pārliecība sāk šķobīties. Un tomēr, ja esi piekritusi satikties, tad sajūta – ko vilkt mugurā, kāda es viņam likšos, vai patikšu – ir tāda pati kā jaunībā.

   
   
   
  • Nu ne par velti saka “otrā jaunība” – tikai šoreiz nudien pozitīvā nozīmē, vai ne? :)

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata