Nost ar stereotipiem!

It kā liekas pats par sevi saprotams, ka KAD TAD VĒL, ja ne tagad, pasaule virzās un attīstās uz priekšu tempos, kuriem izsekot nevar, lai vai kā gribētos. Pie tam, par to visu uzzināt var burtiski pāris minūtēs pēc notikuma…ja vien mēs neesam „apaugušas” ar stereotipiem.

Vakar vakarā tirgū nonākušais pēdējais, modernākais šorīt  tevis nopirktais telefona modelis nekādi negarantē, ka tas ir pēdējais un modernākais sasniegums šai jomā , jo, iespējams, ka šorīt, stundu pirms tava pirkuma, tirgū nonāca vēl modernizētāks un tavējais  vairs tāds neskaitās… Vai jūti tempu???

Savukārt, tai pašā laikā,  ir dīvaini, bet ir tēmas, lietas, industrijas, novirzieni, iespējas, kas tirgū pastāv jau pusgadsimtu, vairākus gadu desmitus, bet Latvijā par to runā ar smīnu…Kāpēc?  Dažreiz, daļēji, pie tā vainot var masu mēdijus, jo tie ar mērķi vai bez tā, par konkrētām lietām sniedz ačgārnu informāciju… Bet man vienmēr ir tāds pretjautājums: „ Kamdēļ tev ir dota SAVA galva???”

Vēlies piemērus? Lūdzu! Es minēšu tikai dažus, kuri šobrīd man ienāca prātā uzreiz un, kas vairāk saistās ar tavu attīstību un iespējām. Bet mūsu paaudzes stereotipu ir dauuuudz vairāk.

Kaut vai ņemsim par piemēru sfēras, kas pasaules tirgū pastāv jau 60 gadus, tātad jau vairāk kā pusgadsimtu – tīkla mārketinga industrija  un tiešās pārdošanas industrija ( tikai nejauc to visu ar finansu nelegālajām piramīdām! ). Latvijā 99.99 % cilvēku par to nav ne mazākā priekšstata, kur nu vēl pareiza priekšstata, pie tam tieši šobrīd šī iespēja ir tā, kuru pareizi  izmantojot, ļoti daudzi varētu kļūt veiksmīgi ( par to, taču SEN jau raksta un runā zināmas, ļoti populāras biznesa pasaules personības). Bet latvieši vēl smīn…

Nākamais mūsu paaudzes stereotips – daudzas lietas, darbības, iespējas, kas saistās ar internetu un tā izmantošanu. Lūk, daži piemēri:

 • Iepirkšanās un  pārdošana, izmantojot internetu ( preces, pakalpojumi, biļetes uz pasākumiem, uz autobusiem, vilcieniem, lidmašīnām utt. )
 • Savas bankas e-konta izmantošana + rēķinu apmaksa caur internetu;
 • Mācīšanās process, kursu apmeklēšana;
 • sava personīgā biznesa ( lasi – peļņas, ienākumu ) izveidošana izmantojot internetu ( variantu ir ĻOTI daudz ) utt.utt.

Tu to visu izmanto? Vai tu esi aizdomājusies CIK ļoti šo stereotipu likvidēšana var palīdzēt tev ieekonomēt tavu laiku , tavus nervus un sniegt tev iespējas, par kurām tu nesen neko nezināji vai par kurām iespaidu tev radīja nezinošu, citu cilvēku ačgārnu priekšstatu, stereotipu uzklausīšana?

Vai tiešām tu domā  iztikt bez tā visa, ko sniedz pasaules attīstība?

Ir jāpieņem, ka dzīvē viss virzās uz priekšu. Ir jāpieņem, ka jaunatne IR savādāka, kā 20 gadus atpakaļ, pat 10 gadus atpakaļ. Un izmet no savas leksikas šo frāzi, kuru izdzirdot man vienmēr tirpas pārskrien: „ Kad mēs augām….”.

Ej! Kā vispār tādas domas var ienākt prātā? Loģiski, ka viss mainās un tagad IR savādāk, nekā tad, kad tu augi!

Bet, ja tev, tavā bērnā, viņa attīstībā kaut kas nepatīk, tad KUR BIJI TU? Darbā? O.k. Piekrītu, ka tas tā bija, jo nebija izvēles un var minēt citus argumentus… Nu tad pieņem to, ka tas tā ir noticis un tev atliek vien lūgt Dievu par savu bērnu! Pieskati vai tavā sirdī, vispirms, un tavu bērnu sirdīs ir Dievs – ja ar to viss kārtībā, tici man – tavi bērni būs dzīvi un veiksmīgi  gan jau arī! Jā,  neiztiks ari viņi bez kļūdām, asarām un pārmaiņām, bet tās viņiem ir vajadzīgas, tāpat kā bija vajadzīgas tev, jo Dievs ( visums, eņģeļi….sauc kā gribi ) ZINA ko dara un kamdēļ ir tā, ka ir.

Tiec vaļā no muļķīgiem stereotipiem, kas neļauj tev dzīvot un būt saiknē ar taviem bērniem, apkārtējo jaunatni. Ar taviem viengadniekiem, kas, tā ir sanācis, ka ir soli tev priekšā un ieklausies viņos, varbūt izdzirdēsi sev ko svarīgu. Ar attīstošos pasauli, tās izmaiņām – tas viss  velk tevi pie zemes, neļauj attīstīties tev pašai, neļauj piepildīt tavus sapņus.

Tev, taču, tādi vēl ir ???!!!

Uz tikšano tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • lizabete

  Ja tehnologija attistas loti atri, gruti izsekot dazreiz,zinu, ka vecakai paaudzei ne visai patik tas parmainas, ka visas funkcijas var izdarit caur kompjuteri…? Varu iedomaties kas bus pec 10 gadiem.????

   
   
   
  • Pēc 10 gadiem, lizabete, par mūsu tehnoloģiju un attiecību neizpratni uzjautrināsies MŪSU mazbērni :).

    
 • nita

  Gluži manas domas:)Viss mainās,arī bērni ir savādāki,viņiem ir dotas tik daudzas iespējas mūsdienās,kuru nebij mums!Galvenais,lai pietiek sirds gudrības un Dievpalīga tās pareizi izēlēties:)

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata