10 soļi kā nekad neatrast darbu

ka atrast darbu (2)Internets ir pārpildīts ar padomiem kā atrast darbu vispareizākajā veidā. Pirmajā mirklī izlasot, liekas, ka tajos ir daudz veselīgā saprāta. Diemžēl, lielais vairums no tiem nelīdz. Pat otrādi – traucē atrast jauno darba vietu.

Tāpēc šodien lieku tev priekšā desmit sliktākos ieteikumus (pēc BusinessWeek viedokļa).

Neatkārto svešas kļūdas un nevadies pēc tām!

„Nekad nenorādi sava rezumē mērķi”. Ne par velti ir radīta ailīte „mērķis”. Patiesībā tā ir spilgts „iepakojums”, kas var piesaistīt „pircēja”  – nākamā darba devēja uzmanību „produktam”, respektīvi – tev. Labāk uzrakstīt: „Mērķis: iegūt pārdošanas menedžera amatu”, nekā šo aili atstāt tukšu. Bet rezumē apraksti savas prasmes un darba pieredzi.

„Pastāsti par sevi cik vien var sīkāk”. Vēl viens „vērtīgs” padoms – izgāzt darba devējam visu informāciju, ko vien atceries, par to, ko esi  dzīvē iemācījusies, pratusi un proti – pastāstīt par izglītību, neaizmirstot norādīt šūšanas un citus rokdarbu kursus, sīki aprakstīt visas jebkad iegūtās balvas, ieskaitot skolas diplomu par slēpošanas sacensībām fizkultūras stundā, pavēstīt par hobijiem…

Atceries un uz visiem laikiem: mūsdienās rezumē nedrīkst būt garāks par 2  teksta lapām. Norādi tikai pašu nepieciešamāko, kas var interesēt nākamo darba devēju un ļoti cītīgi izrediģē tekstu pirms sūti promdarba meklejumos – tas ļoti ievērojami palielinās tavas izredzes būt ievērotai.

„Izmanto kancelejas stilu”. Esi droša – jebkurš rezumē ar tādu frāzi kā „Plaša konfliktu risināšanas un vispārējā spriedzes samazinājuma pieredze daudzlīmeņu organizācijas darbībā” pa tiešo ielidos papīrgrozā. Neviens normāls kadru menedžeris nelasīs tavu rezumē tālāk, pat ja sapratīs, ka tu ar to domāji prasmi strādāt stresa apstākļos. Neizmanto savā rezumē izpušķotas un skaļas frāzes. Raksti  savu CV normālā latviešu valodā.

„Nepalaid garām telefonisko darba interviju”.  Tavā CV ieinteresētā kadru daļas darbinieka zvans var notikt tev visneizdevīgākajos momentos – tu vari atrasties vannas istabā, savās kāzās, kinoteātrī vai ciemos. Padoms „met visu pie malas un noteikti runā ar iespējamo darba devēju” jau saknē nav pareizs.

Daudz pareizāk būtu  atvainoties un ļoti īsi izskaidrot situāciju kāpēc telefona intervija nevar notikt šobrīd (neiedziļinoties sīkumos) un palūgt intervētāju pārzvanīt jums ērtākā brīdī, kurš būtu jānorāda īsi un konkrēti, piemēram: ceturtdien plkst. 19:00. Tu būsi pārsteigta, bet 99 gadījumos no 100 tavs sarunu biedrs ne tikai neizjutīs sašutumu, bet gan tieši otrādi – pārzvanīs tev precīzi norunātajā laikā.  Pēc darba devēja domām, cilvēks, kurš ciena sevi un savu laiku, cienīs arī citu cilvēku laiku.

„Neskar algas jautājumu”. Tieši otrādi – skar un nemaz nekautrējoties! Protams, nebūtu ieteicams to darīt jau pirmajā telefona intervijā. Algas jautājums jāskar tad, kad tevi uzaicinās uz personīgu sarunu ofisā. Sarunas laikā liec savam potenciālajam darba devējam saprast kādu algu tu sagaidi šai darba vietā.

„Sūti rezumē tikai uz to adresi,kas norādīta sludinājumā vai kompānijas mājas lapā”. Ir cilvēki, kas uzskata, ka sūtīt rezumē pa tiešo nav pieklājīgi un pareizi. Aizmirsti par to!

Tiem, kas pretendē uz labu amatu jāizmanto jebkuras iespējas, lai sazinātos ar vajadzīgajiem un noderīgajiem cilvēkiem. Meklē tiešo kadru daļas menedžera, priekšnieka vai kaut vai nākamā kolēģa adresi, kas var tev noderēt. Ja tev ir iespēja sazināties ar cilvēku, kuram ir  pilnvaras tevi uzaicināt uz darba interviju, izmanto to! Ja tu „spēlēsi pēc noteikumiem”, tad tavs CV ilgi gulēs kāda nenozīmīga darbinieka ienākošo ziņojumu mapē.

Signing the deal„Nesūti rezumē uzrakstītu uz papīra”. Tiek uzskatīts, ka uz papīra uzrakstīts rezumē ir jau vakardiena. Bet tagad palūkojies uz to no cita rakursa. 

Tevi interesējošās kompānijas kadru daļas elektroniskajā pasta kastītē katru dienu ienāk desmitiem, varbūt pat simtiem ziņojumu,vēstuļu, reklāmas piedāvājumu, arī personīgais pasts, jauni un jauni CV utt. Ir ļoti liela iespējamība, ka šo dažādo vēstuļu jūklī tava vēstule paliks neievērota vai nejauši pat nokļūs spama   filtra mapē…

„Vecmodīgais” uz labas kvalitātes papīra uzrakstītais rezumē un pavadvēstule, būs nogādāts  vēlāk, bet konvertei ar marku uz tās, ir daudz lielākas iespējas nokļūt uz kadru daļas menedžera galda – šajā gadījumā vēl arī nostrādās  patīkama pārsteiguma efekts.

„Sagaidi zvanu no darba devēja”. Daudzi ir pārliecināti, ka pēc tam, kad CV ir nosūtīts, ir vienkārši jāapsēžas un jāgaida. Tik ilgi,  kamēr iespējamais darba devējs pazvanīs un pats nozīmēs tikšanās laiku.  Vai tiešām tu domā, ka tā rīkojoties izredzes palielinās? Tādu rezumē kadru daļā ir daudz, ļoti daudz un, ja tu par sevi neatgādināsi, tad neviens to tavā vietā neizdarīs.

Nebaidies būt uzstājīgāka: pazvani un pieklājīgi precizē vai tavs rezumē nav ieinteresējis darba devēju.  Pievērs sev uzmanību! Nebaidies izrādīt iniciatīvu! Tieši tādi darbinieki, ar tādām īpašībām mūsdienās ir nepieciešami darba devējiem – cilvēki ar iniciatīvu un neatlaidīgie.

„Visu savu laiku tērē uz potenciālo darba devēju”. Padoms jau saknē nav pareizs. Nav vērts tērēt laiku, lai  aizpildītu neskaitāmās anketas, psiholoģiskos testus, aptaujas utt., ja tu neesi konkrētidarba intervija sapratusi vai tu esi ieinteresējusi potenciālo darba devēju kā nākamā darbiniece.  Viss, kas tev jāizdara – jāveltī laiks, sava rezumē un pavadvēstules sastādīšanai, nosūtīšanai, pāris reizes jāpazvana uz kadru daļu un jāpiedalās telefoniskajā un personīgajā intervijā. Līdz galējā lēmuma pieņemšanas momentam viss pārējais laiks pieder tev, nevis potenciālajam darba devējam.

„Izvieto savus rezumē visur, kur vien iespējams”. Tas ir labākais veids kā pašai sevi padarīt par nevērtīgu potenciālā darba devēja acīs.  Ja tu tērēji laiku, lai savus datus izvietotu nopietnos darba meklējumu portālos, netērē laiku, lai to pašu izdarītu apšaubāmos saitos un forumos. Internetam ir viena slikta vai laba (kā kurā gadījumā) īpašība – viņa atmiņa ir ļoti, ļoti ilga…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata