Kā ieveidot noturīgas lokas

ka_ieveidot_lokas

Pirms dažām dienām blogā ievietoju padomus par to, kā pareizi mazgāt matus, bet šodien gribu padalīties ar dažiem trikiem, kā matus ieveidot lokās – kuplus, pie tam tā, lai viss radītais skaistums saglabātos uz ilgāku laiku.

Nav svarīgi, kādi ir tavi mati, smalki vai biezi, gari vai īsi – kupls matu veidojums labi izskatās jebkuru matu īpašniecei. Šodien pastāstīšu kā viegli un ātri radīt iespaidīgas lokas un matu apjomu, pie tam bez matu ruļļu, uzkasījumu un termiskas apstrādes ierīču palīdzības.

ka_ieveidot_lokas (7)ka_ieveidot_lokas (3)

Un tā. Pirmais, kas jāzina – ir instrumenti, kuri būs nepieciešami.

INSTRUMENTI UN PALĪGLĪDZEKĻI:

Matu putas vai sprejs

Lai radītu apjomu, visveiksmīgākais līdzeklis ir matu putas vai vēl labāk – sprejs.

        Lakme_matu_lidzekli                                                                labas_matu_putas

Lakme K.style I-Tool Hot Iron Spray                 Schwarzkopf Osis Grip Mousse

Augstāk redzamie līdzekļi ir manis pārbaudīti un par šo spreju esmu jau blogā rakstījusi. Šie līdzekļi ir viegli, netaukaini un nodrošina nepieciešamo apjomu. Šajā gadījumā vasks, želeja vai pasta nederēs. Bet matu ieveidošanas krēms vai silikona serums – tie ir līdzekļi, kas matus padara smagnējus un šī iemesla dēļ mati ātri sataukojas un zaudē nepieciešamo apjomu.

Fēns

Obligāts un būtisks instruments matu apjoma radīšanai ir matu žāvētājs. Ieteicams izmantot matu žāvētājus ar keramikas vai turmalīna elementu. Jonizators – obligāts! Tas palīdzēs izvairīties no matu pāržāvēšanas un saglabās tiem dabisko mitrumu.

Brašings

Brašings – apaļa matu suka, kuru izmanto matu ieveidošanai, to žāvēšanas laikā. Tai ir īpaši caurumiņi, caur kuriem plūst gaiss, kas neļauj matiem pārkarst. Veikalos ir jāmeklē matu suka ar dažādiem sariņiem – cietie sariņi matiem ļaus pieplūst vairāk gaisa, padarot tos vieglus un gaisīgus, bet dabiskie sari katru matiņu padarīs spīdīgu un gludu.

brasings_apala_matu_suka

Vēl labāk, ja šāda matu suka ir ar keramisko pārklājumu – tas neelektrizē matus un papildus aizsargā tos no pārkaršanas ar karsto gaisu, bet veidojamās matu lokas padara spīdīgas. Brašinga sukas diametru jāizvēlas atkarībā no matu garuma – jo garāki mati, jo lielākam ir jābūt diametram: 54 mm derēs īsiem un vidēja garuma matiem, bet 67 mm – gariem matiem.

SAGATAVOŠANĀS:

Vispirms jāizmazgā mati. Tad saudzīgi tos jāizsusina (pliķējošām kustībām) un jāietin dvielī.

Svarīgi! Nekādā gadījumā slapjus matus neberzē, jo tā var bojāt matu zvīņas. Ja mati ir gari, uzmanīgi tos atšķetini ar retu zobu ķemmi – tas jādara lēnām un uzmanīgi, sākot ar matu galiņiem. Ķemmēšanas laikā pieturi šķipsnas pie matu saknēm, lai tām nebūtu pārāk liela slodze.

ka_pareizi_zavet_matus

1. solis.

Lai matus neievainotu, ir jāievēro vēl viens moments – nākamais solis jāizdara ļoti dinamiski un ātri…

Ne mirkli neturi fēnu vienā vietā.

Matus jāžāvē ātri (visu laiku matus ar pirkstiem piepaceļot un pārvietojot), augstā temperatūras režīmā. Ir jārīkojas šādi: pirmkārt, nolaižot galvu uz leju, virzi fēnu no galvas pamatnes virzienā uz pakauša daļu.

Svarīgi! Fēns jātur ne mazāk kā 10 cm attālumā no matiem.

Tad, jādara tas pats no labās puses uz kreiso un tad no kreisās uz labo. Lai fēna gaiss nonāktu dažādās pusēs, matus žāvējot, papurini galvu.

Tavs uzdevums: izžāvēt matus pēc iespējas ātrāk, neizmantojot ķemmi.

Mērķis: pirms ieveidošanas līdzekļa uzklāšanas, atbrīvot matus apmēram no

60% ūdens.

Kāpēc tas būtu jādara? Ja apjoma radīšanas līdzekli ieliksim slapjos matos, rezultāts mūs priecēs pavisam neilgu laiku. Šai brīdī neuztraucies par frizūru – vienkārši panāc, lai mati būtu gandrīz sausi.

2 solis.

Kad mati ir gandrīz sausi sākam ieveidošanas procesu.

MATU VEIDOŠANAS PROCESS:ka_ieveidot_matu_lokas

Fēnu noliec malā un ieklāj matos nelielu matu putu daudzumu – pēc iespējas tuvāk matu saknēm. Maigi izķemmē matus pretēji to augšanas virzienam – no kakla virzienā uz pieres daļu un no viena sāna uz otru un atpakaļ. Un tagad sāc žāvēt matus ar apaļās matu sukas un fēna palīdzību. Sadali matus lielās šķipsnās. Sāc no apakšējām un no pakauša daļas šķipsnām, katru uztinot uz apaļās matu sukas, stiepjot un vienlaicīgi žāvējot visas šķipsnas pēc kārtas. Galveno gaisa plūsmu novirzi uz matu saknēm. Šķipsnas jāžāvē līdz tās ir pilnīgi sausas. Tādā pašā veidā, uztinot un stiepjot šķipsnas uz augšu, izžāvē matus pakauša daļā.

3.solis.

Kad mati izžāvēti, tos neķemmē – vienkārši pieliec galvu uz priekšu izpurini un atmet galvu atpakaļ. Lokas kritīs brīvi un dabiski kupli. Visa procesa nobeigumā uzbužini tos ar rokām.

ka_ieveidot_lokas (2)ka_ieveidot_lokas (4)ka_ieveidot_lokas (5)ka_ieveidot_lokas (6)

Ceru, ka tev izdosies – ja ne pilnīgi ideāli pirmajā reizē, tad otrajā – noteikti!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • 2012.gada kāzu sezona līgavām ir sagatavojusi daudzus interesantus kāzu frizūru variantus. Pie galvenajiem trendiem šai gadā var attiecināt pinum ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata