Vēl dažas idejas dārza dekorēšanai ziemā

darza_dekoresana_ziema (12)Dārzs ziemā… ja šie vārdi tev asociējas ar tumšiem koku siluetiem un no dziļām sniega kupenām lūrošiem dārza soliņiem, tas nozīmē, ka ir laiks iepirkties.

Var doties uz lieliem dārzu centriem, būvmateriālu lielveikaliem un pat krāmu tirdziņiem, bet var arī griezties pēc padoma un palīdzības pie dārzu dizaina speciālistiem (mums ir arī savējais – Vineta Radziņa).

Un tā – apģērbjamies siltāk un ķeramies klāt pie ziemīgā dārza uzpošanas, kurš mūsu acis priecēs ne tikai Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, bet arī līdz pašam pavasarim.

Cīnīties ar agro tumsu un tumšajiem, garajiem ziemas vakariem var un vajag! Un to var darīt, izmantojot papildus gaismas avotus, kas ļauj dārzā uzburt romantisku un pasakainu atmosfēru.

darza_dekoresana_ziema (7)darza_dekoresana_ziema (8)

Piemēram, dzīvžogus vai atsevišķus kokus var apvīt ar spuldzīšu vītnēm un to var izdarīt dažnedažādi – gan haotiski, gan piedomājot – radot zvaigznāju vai citus musturus. Svarīgi ievērot, lai lampiņas nesasildītu koku mizu un zarus, jo tas var traumēt kokus un pat veicināt to sasalšanu un bojāeju.

darza_dekoresana_ziema (27)darza_dekoresana_ziema

Mājas nojumes var izdekorēt ar gaismas virtenēm, koku stumbrus var apvīt ar spīdošām lentām, bet dārza atpūtas zonā – gan koku zaros, gan uz galdiņiem vai citos nostūrīšos var izvietot lukturīšus vai stikla tilpnēs ievietotas sveces.

darza_dekoresana_ziema (18)darza_dekoresana_ziema (11)darza_dekoresana_ziema (30)

Īpašu noskaņu dārzā ziemas laikā rada putni un vāverītes, kurus pievilināt var ar barotavās iebērtiem našķiem – riekstiem vai graudu un sēkliņu maisījumiem. Starp citu, ja mazo dārza viesu barotavas izrotāsi ar lampiņām, čiekuriem un bantēm, tās var kļūt arī par oriģinālu un jauku dārza dekoru.

barotava_ziema (4)barotava_ziemabarotava_ziemabarotava_ziema (2)

Vēl viena ideja – par barotavu var pārvērst strūklaku vietas, putnu dzirdinātavas, dārza ķerras un grozus, piepildot tos ar egļu un irbenāju, mežrožu zariem, vasarā saplūktām zāļu slotiņām un kaltētām vārpām.

darza_dekoresana_ziema (9)darza_dekoresana_ziema (10)darza_dekoresana_ziema (14)darza_dekoresana_ziema (15)

Vienvārdu sakot – ogu ķekarus un mini-barotavas var izmantot gan kā Ziemassvētku dārza rotājumu, gan tamdēļ, lai mazie dārza iemītnieki dārzā justos kā mājās.

Bez putnu čivināšanas, ziemas klusumu var kliedēt zvani, vēja dziesmas, pāna flauta un citi „mūzikas instrumenti”, kas skan pie katras vēja brāzmas. Tos var iekarināt gan dzīvžoga zaros, gan dārza mājiņās un lapenēs, gan blakus mājas logam, rotājot ar lentām un apgaismojot ar maziem gaismas lukturīšiem.

veja_zvani (2)veja_zvani (3)

Protams, ziemīga dārza dekorēšana nebūs pabeigta bez pašas mājas dekorējuma. Verandas un kāpņu margas var apvīt ar egļu zariem, zeltītām un sarkanām lentām, nojumi rotāt ar mākslīgam lāstekām, gaismas virtenēm un uz durvīm uzkarināt kuplu Ziemassvētku vainagu.

darza_dekoresana_ziema (2)darza_dekoresana_ziema (3)darza_dekoresana_ziema (4)darza_dekoresana_ziema (16)darza_dekoresana_ziema (17)darza_dekoresana_ziema (21)darza_dekoresana_ziema (22)darza_dekoresana_ziema (24)darza_dekoresana_ziema (28)darza_dekoresana_ziema (31)darza_dekoresana_ziema (32)darza_dekoresana_ziema (33)

Ja mājas logiem ir platas palodzes vai puķu kastes, tās var piepildīt ar kadiķa zariem un spilgtām, lielām dekoratīvajam bumbām.

palodzes_dekoresana_ziemassvetkos (2)palodzes_dekoresana_ziemassvetkos (3)palodzes_dekoresana_ziemassvetkos (4)darza_dekoresana_ziema (25)

Jā, un izrotā arī savu pasta kastīti, ceļa galā, pie žoga – pastniekam par prieku un pateicību.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata