Par kristālu dezodorantiem

kristalu_dezodorants_4Par rūpnieciski ražotajiem dezodorantiem tiek runāts daudz. Šodien nevēlos stāstīt par to cik tie kaitīgi vai nekaitīgi.

Šī publikācija domāta tām sievietēm, kuras ir PAR veselīgāku dzīves veidu, PAR produktiem, kas nevis kaitē, bet pat atveseļo, PAR visu to, ar kā palīdzību var saglabāt vismaz to, kas saglabājams.

Laikam nav sievietes, kas nav kaut vai nedaudz kaut ko dzirdējusi par kristālu dezodorantiem un daudzas jau tādus noteikti ir arī lietojušas. Tāpēc domāju kādai no mums šī informācija nebūs jauna, bet kādai noteikti tā noderēs un, iespējams, pat īstajā brīdī. Ir vasaras sākums un īstais laiks cītīgāk padomāt par higiēnu šai periodā.

Gribu pastāstīt tev par to, kas ir kristālu dezodoranti un kādu no tiem nesen savam skaistumkopšanas un veselības plauktiņam iegādājos arī es pati.

Kas ir kristālu dezodoranti

Kristālu dezodoranti (vēl tos sauc par minerālu dezodorantiem vai alunītiem) 100% sastāv no dabiska produkta alauna – tas ir iezis, kas veidojies dabā un , ja to lietojam, tas neaizdambē ādas poras un kavē smirdīgo baktēriju vairošanos.

Kristālu sastāvs

Alauna formula nesatur alumīniju, bet gan satur dubultos sāļus: alauna-amomineralu_dezodorantiniju un alauna-kāliju. Rūpnieciski ražotie dezodoranti satur alumīnija hlorhidrātu vai alumīnija hlorīdu, kas iegūti laboratorijas apstākļos.

Pastāv nepareizs uzskats, ka komponents, kas uz kristālu dezodorantu etiķetēm tiek apzīmēts kā alauns, ir alumīnijs. Tas tā nav. Alum – tas ir alauns un nekā kopēja ar alumīniju (kas tiek apzīmēts ar Al) tam nav.

Kristālu veidi

Kristāli var būt kausētie un viengabala

Viengabala kristāli tiek izgatavoti ar rokām, no viengabala minerāla. Iedarbības ziņā tie ir krietni spēcīgāki – no 1 līdz 3 diennaktīm (par to pārliecinājos arī pati). Ļoti labi derēs vīriešiem.

deonat-ballDezodorantam, kas tiek izgatavots no cieta kristāla slīpējot ar rokām vai uz slīpēšanas mašīnas, tiek veidota vēlamā forma un tiek nolīdzinātas asās malas.

Šāds dezodorants ir vai nu caurspīdīgs vai puscaurspīdīgs, tajā ielūkojoties, skaidri redzama kristāliskā akmens struktūra un tam var būt nelielas plaisas un defekti. Minerāls ir ļoti ciets. Šāds dezodorants ir visilgāk dzīvojošais. Minerāls praktiski nemaz nav pakļauts kušanas procesam un tas var kalpot pat vairākus gadus. Šo minerālu jāpielieto uz mitras ādas un jāuzglabā sausā veidā. Visbiežāk pārdošanā sastopamie minerāli tiek ražoti Filipīnās.

Kausētie kristālu dezodoranti – tādu kristālu atpazīt ir ļoti viegli: akmens struktūra nav caurredzama, tas ir viengabalains un gandrīz matēts. Ražotāji šādiem dezodorantiem ļoti bieži pievieno klāt dažādas dabiskas piedevas, kas uzlabo gan paša kristāla, gan pievieno tam klāt jaunas, vērtīgas īpašības. Šāds dezodorants ir daudz mīkstāks un ātrāk izlietojas. Visbiežāk kausētie kristālu dezodoranti tiek pārdoti plastikāta futlārī.

Forma un izmērs

Katrs sev var izvēlēties to kristāla izmēru un formu, kāda viņam ir visparocīgākā.
Viengabalainie apaļīgie kristāli ir mazāk pakļauti kušanas procesam un tos ir arī ērtāk turēt rokās. Tie ir sastopami visdažādākos iepakojumos: gliemežvākos, pītos groziņos, lādītēs utt.

Mums daudz pierastāka un arī it kā ērtāka ir spreja forma. Atliek vien ieliet nedaudz ūdens un to jau var izmantot. Šķīdumam ir piesātinājuma robeža un kristāli neizšķīst visi uzreiz. Dezodorantu lietot var apm. 15 min. pēc tam, kad tajā ir iepildīts ūdens. Šāda spreja lietošanas ilgums ir apm. 3-4 mēneši. Ūdens nebojājas (skābais antibakteriālais sastāvs darbojas kā dabīgs konservants).

Ja ir gadījies tā, ka cietais kristāls ir nokritis un saplīsis, nemet to laukā: ieber tā šķembas spreja tilpnē un izmanto droši tālāk. Kristālu šķīdums ļoti labi ārstē stomatītu un angīnu. Lai dozators neaizdambētos ar kristāla sāļiem, šad tad to ir jāskalo ar karstu ūdeni.

kristalu_dezodorants_stiks kristalu_dezodorants_sprejs

Abi attēlos redzamie kristālu dezodoranti iegādājami šai interneta veikalā.

Mazie stiki jeb kristālu zīmuļdezodoranti ir ideāli ērtuma un mūsdienās pierastā iepakojuma dēļ. Zīmuļdezodoranti var būt dažāda izmēra – sākot no 100 gr iepakojuma (tāds ir labs ģimenes lietošanai) līdz pat mazam 40 gr, kas ir ļoti ērts līdzi paņemšanai ceļojuma laikā.

Unikālās dabisko minerālu atšķirības

Dabiskums – liela kosmētikas daļa, kas tirgū tiek pozicionēta kā dabiski produkti, tomēr ietver konservantus. Tāpēc pati svarīgākā kristālu dezodorantu atšķirība – tajos nav absolūti nekādu konservantu. Jau kopš seniem laikiem alauns medicīnā tiek izmantots kā antibakteriāls, asinis apturošs un pretiekaisuma līdzeklis.

Drošība – alaunu iedarbība ir ārēja. Tie neaizdambē ādas poras un netraucē termoregulācijai. Nav absolūti nekāda riska, ka poru bloķēšanās dēļ var sākties dziedzeru iekaisums.

DEO-STONE

Kristālu dezodoranti ir ideāli grūtniecēm un māmiņām, kas baro bērniņu ar krūti, alerģiskiem cilvēkiem un tiem, kas nespēj paciest dažādas smaržas un smakas.

Ekonomiskums – viena vidēja izmēra kristāla gana būs 1-2 gadiem. Vienu kristālu var iegādāties visai ģimenei, bet nelielus kristālus var nopirkt katram ģimenes loceklim savējo.

Efektivitāte – kristāls ir daudz efektīvāks par ķīmiski ražotajiem dezodorantiem. Tas necenšas maskēt sviedru smaku, nenosprosto poras un neizjauc ķermeņa termoregulācijas procesus. To var izmantot vēl arī citādi – kā antibakteriālu, pretsēnīšu un dziedējošu līdzekli. To var izmantot arī, lai mazinātu ādas kairinājumu pēc bārdas skūšanas un pēc kukaiņu kodumiem.

Mana pieredze un mans kristāla dezodorants

Es savu pirmo kristālu iegādājos pavisam nesen un tiešām esmu sajūsmā! Manējais formas ziņā ir neliels, kubveidīgs kristāls (redzams attēlā zemāk), kas ievietots nelielā gliemežvāka formas plastmasas trauciņā.

kristalu_dezodorants

Es kā pirmo vēlējos iegādāties tieši šāda veida kristālisko dezodorantu. Man absolūti nesagādā grūtības to samitrināt un absolūti nekādas neērtības nav tā izmantošanā. Un, kā jau augstāk minēju, tas tiešām darbojas visas dienas garumā un, ja nepieciešams, pat ilgāk.

Es sagatavoju tev arī 3 minūšu nelielu video, lai tu vari redzēt kāds šis kristāls izskatās arī dabā.

Par manu kristāla dezodorantu

Lai būtu absolūti droša, ka pirkums būs oriģināls, to vari iegādāties šajā interneta veikalā.  Šī ir tiešā atsauce uz visiem kristālu dezodorantiem. Šis veikals ir mans šīs vasaras kolosālākais atradums! Esmu par to sajūsmā un, kā konstatēju, par to sajūsmā ir tūkstošiem sieviešu gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Tas ir dabisko, ekoloģisko produktu veikals.

Iherb.com veikalā ir apm. 35 000 preču ar skaistumkopšanas, kosmētikas, higiēnas veselības uzturēšanas un profilakses un pārtikas u.c. precēm gan pieaugušajiem, gan pat zīdaiņiem par ļoti pieņemamām cenām, lai neteiktu vairāk… Katram produktam ir apraksts un zem katra var atrast godīgas lietotāju atsauksmes un viņu pieredzes aprakstus dažādās valodās. Arī man šai veikalā ir sava atsauksmju lapa un jau pirmās atsauksmes par maniem nopirktajiem produktiem vari lasīt latviski.

ekoveikala_lapa

Ja vēlies veikt savu pirmo pirkumu un to izdarīt krietni lētāk, tad, to darot, tu vari izmantot manu dāvanu kodu: SFH203 un arī tev pirmajam pirkumam būs 5-10$ atlaide!

P.s. Ja rodas jebkādi jautājumi – par produktiem, kurus esmu aprakstījusi šī veikala lapā, par to, kādus vēl esmu iegādājusies, par to kā preces iegādāties, droši man raksti un jautā: aija@buduars.lv.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata