Mazliet par jogu

joga (2)Kas ir joga? Vai tā mums ir vajadzīga? Un vai tā ir vajadzīga tieši tev personīgi?

Šajā rakstā mēģināsim noskaidrot šīs senās filozofijas nozīmi mūsdienu cilvēka dzīvē. Joga ir radusies apmēram pirms 5000 gadiem un šobrīd ar to nodarbojas simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē.

Arī Latvijā to apgūst un izmanto, gan veselības uzlabošanai, gan sevis dziļākai iepazīšanai, simtiem cilvēku. Tā ir praktiska filozofija, ne reliģija un, lai nodarbotos ar to, nav nepieciešams būt kāda reliģiska novirziena pārstāvim. Tulkojumā no sanskrita vārds ”joga” nozīmē saikne, saplūšana, veselums. Tā ir ķermeņa, prāta un gara apvienošana.

Viens no galvenajiem jogas uzdevumiem ir fiziska un garīga līdzsvara sasniegšana, relaksācija, kontrole pār trauksmi un stresu. Katra no mums vēlas kļūt laimīgāka, vai citiem vārdiem sakot, piedzīvot tās sajūtas, kas mūs stiprina, kas atnes prieku un labsajūtu. Joga soli pa solim palīdz ieskatīties sejā reālajai pasaulei un tajā pat laikā attīstīties garīgi.

Tradicionālā jogas filozofija prasa no cilvēka ne tikai noteiktu vingrojumuelposana_un_joga veikšanu, bet arī regulāras meditācijas, pareizu ēšanas režīmu un uzvedību. Daudzi cilvēki bieži vien iedomājas, ka viņi ir par vecu un nav vairs tik lokani, lai veiktu jogas vingrojumus, taču patiesībā nekad nav par vēlu savu ķermeni padarīt mazliet lunkanāku.

Tiek uzskatīts, ka joga uzlabo arī sirds veselību, samazina asins spiedienu un uzlabo koncentrēšanās spējas, kā arī palēnina novecošanās procesus un palīdz cilvēkam pieņemt sevi tādu, kāds viņš ir ,neatkarīgi no fiziskā vecuma un tā izpausmēm.

Ko māca joga:

Ieklausies!

Nodarbojoties ar jogu, tu mācies sadzirdēt un saprast savu ķermeni. Un tas attiecas ne tikai uz fizisko slodzi, bet arī, vērojot kādas pārmaiņas vingrojumu rezultātā notiek tavā ķermenī, tu iemācies izprast arī savu iekšējo būtību.

Kontrolē!

Tā kā vingrojumu izpildei ir jāiemācās kontrolēt savu ķermeni, tad tu mācies arī kontroli pār savām emocijām. Ieguvusi mierīgāku prātu un līdzsvarotākas emocijas, tu vienkāršāk un harmoniskāk varēsi risināt problēmas darbā, ģimenē un sadzīvē.

Elpo!

Vairākās veselības sistēmās tiek runāts par pareizu elpošanu. Pareiza elpošana ir ļoti svarīga, lai iegūtu komfortablu un mierīgu dvēseles stāvokli. Arī psihologi iesaka, lai mazinātu uztraukumu, izpildīt dažādas elpošanas tehnikas. Joga iemāca ar pareizas elpošanas palīdzību ātri līdzsvarot savu iekšējo stāvokli.

Mazas viltības

Nodarbojoties ar jogu, tu apgūsi miljons mazas viltības katrai dzīves dienai. Tā būs gan atvēsinoša elpošana, kas noderēs karstā vasaras dienā, gan sildoši vingrinājumi, kas sasildīs ziemas aukstumā. Kā arī dažādi veidi kā pareizi pārstrādāt barību organismā, ja esi par daudz ko apēdusi, un arī sāpes mazinoši vingrinājumi.

Paplašini paziņu loku!

sievietes_nodarbojas_ar_joguJogas nodarbības grupās pulcina lielu daudzumu interesantus cilvēkus. Tādās nodarbībās cilvēki parasti ir pozitīvi noskaņoti un atvērti. Ļoti iespējams, ka tieši šeit tu atradīsi jaunus draugus.

Tātad – joga ir vēl viens ceļš no daudziem, kas varētu tevi bagātināt. Atliek vien vērtēt un izjust, vai tas der tieši tev. Lai izdodas!

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata