Ko Tu izvēlēsies – kaut ko par velti vai kaut ko vērtīgu?

sieviete_izvelas

Šie ir laiki, kad mēs visi meklējam atlaides – kaut ko par velti, kaut kādas akcijas, izpārdošanas. Un viss tikai tamdēļ, lai savu sūri nopelnīto naudu tērētu pēc iespējas racionālāk. Vai esi kādreiz padomājusi par to, cik daudz labuma (reāla, tiešām izmantota) tu gūsti no bezmaksas produkta, piemēram, bezmaksas apmācībām?

Vispirms sāksim ar dīvainu jautājumu – kamdēļ mums nauda? Kamdēļ mēs katru dienu ejam uz darbu, lai to nopelnītu? Atbilde būs acīmredzama – mums visiem ir jāēd, jāapģērbjas, atkal jātiek uz to pašu darbu vai, galu galā,  atvaļinājumā, jāmaksā maksājumi par visu, ko lietojam, jāmaksā par koncertu, par teātri, kuru vēlamies apmeklēt utt.

Un, kas būs garšīgāks – baltmaize ar ķilavu pastēti vai ar lasi? Bet brīvdienās, kur būs patīkamāk atpūsties – parkā pāri ielai vai pie jūras? Lielākā daļa izvēlēsies otro variantu. Bet šim variantam būs nepieciešams vairāk naudas, nekā pirmajam. Un mēs ņemam vēl vienu darbu vai papildus slodzi pirmajā darbā, lai nopelnītu vairāk. Un tas ir mūsu darbs, mūsu laiks, ko tam veltām un mēs par to gribam nopelnīt labu naudu. Un tas ir pareizi. Ko mūsdienu pasaulē var izdarīt bez naudas? Te taču runa iet par MŪSU peļņu!

…Tomēr, kad runa iet par precēm vai pakalpojumiem, kurus rada citi cilvēki, mēs esam neapmierināti – kāpēc tik dārgi? Dodiet atlaidi! Un vispār – kāpēc ne par velti?

Viss, kur mēs dzīvojam un viss, kas mums vajadzīgs, lai dzīvotu, ir kāda saražots! Un, tu taču piekritīsi, ka viņi ir tādi paši cilvēki, kā mēs, kuri arī vēlas dzīvot labi un ēst, viņiem arī ir ģimene, kuru dēļ viņi strādā. Un viņi arī ciena savu darbu!

Tātad, kad mēs domājam par savu darbu, tad – “Kāpēc tik lēti tiek novērtēts?! Es strādāju, kā zirgs!”, bet, kad iet runa par kāda cita darbu, tad – „Kāpēc tik dārgi? Vai tad tik grūti to izdarīt? Kāpēc nav bez maksas? “

Un tagad padomā, kādu lietu vai sava darba rezultātu TU varētu atdot par brīvu? Pareizi – to, kas tev nav vajadzīgs vai arī, kas ir padarīts ātri vai, diemžēl, radīts kā pagadās. Un ar ko šajā jautājumā pārējie atšķiras no tevis? Ne ar ko! Par velti tiek dots kaut kas, kam nav lielas vērtības vai, kam nav īpaši lielas nozīmes.

Par ko tad īsti iet runa? Par patiesību, kura šobrīd tiek sludināta it visur – “lai kaut ko iegūtu, ir vispirms kaut kas jāatdod!”

Lūk, piemērs ar internetu – šobrīd šī tēma daudziem ir ļoti aktuāla. Mēs mēnešiem un gadiem meklējam bezmaksas vai gandrīz bezmaksas kursus par jebkuru tēmu. Jā, kaut kādu informāciju var atrast un tā noteikti palīdzēs iesākt! Bet nopietnam darbam vai nopietnai plānu realizēšanai vai rezultātu iegūšanai jebkurā jomā ir nepieciešama daudz nopietnāka, precīzāka un konkrētāka informācija. Bet to mēs bez maksas neatradīsim!

Iedomājies sevi jebkura infobiznesmeņa, kouča vai cita informācijas vai pakalpojumu sniedzēja vietā. Lai taptu par to, kas viņš ir un iegūtu tās zināšanas, kuras viņam pieder šobrīd, viņš tērēja naudu, daudz laika un, starp citu, to dara joprojām. Bieži vien savā produktā vai projektā viņš ir ieguldījis ne tikai tikko nosaukto, bet arī savu dvēseli.

Un tagad uzmini – KO viņš atdos par velti? To, kam viņš nav veltījis daudz naudas un laika. Un tam arī tavās acīs lielas vērtības nebūs! Tāpēc, pērkot kaut ko par 0.50 centiem, neceri uz kaut ko ģeniālu vai uz lielu ieguvumu. Tavs ieguvums būs apmēram tieši tāds pats.

Jebkura lieta, pakalpojums vai informācija maksā naudu! Tu domā, ka mūsu bērni mācās bezmaksas skolā? Nu tad parēķini visus tēriņus šo 12 gadu laikā! Bet augstskolas? Kurš zina semestra perioda izdevumus? Nu un tā tālāk.

Un, patiesībā, problēma vēl ir tā, ka mēs nemaz nenovērtējam to, kas saņemts bez maksas vai par brīvu. Tas ir paradokss, bet tā ir taisnība! Pat, ja tu atradīsi vai izlūgsies kaut ko bez maksas vai ar labu atlaidi –visbiežāk tu to praktiski nelietosi! Jā, padomā par šādi iegūtām lietām savā dzīvē, un tu piekritīsi! Šo rakstot, es uzreiz sāku atcerēties, kas ir šādi iegūts manā mājā…Un zini? Man ir uzdāvināta kosmētika, kuras kopējā vērtība ir pat 300 eiro (!!!), un tu neticēsi – man tā stāv gandrīz nelietota! Absurds, vai ne? Tāpat vannas istabas plauktiņā stāv dažādas kosmētikas bezmaksas paraudziņi… Un tagad padomā, kāpēc daudzām sievietēm skapī vairāk karājas, nekā tiek nēsātas drēbes, kas pirktas Second Hand veikalos? Nu un tā tālāk… Piemēru var būt daudz. Katrai pat savi.

Vienkārši, cilvēka daba ir tāda – lēti, tātad nekvalitatīvi! Un, ja par velti – arī netiek vērtēts. Bet mēs vienalga meklējam nekvalitatīvu mantu! Dīvaini, vai ne?

Jā, es nestrīdos – VAR atrast labu, bezmaksas informāciju vai arī bez maksas saņemt labas kosmētikas testerus. Jā, tas dos tikai sākotnējo informācijas līmeni vai iespaidu par kosmētiku – tālāk, tomēr, vajadzēs pirkt par naudu.

Un, lūk, vēl viens reāls piemērs. Tieši to pašu esmu ievērojusi arī savā blogā – katru dienu daudzas sievietes piesakās bezmaksas stila veidošanas e-grāmatiņas saņemšanai, bet es šaubos, ka visas to ir izstudējušas (pie tam, palielīšos Smaidiņš – esmu tajā tiešām ieguldījusi laiku, naudu, zināšanas un labu sākotnējo informāciju)? Tici man – šis materiāls ir labs „grūdiens”, lai šo tēmu sāktu studēt nopietnāk un nākamajā e-grāmatā un manos vebināros mācīto pakāpeniski, bet nopietni ieviestu savā garderobē. Bet es zinu – to darīs tikai tās sievietes, kurām šis jautājums šobrīd ir samilzis vai ir īpaši svarīgs!

Secinājumi? 1) Citu cilvēku darbs nav mazāk vērtīgs par tavējo! 2) Ne vienmēr viss par velti gūtais ir vērtīgs un arī vajadzīgs. 3) Bez maksas jāmeklē tikai to, kas tev patiešām šobrīd nepieciešams un tāpēc, ka to vēlāk gatavojies studēt nopietnāk un pielietot vai izmantot arī praktiski.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata