Ko darīt ar apēsto kūkas gabaliņu…

kukas_gabalins_1Psihologi ir nonākuši pie secinājuma, ka bārt sevi par atkal apēsto kūkas gabaliņu ir kaitīgi. Tas rada absolūti pretēju efektu, un traucē zaudēt svaru.

Speciālisti uzskata, ka negatīvā attieksme pret sevi pēc izdarītā „pārkāpuma”, slikti ietekmē svara zaudēšanas procesu. Uztraucoties un sevi lamājot par izdarīto, cilvēki ēd vēl vairāk un pieņemas svarā vēl vairāk un morālo spēku, lai cīnītos par pareizu ēdienkarti un dzīves stilu kļūst arvien mazāk.

Tīri psiholoģiski vainas sajūta problēmu padara vēl smagāku un nekas labs vairs notikt šai plāksnē nevar. Cilvēki vairs nespēj kontrolēt ēdienkarti, met malā sporta nodarbības, sāk dzīvot mazkustīgu dzīves veidu.

Kā rīkoties, ja atkal apēsts kūkas gabaliņš? Centies uztvert situāciju kā faktu, kurš ir noticis un notikušajā mainīt neko vairs nevar un nebojā sev tamdēļ garastāvokli. Jo mazāk sevi kritizēsi, jo vairāk iespēju situāciju uzlabot. Ja tu nevis vainosi sevi, bet gan priecāsies par katru veselīga dzīves veida uzturēšanas soli, uzslavēsi pat par maziem sasniegumiem – pat par katru izdzerto ūdens glāzi, kūkas gabaliņi tajā visā „pazudīs” un tev notievēt izdosies daudz ātrāk!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata