Kāpēc mūsu ienaidnieki ir mūsu draugi

dzives_gudriba

Kopš brīža, kad es sapratu, ka mūsu virspusējie priekšstati bieži vien ir tāli no patiesības, es vairs neiedalu cilvēkus draugos un ienaidniekos.

Par ienaidniekiem mēs saucam cilvēkus, kuri apdraud mūsu intereses, mūsu vēlmes, vai tiešā nozīmē traucē sasniegt mērķi. Tomēr bez viņiem mēs nevarētu saņemt mācības, kuras darījušas mūs labākus.

Patiesībā, mums vajadzētu pateikties mūsu “ienaidniekiem”. Viņi var iemācīt mums labāk izprast dzīvi un pieņemt to tādu, kāda tā ir. Lūk, daži piemēri, kā mūsu ienaidnieki palīdz mums kļūt gudrākiem un labākiem.

Novērtēt svarīgo

Ja nav melnā, nav arī baltā. Slikto vienmēr pavada labais. Ja nebūtu cilvēku, kuri mums kaitē, mēs nekad nebūtu iemācījušies novērtēt un būt pateicīgi par to, kas mums ir. Mēs nezinātu, kas ir draudzība, uzticība un sirsnība. Mēs neprastu novērtēt palīdzību un atbalstu. Ja visi apkārt esošie pret mums izturētos labi, kā mēs atšķirtu zivs aci no pērles?

Atvērt acis uz trūkumiem

Tautā saka: “ne jau tas ir draugs, kurš runā par tevi tikai labu” un otrādi. Kad mēs dzirdam par mūsu nolaidību no citiem, mēs, protams, cenšamies aizstāvēties vai izjūtam negatīvu attieksmi. Tomēr ir kļūdas, kuras bez svešas acs mēs pamanīt nespētu. Un arī šeit ienaidnieki ir vairāk noderīgi, nekā draugi, kuri, iespējams, neakcentēs uzmanību uz mūsu negatīvajām īpašībām vai vājībām.

„Nepiesieties” pie lietām

Ienaidnieki liks mums ciest zaudējumus. Patiesībā, galvenais – ne pie kā nepiesieties. Mantas nāk un aiziet visas mūsu dzīves laikā. Bet jebkuram zaudējumam vienmēr seko kaut kas jauns. Tās var būt jaunas attiecības, jauni kontakti vai pat dzīve bez stresa. Vēršoties pie Dieva, ebreji saka apmēram tā: “Paldies, ka paņēmi naudā.”

Nekrāt aizvainojumus

Tas ir grūti – uzvesties cēli, kad tevi aizvaino, neatbildēt sitienam ar sitienu, un, protams, neturēt sevī aizvainojumu. Aizvainojums cilvēku iznīcina – vispirms garīgi un tad fiziski. Atlaižot negodīgu attieksmi, tu sirds brūcēm ļausi aizdzīt. Dziļš aizvainojums mūsu dzīvi iznīcina un sagrauj pilnīgi visu.

Domāt par citiem

Ja mēs vairāk domātu par citiem, mēs nevienam neradītu nekādas problēmas. Kad cilvēks domā vien par sevi, viņš ik pa laikam citus sāpina. Bieži vien pretrunas un konfliktus izraisa mūsu egoisms. Cilvēki to jūt garīgā līmenī. Jo vairāk domāsi par sevi, jo vairāk tavā dzīvē būs pretrunu un konfliktu.

Nedarīt tāpat

Un pats svarīgākais, ko mēs varam no saviem ienaidniekiem mācīties – ir nerīkoties tā, kā rīkojas viņi. Kad tu redzi citu kļūdas, nerīkojies tāpat, kā viņi rīkojās ar tevi. Lai Dievs pats tiesā un visu saliek savās vietās. Uzvedies godīgi un cieni citus par to labo, kas viņos ir.

Publikācijas tulkojums no: freebysnes.ru

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata