Kā saglabāt mīlestību

iemilesanas stadijaVai var saglabāt jūtas, emocijas, kuras mēs izjūtam pret cilvēkiem, kas mums ir apkārt?

Protams, ka var. Īpaši centīgi  un stabili vienmēr saglabājas negatīvie pārdzīvojumi un negatīvās emocijas. Līdz ar to ir jāsecina, ka arī mīlestību var saglabāt.

Kā?

Vispirms atradīsim šīm mūsu emocijām kaut kādus orientierus. Domāju, ka atšķirību starp iemīlēšanos un mīlestību ir izjutuši daudzi un mēs saprotam, ka ne katra iemīlēšanās ar laiku pāraug mīlestībā.

Sāksim ar iemīlēšanos.  Uz zemes nav, laikam, cilvēka, kurš kaut reizi nebūtu iemīlējies. Šis stāvoklis pazīstams ir visiem: tas ir gan rakstnieku, gan dzejnieku aprakstīts,  gan mūzikā izskandēts un pat pētnieku izpētīts. Bet palūkosimies, šoreiz, uz iemīlēšanās procesu kā uz avansu – kuru sniedz mums Dievs, Daba, Pasaule vai kaut kas cits.

Katram no mums, neatkarīgi no tā esam sieviete vai vīrietis, raksturīga vēlēšanās meklēt, kā agrāk teica „ar likteni noteikto cilvēku”. Mūsdienās mēs šo cilvēku saucam par „ideālu”.

Zinātnieki nonākuši pieiemilesanas atziņas, ka uz zemeslodes  mums katram ir apmēram 10 000 potenciālo partneru, kas varētu atbilst vārdam „ideāls”.  Tas nozīmē, ka iespējamība, ka  līdz šim jau esam satikuši vai jau dzīvojam ar savu  ideālo partneri ir diezgan liela.

Jautājums: Kāpēc tad ir tik daudz šķiršanos? Kāpēc  pret cilvēku, kuram vakar solījām mūžīgo mīlestību, šodien rodas nepatika vai pat naidīgums?

Iemesls tam, ka „agrāk viņš bija citādāks” ir atrodams tieši šajā iemīlēšanās stāvoklī, kuru mēs toreiz pret viņu izjutām. Iemīlēšanās – tas ir tikai rādītājs tam, ka cilvēks, pret kuru izjūtam šīs jūtas ir no tiem 10 000, kas varētu kļūt par tavu ideālo partneri.

Bet iemīlēšanās – tas patiešām ir tikai avanss, spilgts jūtu uzliesmojums, kas izgaismo šai cilvēkā, patiešām, visu to labāko. Tas mūsu organismam  un mūsu psihei ir stress. Šādā spilgtā izjūtu, iespaidu uztveršanas režīmā ilgi uzturēties mēs nevaram.  Paiet laiks un viss „saliekas pa plauktiņiem” un avanss ir iztērēts.  Toties, uz to brīdi tu par partneri zini daudz, pie tam visu to labāko, kas viņā ir. Tavs partneris, savukārt, arī ir paspējis iepazīties ar tavām labākajām īpašībām. Un tieši tagad pienāk laiks vai nu mīlestībai, kura jāizveido ( pie tam kopīgiem spēkiem), vai pieradumam vai šķiršanās brīdim.

milestibas saglabasanaKas tad ir mīlestība un kāpēc tā būtu jāveido? Mīlestība ir prasme otru pieņemt kā pašam sevi – gan ķermeņa, gan emociju, gan apziņas līmenī. Pieņemt kā pašam sevi!

Cik bieži, skatoties spogulī, mēs sajūsmināmies par to ko redzam, par to kā izskatāmies? Cik bieži dzīvē jūtamies kā uzvarētāji? Cik bieži mēs lepojamies ar to, ko esam sasnieguši?

Šķiršanos iemesls,  starp it kā līdz šim mīlošiem cilvēkiem, visbiežāk notiek tāpēc, kas mēs paši nespējam pieņemt sevi un mīlēt sevi. Ja tu neesi spējīga pieņemt pati sevi, ja tu vaino, dusmojies pati uz sevi, tad kā tu vari spēt pieņemt citu? Tāpēc – ja tu jūti, ka jūsu attiecības sāk zaudēt nozīmīgumu, ka prieku par tikšanos nomaina nogurums un garlaicība, pievērs uzmanību sev! Vispirms sev!

Izanalizē un atrodi tās dzīves sfēras, kurās tu jūties nepārliecināti. Padomā, ko tu vēlies sevī mainīt, savā ārienē.

Atceries! Tavs partneris – tas ir tavs atspulgs, tava tēla atspulgs spogulī. Un,ja tu neesi apmierināta ar viņa uzvedību, attieksmi pret tevi – tas nozīmē, ka tu neesi apmierināta ar sevi. Nebaidies mainīties! Mainies nevis kāda cita labā, bet tikai  tamdēļ, lai tu pati justos pārliecinošāk un komfortablāk.

Nebaidies no pārmaiņām! Atceries skolas laikus, kad nomācošā mācību stunda likās tik gara un cik ātri beidzās starpbrīži. Cik daudz tu spēji paveikt 15 minūtēs: sadraudzēties, sastrīdēties, izpildīt mājasdarbu, saņemt atzīšanos mīlestībā, izskrieties, uzvarēt kādā rotaļā…tad kamdēļ šodien mēs baidāmies no pārmaiņām? Kāpēc nomācošā „mācību stunda” liekas par normu, bet  straujās dzīves pārmaiņas liekas kā draudoša „melna dzīves josla”?

Un tā! Iemīlēšanās – tas ir laiks, kad ieraugām partnerī pašas labākās viņa īpašības. Tās nekur nepazūd, vienkārši tās saplūst ar kopējo fonu un tieši šai brīdī mums ir jāsaprot ko mēs īsti vēlamies. Vai mēs vēlamies ar šo cilvēku palikt un kopīgi veidot jaunas attiecības, saprotot, ka ceļš nebūs viegls un ne vienmēr tas būs gluds, vai arī vēlamies lai attiecības pārtop pieradumā vai, varbūt, labāk izšķirties?

milestibaIr iespējami visi trīs varianti. Un patiesībā, variantu ir daudz vairāk.

Bet, pieņemsim, ka tu izvēlējies mīlestību, tad vispirmām kārtām palūkojies uz savu partneri kā uz savu atspulgu. Atceries, ja tev kaut kas partnerī nepatīk, ielūkojies sevī un atrodi šo īpašību sevī! Ieraugi un mainies.

Nav jābaidās no pārmaiņām! Katra pārmaiņa – tas ir jauns jūsu attiecību pagrieziens, jauna attiecību kvalitāte.

Mīli sevi, pieņem sevi. Mīli sevi, lai vai kāda tu esi!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

  • Atradu kādu stāstu-pamācību. To iztulkoju - lai var izlasīt gan jauns, gan ne tik jauns, gan vecs. Gan vīrietis, gan sieviete. Tā noderēs katram. ...

  • Mēs visi satiekamies, iemīlamies, sākam veidot attiecības un, paši sev nemanot, ieslīgstam ikdienas rūpju un problēmu rutīnā, pierodam pie mīļot ...

  • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

  • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

  • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata