Šis ir kristieša dvēseles ziedēšanas laiks

 

kristiesa_dveseles_ziedesanas_laiks_1

Jau kopš seniem laikiem cilvēka dvēsele tika salīdzināta ar koku vai augu, kurai paredzēts būt varavīkšņainā un krāsainā "ziedēšanas un augļu radīšanas" stāvoklī. Tas ir dabiskas, bez piespiešanās labestības radīšanas stāvoklis, tās ir lūgšanas no sirds un tā ir pastāvīgas Dieva klātbūtnes prieka sajūta.

Bet bieži vien mūsu dvēsele pienācīgu aprūpi un uzmanību nesaņem, kā rezultātā tā „izžūst” un pārklājas ar "sāpīgiem augoņiem"… un galu galā kļūst par dažādu vaboļu un tārpu vairošanās vietu, kas grauž dvēseli jau no iekšienes. Kā rūpīgs dārznieks Kristus mums ir dāvājis līdzekļus, lai mūsu "koku" aizsargātu no dažādām nepatikšanām un likstām. Un pat, ja koks kāda iemesla dēļ atrodas "slimīgā" stāvoklī, šie līdzekļi var to "dezinficēt" un atgriezt tam iepriekšējo skaistumu.

Šie brīnišķīgie līdzekļi ir gavēnis un lūgšanas, kas ir apvienotas kopā ar grēku nožēlu. Ne velti tie visi ir saistīti ar mūsu Baznīcas "Lielo Gavēni", kas spēj atdzīvināt un sagatavot mūs priecīgajai tikšanās dienai ar Pestītāju Viņa Augšāmcelšanās dienā.

Lielais Gavēnis vienmēr ir pavasarī – laikā, kad koki, zāle un puķes gatavojas plaukšanas un ziedēšanas laikam. Tādējādi, arī mums tas tiek dots tamdēļ, lai uzplauktu un ziedētu arī mūsu dvēsele.

Droši vien lielākā kristiešu daļa saprot, cik krāsainas, smaržīgas, cēlas un vienkāršas, sulīgas un smalkas var būt labo darbu "ziedkopas", kas tiek radītas dvēseles dekorēšanai un dziedēšanai. Tās ir gan lūgšanas, gan žēlsirdības dāvanu došana citiem, gan gavēnis, gan mīlestība pret tuvāko, un vēl daudz, daudz kas cits…

Un, protams, ne tikai mēs vieni esam priecīgi redzēt šo iekšējo garīgo ziedēšanu, bet arī svētie un eņģeļi par mums gavilē, jo šajā pestīšanas ceļā mēs iepriecinām Dievu.

Un šādā stāvoklī atrodoties, ar Dieva žēlastības palīdzību mēs sev apkārt varam radīt brīnumus un, kā ir teicis kāds svētais: "Ar vārdu vien, kas cēlies no ticīgas un mīlošas sirds, mēs varam darīt brīnumus savai un citu dvēselēm."

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • edna

  Lai ipasa svetiba ir Jums, komandai ar briniskigiem rakstiem un mums, meitenem, kas citigi tos lasa! Priecigu Kristus Augsamcelsanos!

   
   
   
  • Mīļš paldies! :)

    
 • Sieviete

  Daudz labāk nekā gavēt būtu praktiski palīdzēt trūcīgajiem. Dievs Bībelē jautā: ”Vai ne tā [ir gavēšana, kāda Man patīk]? Kad tu savu maizi lauz izsalkušam un nabagus, kas bez pajumtes, uzņem savā namā; kad tu redzi kailus un tos apģērb un neatraujies no sava tuvāka.” (Jesajas 58:7.) Turīgiem cilvēkiem būtu nevis jāizrādās ar savu gavēšanu, bet gan jāpiešķir pārtika, apģērbs un mājvieta trūcīgajiem.
  Tā māca Bībele par PATIESU gavēšanu.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata