Cik maz sievietei nepieciešams…

 

Varbūt tu vēl nezini, bet buduars.lv kopš šī gada janvāra mēneša rīko gan stila meistarklases un akadēmijas, gan izaugsmes seminārus visas dienas garumā un, re, pirms dažām dienām saņēmu vēl vienu bezgala jauku atsauksmi par šobrīd divas reizes mēnesī notiekošajām Stila Akadēmijas dienām.

Tiklīdz sāku to lasīt, es uzreiz sapratu, ka tai jānokļūst mūsu “vēstuļu stūrītī” – ne tik daudz tamdēļ, lai palielītos ar to, kas pie mums un ap mums notiek, cik tamdēļ, lai pavasarīgi uzmundrinoši vārdi blogā būtu atrodami ne tikai no manis vai Sarmītes, bet arī no mūsu jaukajām lasītājām.

Tad, lūk, Aijas vēstule par 26.aprīlī notikušo Stila Akadēmiju veselas dienas garumā – sirsnīgā, draudzīgā sieviešu bariņā un stila lietpratēju Ligitas Prodnieces un friziermeistares Marikas Ļiļajevas vadībā (klāt vēl pievienoju dažas fotogrāfijas tieši no šīs Stila Akadēmijas dienas gaitas):

——————————-

Sirsnīgs paldies Aijai, Marikai un Ligitai, kuras deva mums iespēju piedzīvot pasakainas pārvērtības un sajūtas, protams, arī daudz ko interesantu iemācoties.

Cik maz sievietei nepieciešams, lai viņa justos savādāk: labā garastāvoklī, apmierināta, iedvesmota, radoša, priecīga…, pašpārliecināta! Ar to figūru un izskatu nav tik traki, kā pašas iedomājamies – ir lietas, kuras var arī palabot, pēc pasākuma pat veselība uzlabojās! Tas nav aprakstāms, tas ir jāizbauda katrai!

Mani visvairāk pārsteidza fakts, ka, nodzīvojot pus gadsimtu, neprotu pareizi izmazgāt matus. Tāpēc par manām pārvērtībām der uzzināt.

Pirms divām nedēļām nolēmu izdarīt eksperimentu un aiziet pie citas frizieres nogriezt un nokrāsot matus. Nerakstīšu par savām sajūtām, bet pateikšu, ka katru rītu skatījos spogulī un man pretī raudzījās seja ar dīvainu poniju, griezums divos līmeņos, it kā cepure būtu galvā, bet krāsojums vēl vairāk izmainīja manu sejas ovālu… Kolēģi mierināja, ka nemaz tik traki neesot, pat interesanti…, bet ko labam padarīsi Smaidiņš.

Ko darīt? Iet pie savas frizieres kauns…, tad atcerējos, ka Stila Akadēmijā paredzēta arī friziera konsultācija, un nolēmu gaidīt, katru rītu veidojot to, kas bija uz manas galvas. Kad pienāca mana kārta matu novērtējumam un ieteikumiem, Marika pajautāja vai esmu ar mieru, ka pāris minūšu laikā viņa pielabo manu „frizūru”, es piekritu. Uzradās „peņuārs” un šķēres… tas nav aprakstāms kā tika griezti mati, bet pēc minūtēm 5 – 7 no spoguļa manī raudzījās simetrisks sejas ovāls!  Protams, lai izveidotu jaunu griezumu, tas jādara citos apstākļos, bet šorīt pēc matu mazgāšanas, bez grūtībām ieveidoju matus savā parastajā stilā un ir zināms prieks raugoties spogulī.

Ligitas ieteikumus izmantoju jau vairāk nekā desmit gadus, kad viņa pirmo reizi mani konsultēja, bet sestdien notika atkal tikšanās. Domāju, ka ikvienu saista harizmātiskas personības, bet mani pārsteidza tas, cik veikli, pievēršot uzmanību katrai dalībniecei, viņa mums mācīja dekoratīvās kosmētikas uzklāšanu.

Jā, jaunumu daudz, lai gan dienas grimu lietoju katru dienu, pirmo reizi izmēģināju vaigu sārtumu, kas uz sejas vairāk izskatās pēc tāda maigi rozīga spīduma – to es pat nesauktu par vaigu sārtumu uz sejas, bet ieraugot vienkārši veikalā to noteikti nepirktu. Arī uzacis tādā veidā krāsoju pirmo reizi un vēl citas interesantas lietas – laikam esmu krietni atpalikusi no „dzīves” Smaidiņš.

Noslēgumā bija pārģērbšanās un iepirkšanās „šovs” ar Ligitu. Tas nav aprakstāms, tas ir jāizbauda katrai! Epizode: uzģērbju svārkus, kuri pēdējo divu gadu laikā karājās skapī, tāpēc, ka žēl no tiem šķirties – patīk, bet… Ligita nopēta manu izskatu un jautā: „Kur dosies – uz Kapusvētkiem vai Aglonu?” Jā, tiešām pēdējo reizi gribēju ģērbt uz Kapusvētkiem, bet laika apstākļi…, laikam tomēr jāatbrīvo vieta jauniem apģērbiem, ja veco var uzģērbt, labi ja, vienu reizi gadā uz Kapusvētkiem. Smaidiņš Protams, bija ļoti daudz labu padomu, kā varētu kombinēt esošos apģērbus, ar ko papildināt, atzinīgs vērtējums par krāsu izvēli…

Un, vai jūs spējat iedomāties, kas notiek sieviešu apģērbu veikaliņā sestdienā pēc pulksten četriem, kad tur ieradušās septiņas sievietes, lai uzlaikotu un izvēlētos piemērotu apģērbu pēc Ligitas ieteikumiem? Ja kāds man stāstītu, varētu arī nenoticēt! Katrai sievietei bija atrasti vairāki apģērbi, kas tiešām izskatījās labi. Biju pārsteigta par man piedāvātajām kleitām, svārkiem. Ja būtu ieradusies viena, iespējams, tiem pat nepievērstu uzmanību.

Un pēdējais punkts uz „i” bija šallīšu un lakatu siešana, kas man bija pilnīgs jaunums, cik dažādos veidos tos var sasiet un sastiprināt, izveidot kā jaunus aksesuārus.

Paldies pasākuma organizētājiem Buduāram un Aijai, kura bija šī pasākuma pelēkais kardināls. Grūti pat aprakstīt to kā viss tika sasaistīts, izmantota katra minūte – tik spraigā, intensīvā, piepildītā pasākumā gadās būt reti. Brīnišķīgs bija jau dienas sākums – lai gan nedaudz neaprēķināju laiku un ierados pusstundu ātrāk, no rīta spīdēja saule, tomēr bija pavēss un gribējās ātrāk nokļūt telpā. Meklējot pareizās durvis, zvanīju Aijai – pēc mirkļa durvis atvērās un kāpņu telpā, gaidot visas pārējās, sākās diskusija par apģērbu. Un tā visu dienu Aija bija īstajā laikā un īstajā vietā. Veiksmi un jaunas interesantas idejas vēlot, Aija.

——————————–

Tā bija viena no atsauksmēm, kuras saņemam pēc mūsu Stila Akadēmijām, bet nobeigumā pievienošu nelielu video fragmentu no 26.aprīļa Stila Akadēmijas lakatiņu siešanas nodarbības:

Buduars.lv Stila Akadēmija

Starp citu – šo sestdien, 10.maijā notiks šopavasar pēdējā Stila Akadēmija.  Vairāk par Stila Akadēmijas dienas programmu un secību un iespēju pieteikties vari atrast šeit >>>>.

Uz tikšanos kādā pasākumā un tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Aija

  Paldies, meitenes, par ieguldīto darbu un prasmi atvērt durvis krāsainākai pasaulei!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata