Atbrīvojamies no saldumu atkarības
Kaut arī mēs visas ļoti labi nojaušam un pat zinām par kaitīgo cukura ietekmi uz mūsu organismu, tomēr bieži vien nu nekādi nespējam iztikt bez saldumiem.
Tie ieteikumi, kas tiks minēti zemāk – arī par tiem mēs, visdrīzāk, esam jau dzirdējušas. Tomēr ļoti bieži savā ikdienas skrējienā piemirstam vienkāršas, mūsu veselībai un pat dzīvībai svarīgas lietas, par kurām labāk atcerēties laicīgi. Tāpēc šodien šo to atkārtosim…
Cukurs atrodas daudzos produktos, pie tam tādos, kurus mēs lietojam katru dienu un tādos, kuros liekas tam nevajadzētu būt.
Cukurs (glikoze) ir viens no galvenajiem mūsu organisma enerģijas avotiem. Cukura trūkuma rezultātā organisms kļūst vājš, sākas galvas reiboņi utt.
Senajiem cilvēkiem nebija tāda cukura, tajos laikos organisms to saņēma no augļiem. Vēlāk cilvēki cukuru iemācījās iegūt un sāka to pievienot gandrīz pie visiem produktiem un ne tikai pie saldumiem vien (piena produktiem, sulām, musli utt.).
Kas cukurā ir tik kaitīgs un bīstams?
Pirmkārt. Pārmērīgi lietojot cukuru, organisms sāk to uzkrāt tauku veidā, bet aptaukošanās rezultātā parādās sirds, aknu, asinsvadu u.c. problēmas.
Otrkārt. Insulīna metabolisma traucējumu dēļ liekais cukurs organismā veicina diabētu.
Treškārt. Tomēr cukurs nepieciešams mūsu smadzenēm, jo tā trūkums asinīs izraisa vājumu, bezmiegu, samazina darbaspējas, mazina koncentrēšanās spējas utt. Un tieši tādēļ daudzi cilvēki izjūt šo cukura atkarību.
Un, lai tas nenotiktu, cukura līmenis asinīs ir jākontrolē. Normālu cukura līmeni asinīs var uzturēt divos veidos:
Pieturoties pie zemas ogļhidrātu diētas, uzturā lietojot olbaltumvielas un nelielu tauku daudzumu.
Lietojot pārtikas produktus ar zemu glikēmisko indeksu.
Tomēr labāk būs, ja saldumu lietošana tiks samazināta vai arī vispār atteiksimies no tiem.
Zemāk minētie ieteikumi var palīdzēt atbrīvoties no cukura 5 dienu laikā:
-
Ir konstatēts, ka lielāko cukura daudzumu mēs patērējam brokastīs, tāpēc no rītiem vislabāk apēst auzu pārslu putru, kurai pievienoti augļi.
-
Maltītēm ir jābūt biežām (5-6 reizes dienā) un mazām porcijām, kas ļaus uzturēt normālu cukura līmeni asinīs.
-
Ir pierādīts, ka C vitamīns cukura līmeni asinīs pazemina. Tāpēc uzturā jāiekļauj augļi un dabīgās sulas, kas ir bagātas ar C vitamīnu.
-
„Cukuratkarīgajiem” saldumu ēšanas ieradums veidojas vienā un tajā pašā laikā. Šajā laikā jācenšas ēst ogas.
-
Protams, cukuru var aizstāt arī ar dažādiem cukura aizvietotājiem, bet arī te ir jābūt mēra sajūtai.
Uz tikšanos tepatās,
Aija
Interesanti raksti :
Kad ārējā izskata un veselības uzlabošanas dēļ mēs cenšamies samazināt kaloriju patēriņu, ar to vien gana nebūs. Izrādās tieši cukura daudzuma ...
Šķiedrvielas ir vērtīga uzturviela, kas novērš daudzas slimības un palīdz mums notievēt. Ja tu joprojām šaubies, lūk, 5 iemesli, kamdēļ tev tās bū ...
Jo tuvāk Ziemassvētku laiks, jo dziļākās pārdomās mēs grimstam – par sevi, par tuviniekiem, par Zemi, kurā esam dzimuši mēs un, kurā dzi ...
Ja gatavojot ķirbju ēdienus, tu līdz šim sēkliņas meti laukā, tad noteikti šo paradumu mainīsi, kad uzzināsi cik vērtīgas tās ir. Ķirbju sēklas ir ...
Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...
Tags: auzu pārslas, cukura aizvietotāji, cukura atkarība, cukura kaitīgā ietekme
Kāpēc ir uzskats, ka brokastīs patērē visvairāk cukura? Ja es ēdu siermaizi un dzeru kafiju- kur tad ir tas cukurs? Saldu man gribās uz darbdienas beigām ap pl.15.00
Tieksmi pēc salda ļoti labi samazina kanēlis- ja brokastīs putra, tad pieliek banānu + kanēli, var likt tējai, iemaisīt jogurtā, etc..