Andžejs Reiters – par dzīvi, tās baudīšanu un izgaršošanu

buduars.lv intervija ar Andžeju Reiteru

andzejs_reiters (4)Mūsu Buduars.lv vebināru dzīvē atkal jauns notikums – esam bezgala priecīgas, ka ar mums sadarboties piekritis izaugsmes treneris Andžejs Reiters, cilvēks, kas uzrakstījis grāmatas „Īstā bagātība” un „Es izvēlos abus” un konsultāciju uzņēmuma „Garšīgas dzīves studija” rektors.

Šī saruna notika neklātienē un, lasot Andžeja atbildes, nācās smaidīt, cik ļoti sakrīt mūsu domas. Arī mūsu bloga ideja jau sākotnēji ir ļoti līdzīga tai, kādu to ir izvēlējies nest pasaulē Andžejs – audzēt labestību, sadzirdēt, atbalstīt un iedvesmot.

Andžej, Jums ir uzdoti daudz un dažādi jautājumi, un kādā intervijā esat teicis, ka Jums patīk cilvēki, kas prot radīt kritērijus un ir kā bākugunis citiem – cilvēki, kuriem ir ideāli un kuri spēj domāt ne tikai par savām iegribām, bet arī daudz tālāk. Man šķiet, ka Jūs pats arī esat kā bākuguns lielai sabiedrības daļai un jau gadiem ejat savu izvēlēto virzienu. Kāda ir tā motivācija, kas liek Jums visu to darīt – ne tikai pašam mācīties un iegūt, bet arī vest citus pa šo ceļu?

Andžejs Reiters: Kopatbildība! Laikam šajā vārdā varu ietilpināt savu motivāciju strādāt! Laiks, kurā izjutu gandarījumu un tā bija stiprākā degviela manā dzīvē, ir pagājis. Šodienas spēks celties un darīt ir kopatbildība un kalpošana.

photo

Mans skolotājs reiz teica: „Ir tikai divas reliģijas: laipnība, un nelaipnums”. Nekas vairāk arī netika paskaidrots: sapratu, ka vēlos vairot to daļu, kur ir laipnība, iecietība, pieņemt prasme. Lai šie vārdi neliktos tukšs sauklis, varu pateikt, ka ir cilvēki, kas mani neieredz, bet arī šiem cilvēkiem nav tiesību liegt zināšanas, vai pieņemšanu. Un es braukšu uz semināru pat tad, ja mani tur nepieņem. Tās ir manas vērtības.

Esat izveidojis arī lapu ”Garšīgas dzīves studija” . Nosaukums, kas liek aizdomāties, ka dzīve tiešām ir baudāma un izgaršojama, nevis tikai cīņa vai izdzīvošana, kā mēs itin bieži to mēdzam formulēt paši sev un citiem. Kāda ir Jūsu „garšīgā dzīve” šobrīd? Varbūt kāds jauks ieteikums tiem, kas šobrīd nesajūt šo garšu?

Andžejs Reiters: Smaidiņš Būs godīgi, ja izstāstīšu par šo lapu. Tās nosaukums nav „PareizasAndzejs_Reiters (2) dzīves studija”, bet gan „Garšīgas dzīves studija”. Tas ir norādījums, ka par visu dzīvē jāpriecājas – gan priecīgo, gan grūto. Un vēl – tas parāda, ka šīs lapas veidotājs ir cilvēks, nevis speciālists. Tajā ir mēģinājums sarunāties ne tikai informatīvi vai akadēmiski, bet kā cilvēkam, kurš varbūt daudz ko nezin, bet jau prot priecāties, izgaršot to, ko pasaule nes, bet nemānīties, ja ir skumji. Lapas saturs ir kā cilvēka emocijas: gan lidojošs, gan noskumis, gan vīlies, gan piedevis, citreiz kaifojošs par dzīvi, citreiz sajūsmināts.

Ieteikums tiem, kuri neredz prieku vai jēgu, ir paradoksāli vienkāršs: sakiet paldies tam, kurš dod bēdas, paldies, ka no rīta esat pamodies, paldies par mazumiņu, tad par lielāko! Tiklīdz jūs nonāksiet līdz vietai, kur varēsiet pateikt paldies par savu likteni – izmainīsies dzīve, parādīsies krāsas un garša, un pats liktenis izmainīsies.

Kas ir Jūsu prieka un enerģijas avots – kur smeļaties spēku un iedvesmu?

Andzejs_reiters (3)Bērnos, Jauniešos, Dabā, Zirgos, sarunās ar saviem skolotājiem debesīs. Es daudz strādāju ar skolām, studentiem, jauniešiem. Viņi zin daudz vairāk, kā mēs par viņiem domājam. Un jauniešiem neizsauc izbrīnu, kad atzīstos, ka visu laiku kontaktējos ar skolotājiem debesīs, viņi to uztver kā pašu par sevi saprotamu lietu.

Un vēl es mēģinu dažreiz būt Antiņš, gudrība traucē cilvēkiem just prieku Smaidiņš.

Mūsu Buduars.lv apmeklētājas pārsvarā ir sievietes un lielākoties tieši tās, kam jau aiz muguras sava dzīves pieredze – nodibināta ģimene, izaudzināti un izskoloti bērni, iegūta profesija, un nu ir vairāk laika arī sev pašām, sevis garīgai pilnveidošanai un izaugsmei. Ko Jūs varētu ieteikt vai novēlēt visām mūsu lasītājām?

Mīlēt laiku, kas uz zemes pavadīts! Atcerēties, ka kļūdu nebija, bija tikai mācību stundas, kuras apguvu, lai iemācītos mīlēt sevi. Iemācieties pieprasīt garšīgāko kumosu sev, jo ar izaudzinātiem bērniem tas nopelnīts. Nedusmojieties uz bērniem, ja viņi neatceras pateikties – tā ir jaunība un viņa ar laiku pāriet. Nemāciet citiem kā dzīvot, bet iemācieties mīlēt sevi. Samīļot sevi par katru grumbiņu, jo tās skaistas, ja cilvēks īsts! Atstājiet Dievam vietu savā dzīvē, viņš visu zin labāk, prasiet viņam padomu.

Paldies par šo atklāto un patieso sarunu! Vēlēšu labu ceļavēju mūsu sadarbībai, lai tā atnes jaunas zināšanas tiem, kas vēlas sadzirdēt un visi kļūstam ieguvēji no šīm tikšanās reizēm.

Uz tikšanos Andžeja Reitera vebinārā 20.augustā plkst.20:00.

Sarmīte

Interesanti raksti :

 •   Visos laikos sievietes vīriešiem ir bijušas iedvesmas avots. Visi slavenākie mākslas darbi ir radīti sievietēm, visi atklājumi un notikumi ...

 •   Mīļās skolotājas! Cik jūs esat laimīgas! Katru gadu, katru 1.septembri jums viss atkal ir kā pirmo reizi! Un tā – daudzus, daudzus gadus ...

 •   Laiks skrien vēja spārniem un gads atkal pusē… Šajās brīvdienās atrodi kādu brīdi, lai nedaudz piesēstu un kaut pāris minūtes apturētu s ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata