4 galvenie dzīves enerģijas avoti- 1.daļa

 

dzivibas_energijas_saglabasana (3)Pa šīm dažām dienām, kopš blogā parādījās publikācija „Melnie caurumi jeb kur paliek dzīves enerģija, spēki un prieks”, esmu saņēmusi vairākas paldies vēstules, kurās tika uzdoti arī nākamie jautājumi – ko tad darīt un kā savu dzīves enerģiju, prieku saglabāt.

Patiesībā, tu to visu jau zini…

Bet vispirms ir jāsaprot NO KURIENES tad tiek ņemta šī dzīves enerģija. TĀ enerģija, kura ir spēku un dzīves prieka avots.

Ir 4 galvenie dzīves enerģijas avoti: pilnvērtīgs darbs, mācības (pašizaugsme, pilnveidošanās), pilnvērtīgas attiecības un pilnvērtīga atpūta.

Sāksim ar pilnvērtīgu darbu (nodarbošanos) – kas tas ir un ar ko tas atšķiras no parasta darba.

Tas nepavisam nav tas, ko mēs saucam par karjeru. Karjera cilvēku sasaista, padarot viņu par atkarīgu, pakļaujot sev, pārņemot cilvēka apziņu, bieži vien pat iznīcinot jūtas un emocijas.

Pilnvērtīgs darbs – tas ir darbs, kas piepilda cilvēku ar prieku un gandarījumu. Tas ir tieši tas, kas tev labi padodas, tīkams tavai dvēselei. Tas nepavisam nav ienīstamais darbs, kurš, protams, ļauj tev nopelnīt, bet nenes ne gandarījumu, ne prieku.

Tiklīdz tu sāksi nodarboties ar pilnvērtīgu darbu, tavā priekšā pavērsies daudzas iespējas, bet šķēršļi pazudīs kā pēc burvju nūjiņas mājiena.

Bet, ja tu sekosi savām bailēm, neuzticēsies vai paļausies uz kāda cita viedokli, atrast šādu darbu būs ļoti grūti. Tiklīdz tu atbrīvosies no bailēm un neuzticēšanās sev (ir tikai jāsaprot, kas tevi patiešām piesaista) – šis darbs tevi pats sāks meklēt.

74951999

Bet pilnvērtīgai dzīvei ar vienu, kaut arī ļoti spēcīgu, enerģijas avotu nebūs gana, tāpat kā nav iespējams nosēdēt uz taburetes, kurai ir tikai viena kāja…Tieši tāpēc sev ir jāatklāj arī atlikušie 3 dzīves enerģijas avoti.

Nākamais dzīvības enerģijas avots ir pilnvērtīgas mācības (to var nosaukt arī par pašizaugsmi utt.). Katrs cilvēks visa mūža garumā mācās – pat, ja viņš to neapzinās.

Pilnvērtīga izaugsme (mācības) ir process, kas ļauj fokusēties pašam uz sevi un sagatavoties pilnvērtīgam darbam. Mācības ir process, kas var dot prieku un labsajūtu, vai arī otrādi – visus spēkus un prieku atņemt. Par pilnvērtīgām mācības var nosaukt tikai tad, ja šis process ir tik interesants, ka tu vari aizmirst par visu uz pasaules.

Pilnvērtīgas mācības var iekļaut sevī visu, kas ir interesants. Piemēram, datorus, psiholoģiju, metālu īpašības vai filozofiju, dārzkopību vai cīņas mākslu. Absolūti jebko. Galvenais, lai šis process tev nekļūtu nogurdinošs un obligāts pienākums.

Kā noteikt savu iespējamo mācību vai pilnveidošanās virzienu? Ir jāvadās atkarībā no saviem patiesajiem mērķiem un nevis bailēm un kompleksiem. Vienkārši padomā – ko tev gribētos visvairāk.

dzivibas_energijas_saglabasana (2)

Ja tu mācies, bet tev šīs mācības nepatīk, nepatīk nākamā profesija, un vispār – tā pat nebija tava izvēle, tad par pilnvērtīgām šīs mācības nosaukt nevar.

Un tagad palūko, kāda izveidojas likumsakarība – tikai pilnvērtīgas, gandarījumu un prieku sniedzošas mācības ļaus tev iegūt pilnvērtīgu darbu. Un TIKAI TĀ tu spēsi iegūt un saglabāt spēkus un dzīvesprieku.

Šodien mēs izskatījām divus galvenos dzīvības enerģijas avotus. Pilnvērtīgu darbu un mācības. Bet es jau teicu, ka nevar nosēdēt uz ķeblīša, kuram ir tikai viena vai divas kājas.

Tāpēc nākošnedēļ parunāsim par to, kas tad ir pilnvērtīga atpūta un pilnvērtīgas attiecības. Tās būs vēl divas mūsu „taburetes” kājas, bez kurām nevar būt un nebūs ne enerģijas, ne spēka, ne prieka.

Tu vari teikt, ka tu to jau zināji…Hmmm…bet,ja tu šo lasi un zināji, tad kāpēc tu šo rakstu lasi? Es pat zinu tavu atbildi, jo arī es esmu tikai sieviete, arī aizņemta, ar daudzām rūpēm, problēmiņām, bet šo GAN sapratusi un pateikšu VĒL vairāk – citas receptes nemaz nav un šī, manis aprakstītā, ir zināma jau sen, sen, bez manis.

Un viss, kas tev tagad jādara, neatkarīgi no tā vai tev tagad ir 25 vai 55 gadi, pajautāt sev – vai tavs darbs un apmācības (pilnveidošanās) tevi apmierina? Un, ja tava atbilde ir „nē”, tad tev noteikti un ar 1000% pārliecību varu teikt: – lai vai ko tu man pretī teiktu, TU VISU VĒL VARI MAINĪT! Tikai jautājums – tu to TIEŠĀM gribi, jeb tu sev melo, ka gribētu…?

dzivibas_energijas_saglabasana (4)

Nu un tad, ja tev tagad ir 40, 50 vai 60? Paies gads….un, jā – tev būs 41, 51 vai 61…tad 62, 63… un nekas nebūs mainījies. Bet tu jau šī gada laikā, līdz nākamajam pavasarim vari pilnveidot zināšanas un prasmes jomā, kas tev padodas vai patīk – varbūt tā ir konkrētas šķirnes tomātu vai kaķu audzēšana, bet varbūt tā ir šūšana, bet varbūt tev patīk cept maizi, tikai vajadzētu nedaudz vairāk paplašināt savas zināšanas šajā jomā, bet varbūt tu gribētu apgūt labāk pārdošanas prasmes?

Nesen, netālu no manas dzīves vietas atvērās kāds skaistumkopšanas salons. Es tam uzmanību pievērsu tikai tad, kad turpat, blakus durvīs savu darbu uzsāka neliela ātrā apavu remonta darbnīciņa. Un klausies kamdēļ es to stāstu…. Es nopriecājos, jo man bija jāsalabo pavasara zābaciņi un jau nākamajā dienā devos uz darbnīcu. Kad atvēru durvis, meistars palūdza mani nedaudz uzgaidīt. Tās bija ļoti vērtīgas 5 minūtes. Telpa ir ļoti maza, bet stāvot, gaidot  un apkārt veroties, es daudz ko pamanīju. Meistaram bija apmēram 60 gadi. Pie sienas uz plauktiem bija novietoti skaisti veidoti, mākslīgie bonsai kociņi (sapratu, ka tie ir kāda tuva cilvēka meistardarbi, ja jau te novietoti…), bet pavisam blakus uz sienas ieraudzīju piestiprinātu kāda žurnāla atvērumu ar publikāciju par gados vecāku pāri – un es sapratu, ka tas ir raksts par šo apavu meistaru un viņa sievu.

Kad meistars pievērsa uzmanību man, uzzināju, ka skaistumkopšanas saloniņu atvērusi viņa meita, kura tēvam atvēlēja šo jauko darbnīcas telpu, bet sieva (arī viņai ir noteikti kādi 60 gadi) nodarbojas ar hobiju – bonsai kociņu veidošanu un pilsētas centrā arī viņai pieder neliela darbnīca, kurā tiek sniegti apģērbu gimenes_biznesslabošanas pakalpojumi. Vīrs piedāvā viņa darbnīcā šos apģērbus nodot un aizvest sievai, lai klientam nav pašam jādodas uz pilsētu.

Un tieši šī ģimeniskā kopības sajūta, šī vienkāršā, patīkamā vēlme palīdzēt cilvēkiem, šī drosme šādā vecumā uzsākt biznesu mani ļoti piesaistīja. Esmu pārliecināta, ka tieši TAS mūsdienās pircējus un pakalpojumu izmantotājus piesaistīs visvairāk. Un neskatoties uz mūsu vēlmi visu iegūt ātri un bez kreņķiem…

Un re – lai tava nodarbošanās kļūtu arī par ienākumu avotu (darbu, kas sagādā prieku un dzīves enerģiju) NAV obligāti jābeidz augstskola. Tāpēc, kā jau augstāk minēju – met malā bailes, nedrošību un citu cilvēku spriedumus! Ieklausies sevī un savā sirds balsī

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Atgriežamies pie mūsu divkājainās taburetes. Šodien tai pievienosim vēl divas kājas. Mēs parunāsim par pilnvērtīgu atpūtu un attiecībām. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata