10 ieteikumi kā iepirkties izpārdošanās

ka_pareizi_iepirkties (6)Daudziem tik patīkamais izpārdošanu laiks (trakās dienas un naktis utt.) var pārvērsties par īstu pārbaudījumu ģimenei. Iespēja iegādāties daudz ko par pievilcīgu cenu ļoti bieži noved pie nepārdomātiem, nevajadzīgiem pirkumiem, pie tam ģimenes budžetam tas noteikti nenāk par labu.

Ne tikai Eiropā un Amerikā, bet arī jau pie mums daudzi „šopingholiķi” ir gatavi atdot pēdējo naudu, lai iegādātos kārtējo mantu, kaut arī nauda bija domāta dzīvokļa remontam vai citam, daudz svarīgākam pirkumam. Tā ir slimība un šādiem cilvēkiem jau ir nepieciešama psihologa palīdzība, kurš palīdzēs izprast šādas nepamatotas rīcības cēloņus.

Ieteikums Nr.1 – neļaujies ažiotāžai!

Masu ažiotāža pat visnosvērtākās dāmas var pārvērst par īstiem „šopingholiķiem”. Kādā youtube video nesen redzēju kā rindā pie kases stāvēja sieviete ar vairākām milzīgām iepirkumu_saraksta_sagatavosanasomām. Viņas pirkumu apjoms atgādināja uz citu pilsētu pārbraukušas sievietes bagāžu.

Tev nav ko nēsāt? Tu pērc visu par lētu naudu? Ja uz abiem jautājumiem esi atbildējusi ar „nē”, padomā, kamdēļ tev tik daudz mantu. Tātad, tomēr, esi padevusies ažiotāžas ietekmei.

Ieteikums Nr.2 – sastādi nepieciešamo pirkumu sarakstu.

Ja tu pirkumu dienai gatavojies jau iepriekš, uzraksti to mantu sarakstu, kas tev nepieciešamas un aptuveno budžeta summu, ko esi gatava iztērēt. Tas ļaus tev fokusēties uz patiešām nepieciešamo pirkumu meklējumiem. Tā tu arī sapratīsi cik daudz naudas esi gatava tam visam tērēt.

Protams, arī šāds saraksts neizslēdz varbūtību, ka tavā iepirkumu grozā gadīsies spontāni pirkumi, bet tici man – to tev būs krietni mazāk.

Ieteikums Nr.3 – pērc tikai bāzes garderobes elementus.

ka_pareizi_iepirktiesAtlaižu laiks – tā ir brīnišķīga iespēja papildināt savu bāzes garderobi. Labs kašmira svīteris, brīnišķīga piegriezuma balta blūzīte, tavam augumam piemērotas bikses, ērtas kurpes – to visu var iegādāties vismaz divas reizes lētāk.

Bet bieži vien sanāk otrādi – sieviete sapērk izpārdošanās visu ko, bet galu galā neko, bet to, kas tiešām veidotu stilīgu pamata garderobi… tas vai nu vispār netiek nopirkts vai arī tiek pirkts par ļoti dārgu naudu. Bet tieši pamata jeb bāzes garderobes (par to drīzumā būs pieejama grāmata) apģērbs ir visdārgākais.

Dari tā: bāzes garderobes apģērbu pērc izpārdošanās, bet ultramodernus jaunumus – pašā sezonas sākumā. Tā rīkojoties, tu vienmēr izskatīsies stilīgi.

Ieteikums Nr.4 – pērc sava izmēra apģērbu.

Atzīsties, vai esi centusies ielīst nedaudz ne sava izmēra apģērbā? Ļoti daudzi (visbiežāk sievietes) pērk apģērbu ar nereālo mērķi „pēc tam, kad…” – notievēšu, būšu slaidāka, būšu mazāk kompleksaina, pāršūšu…

Met malā šo nodarbi! Pērc tikai sava izmēra apģērbu! Padomā, vai tavi laika un finansiālie tēriņi uz šiem „un, ja nu” ir tā vērti? Diez vai. Tev ir iespēja iegādāties iepatikušos mantu daudz lētāk un tu esi pelnījusi iegādāties tieši to, kas pasvītros tavus plusus un izskatīsies uz tevis ideāli tieši tagad.

Ieteikums Nr. 5 – jau iepriekš izdomā, ar ko šo pirkumu nēsāsi.ka_pareizi_iepirkties (5)

Neatkarīgi no tā, vai tu mantu pērc izpārdošanas laikā vai nē, izdomā, ar ko un kurp ejot, tu to nēsāsi.

Ja klāt pie tā tev būs jāiegādājas arī citas mantas, sastādi to sarakstu un padomā, vai tev tās ir vajadzīgas. Jo viens ne visai svarīgs pirkums var izraisīt nepieciešamību iegādāties citus nevajadzīgus pirkumus un, rezultātā rodas risks, ka viss kopā paliks nekad neuzvilkts.

Noteikums Nr.6 – pērc tikai to, par ko esi pārliecināta.

Bieži ir tā, ka manta it kā patīk, bet izlemt pirkt to vai nē ir grūti. Nesteidzies. Ja ir šaubas – nogaidi. Centies atnākt nākamajā dienā vai sagaidīt jaunu atlaižu laiku. Ja šī manta tevi „sagaidīs” – tātad tā tiešām ir „tavējā” Smaidiņš.

Noteikums Nr.7 – kvalitāte, nevis kvantitāte.

ka_pareizi_iepirkties (9)Labāk nopirkt vēl vienu mantu uz atlaidēm dārgā butikā, nekā piecas, bet pa lēto. Šis pats noteikums attiecas arī uz dabīgajiem audumiem. Izvēlies dabīga materiāla apģērbu vai ar dabiskās šķiedras pārsvaru. Šāds pirkums tev nokalpos daudz ilgāk, nekā sintētika.

Tuvojas atlaižu laika beigas, bet veikalā joprojām karājas jauka kleitiņa un arī izmēri visi ir pieejami? Iespējams, tā ir veiksme, bet biežāk ir tā, ka šī kleita nevienai nav patikusi. Ja izšķirošais faktors ir „par tādu cenu it kā tīri neko….”, atsakies no šāda pirkuma. Vai tev vajadzīga manta, kuru neviens nav gribējis pirkt?

Noteikums Nr. 9 – tērē naudu aksesuāru iegādei.

Izdevīgi izpārdošanu laikā pirkt aksesuārus. Pievērs uzmanību maciņiem, klača somiņām, zīda lakatiem, dažādām rotām. Tieši aksesuāri ir tie, kas tavam tēlam pieliek gala „punktu”. Un jo vairāk tev dažādu aksesuāru, jo vairāk iespēju modes eksperimentiem.

Tikai neaizraujies pārāk – pērc tos aksesuārus, kuri ir „tavējie” un, kurus tu zini, ka nēsāsi. Ja nekad neesi nēsājusi auskarus…trīs reizes padomā vai tu tos nēsāsi turpmāk. Pat, ja tie ir ļoti jauki, ļoti moderni un ļoti lēti.

Ieteikums Nr. 10 – nepērc mantas ar brāķi.

Izpārdošanu karstumā ļoti bieži var manīt, ka tiek izpārdotas mantas ar brāķi. Ja butiks ir no dārgajiem, tad visbiežāk šai mantai ir vēl papildus atlaide, bet pārējos veikalos tādas mantas tiek pārdotas tāpat kā visas.

Padomā – tev nepieciešama šāda manta ar brāķi? Protams, tu vari atirušo maliņu akurāti izlabot, uzšūt aplikāciju uz plankuma vietas utt., bet vai tas ir to vērts? Pirkums ir spēcīga adrenalīna deva, kura rodas, esot eiforijas stāvoklī, bet šai gadījumā tu iegūsti tikai liekas galvassāpes.

Nobeigumā pievienošu vienu video, kas uzņemts kādā lielveikalā….vērojot it kā no malas, rodas sajūta, ka visi, pēkšņi, vienā dienā ir palikuši pliki un nu ir nolēmuši iepirkties… Smaidiņš.

Atlaižu bums lielveikalā

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Skatoties un klausoties šo video manās acīs sariesās asaras…Ne tikai par mums sievietēm pēc 50. Vispār par mums, sievietēm. Par mums cilvēkiem. Pa ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • suplade

  Manuprāt, ļoti noderīgs raksts, ietiekšu arī draugiem!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata