Viss iespējams – un kāpēc gan ne tev?

 

parvertibasNav svarīgi tev 20, 35 vai 80, apaļīga esi vai tieva, maziņa vai gara. Mērot apģērbu, vienmēr atceries vienu, pašu galveno noteikumu: centies paslēpt vai novērst uzmanību no trūkumiem un akcentēt to, ar ko ir vērts lepoties.

Jo…tu taču zini, ka katras sievietes figūra ir citādāka. Jā, lai vieglāk atrast pareizos tērpu griezumus, modeļus, tās cenšas ielikt parametros – esam dzirdējušas par O-figūru, A-figūru, H-veida, X-veida figūru utt.

Bet tu taču arī nojaut to, ka apaļīgajām sievietēm ar mazām krūtīm ir tādas pašas problēmas kā kalsnajām un, ka jauna sieviete 25 gadu vecumā var savu kāju dēļ kautrēties ne mazāk, kā sieviete 50 gadu vecumā.

Tāpēc pieejai ir jābūt individuālai un, ja tev ir ap un pēc…. Smaidiņš, tad vienkārši – aizmirsti par savu vecumu. Tici man – tas absolūti nav svarīgi. Katru sezonu pārskati modes tendences un no tām izvēlies to, kas tuvāk sirdij un vairāk piestāv tev – tavai individualitātei un augumam.

Ne reti nākas lasīt, dzirdēt runājam vai pat saņemt jautājumus: „Mode ir tikai jaunajiem/tievajiem/garajiem…, bet kā tad es, kā tad mēs – parastās, vienkāršās, apaļīgās, neideālās – tās, kurām jau pēc 40?”

Patiesībā – modes tendencēm, trendiem (es nerunāju par modes kategorijām – jauniešiem, vīriešiem, sievietēm) nav vecuma, pat nav noteiktas figūras. Ne jau velti modes demonstrētājas bieži vien sauc par „pakaramajiem”: tas ir kā veikalā – tev atliek izvēlēties tikai vajadzīgo krāsu un fasonu. Piemēram, jebkuram augumam piestāvēs šīs Ralph Lauren melnās kleitiņas (2014) vai šis burvīgais mētelis – ir jāizvēlas tikai savs īstais garums un, varbūt toņa, intensitāte.

Ralph-Lauren-mode_2014ralph-lauren-mode_2014 (2)

Ralph Lauren modeļi 2014

Un tā var turpināt bezgalīgi. Modes skates ir tikai ideju apkopojums tavai garderobei. Kuras būs tavējās – izvēlies pati!

Ja, tomēr, tev rada grūtības izvēlēties savu fasonu un krāsu, skaties, kā ģērbjas tava vecuma sievietes ar līdzīgu figūru, seko modes kolekcijām, ņem vērā savu figūru un komplektē personīgo garderobi. Piedalies arī mūsu stila veidošanas ikmēneša vebināros.

Šodien papētīsim to sieviešu fotogrāfijas, kurām ir krietni virs 50 un 70. Kāpēc šī vecuma sievietes? Lai saprastu CIK skaista un eleganta var izskatīties sieviete arī šajā cienījamajā vecumā un, ja tev šobrīd ir tikai ap 40 un tu JAU jūties „sašļukusi”, tad padomā – ka tik tu attiecībā pret sevi nerīkojies negodīgi…?

Šīs visas sievietes, kuras aplūkosim, ir dažādas, bet katrai piemīt nevainojama gaume. Pievērs uzmanību tam, ka jebkuru no redzamajiem tērpiem varētu uzvilkt arī 25-30-gadīga sieviete. Vai tā nav?

Sofija_lorenaSofija_lorena (2)Sofija_lorena (3)

Slavenā aktrise Sofija Lorēna (Sophia Loren), 1934.gads, gandrīz 79 gadi.

aktrise_eve_kivi (2)aktrise_eve_kiviaktrise_eve_kiviEve_kivi

Mazāk pazīstamā Igaunijas padomju laiku aktrise Eve Kivi, 1938.gads, 75 gadi.

Un vēl ļoti sievietēm vecumā pēc 60 piestāv bikšu kostīmi un īsi, stilīgi matu griezumi. Pavērojiet šo dāmu tērpu krāsu salikumus, audumu rakstus, aksesuāru izvēli.

Dzeina_fonda_2013 (2)Dzeina_fonda_2013 (3)Dzeina_fonda_2013

Džeina Fonda (Jane Fonda), 1937g., decembrī paliks 76 gadi.

Un, lai tu nedomātu, ka skaistas sievietes vecumā pēc 40 vai 70 varbūt tikai citur kaut kur pasaulē, bet ne pie mums, tad, lūk, dažas padomju laiku aktrises, kuras noteikti pēc filmām atpazīsti arī tu. Šīm elegantajām dāmām tagad ir 50, 60 un gandrīz 70…Vai nav skaistas joprojām?

anastasija_vertinskaja (2)anastasija_vertinskaja

Anastasija Vertinskaja, 1944.gads, 69 gadi.

natalija_andrejcenkonatalija_andrejcenko (2)

Natālija Andrejčenko, 1956.g., 56 gadi.

jevgenija_simonova (3)jevgenija_simonova (2)

Jevģēnija Simonova, 1955 g., 57 gadi.

Kaut vai no attēlos redzamajiem stiliem – padomā, kurš tev patīk labāk? Kāds TEV piestāvētu? Varbūt tu vari papētīt latviešu elegantās dāmas – viņām nav obligāti jābūt slavenībām.

Protams, ir jāņem vērā svarīga nianse: ja arī tu vēlies tā izskatīties 70 gadu vecumā, tad  jāsāk kopt un uzturēt savu veselību jau jaunībā. Bet, ja tā nav noticis – var taču to sākt darīt arī tagad, ja tev ir 40 vai 50, vai ne? Arī tu vari izskatīties tikpat labi! Netici? Smaidiņš

Šodien man skaistu, priecīgu vēstuli atsūtīja Agita. Agita, ja tu lasi šo publikāciju, tad zini, ka es mūsu bloga “vēstuļu stūrītim” gaidu tavu vēstuli, adresētu mums visām – par tavām brīnišķīgajām izjūtām šajās dienās, par tavām stila pārvērtībām, par kurām paspēju jau šorīt sajūsmināties un nokomentēt! Un visskaistākais tajā visā stāstā ir tas, ka Agita UZDROŠINĀJĀS! Bet vēstules beigās es viņai uzrakstīju: „VISS dzīvē iespējams un kāpēc gan ne tev?”

Jā, un kāpēc gan ne tev?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Mums katrai ir savi „īpašie” jeb „firmas” salāti, vai ne? Un noteikti dažus no tiem mēs celsim galdā arī 31.decembrī. Bet kā šo gardo, b ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • elma

  Šajā pasaulē, kurā valda neskaidrība un juceklis, ir ļoti svarīgi lepoties ar Dievu.

   
   
   
 • sieviete

  Tas, ka mēs spējam ar kaut ko lepoties, nav nekas slikts.Tomēr Bībele māca uzmanīties no lepošanās ar savu tautību, materiālo stāvokli, izglītību, spējām vai profesionālajām iemaņām, kas ir labākas nekā citiem.
  Šajā pasaulē, kurā valda neskaidrība un juceklis, ir ļoti svarīgi lepoties ar Dievu.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata