Veselības un skaistuma sardzē

jaunibas_saglabasana (8)Mūsu skaistuma labā daži mūsu organisma orgāni „strādā” vairāk un spēcīgāk par pārējiem.

Vēlies pēc iespējas ilgāk izskatīties jauna un, lai tev allaž cilvēki dotu mazāk gadus, nekā ir patiesībā? Tad uzturi šo orgānu veselību kārtībā, pie tam apzinoties, ko dari un kamdēļ. Bet tas nozīmē to, ka ir labi jāpazīst savs ķermenis.

Ir zināms, ka sirds veselības stāvoklis var tavā sejā atspoguļoties spilgtāk, pat par kosmetologu centieniem. Protams, mūsu organismam ir lielas izturības rezerves. Tās mums ir devis Dievs. Bet gadi iet. Šūnas noveco, sairst un daļa tiek aizstātas ar jaunām, bet daļa vairs nē. Piecas dienas ir nepieciešamas gremošanas trakta šūnu atjaunošanai un viens mēnesis ādai. Mūsu aknas darbojas ļoti smagos apstākļos, cenšoties mūsu organismu pasargāt no toksīniem. Lai atjaunotu tās, ir nepieciešams pat 1-1.5 gads. Kā pagarināt mūsu galveno orgānu darbības ilgumu?

Vairogdziedzeris – mūsu skaistuma karalis.vairogdziedzera_veselibas_saglabasana

Vairogdziedzera nopelns ir mūsu jaunības hormoni. Tie ietekmē praktiski visus mūsu organisma procesus. Tai skaitā arī ādas izskatu.

Ja ar vairogdziedzeri viss kārtībā, tad mūsu acis spīd, mati izskatās brīnišķīgi, sejas āda ir svaiga un nagi stipri.

Un vēl – vesela jūra enerģijas un normāls ķermeņa svars.

Kur to darīt?

Protams, vizītē pie endokrinologa un vismaz reizi divos gados.

Ēdienkarte.

Vairogdziedzerim ir vērtīgi tie produkti, kuri satur vairāk joda: jūras kāposti, jūras produkti, jūras zivis. Daudz šī minerāļa atrodas arī jodētajā sālī. Arī nevārītā kartupelī ir daudz joda, bet puse no tajā esošajiem elementiem vārīšanas procesa laikā izzūd.

Brīdinājums! Joda pārdozēšana ir tikpat slikta, kā tā trūkums. Kaitējums veselībai var būt ne mazāks.

Aknas. Atbild par mūsu iekšējās vides tīrību.

aknas_un_alkohola-ietekmeGalvenais, ko dara aknas – neitralizē indes un kaitīgās baktērijas.

Ja aknas vairs nespēs tikt galā ar saviem pienākumiem un pārtrauks tos pildīt, tad tās tiks pārblīvētas ar visu nevajadzīgo. Parādīsies bezmiegs un nogurums.

Un sāksies priekšlaicīgi novecošanas procesi…

Kā šai situācijā nenokļūt?

– nesteidzies ķerties pie tabletēm. Īpaši pie tām, kuras iespaido aknas.

– ievēro tīrību. Visās izpausmēs.

– nelieto pārmērīgi daudz alkohola, jo aknas ir pirmās, kas „steidzas” to neitralizēt.

Ēdienkarte:

Zaļā tēja. Tā satur vielas, kas aizsargā pret cirozi.

Biezpiens. Tas satur metionīnu. Palielina aknu aizsargājošo darbību.

Pākšaugi. Palīdz atjaunot aknu šūnas.

Ķirbju sēklas, mīkstums un, protams, sula. Tajā visā ir daudz urīndzenošu vielu un tātad – aizsargā aknas.

Smadzenes. Tās dod mūsu organismam komandu nenovecot.

Un vēl – tas ir ļoti slinks orgāns. Lai to saglabātu, tam ir nepieciešama pastāvīga stimulācija. Tātad, mēs saglabājam arī savu jaunību. Šim orgānam ir jāuzstāda komanda uz ilgmūžību. Pareizi jābaro. Un, ja tas viss tiks nodrošināts, tad smadzenes organizēs mūsu psihi un somātiku tā, ka, sasniedzot ievērojamu vecumu, tu joprojām būsi saglabājusi jaunību (tā „iekonservēsies”).Omega-3-dieta

Ēdienkarte.

Kardamons. Uzlabo asins cirkulāciju un smadzenes apgādā ar skābekli. Tas, savukārt, ilgāk uztur skaidru domāšanu, prātu un uzmanību.

Kartupeļi. Tajos ir saliktie ogļhidrāti un smadzeņu darbībai tie ir ļoti svarīgi. Vēl sakņaugu sastāvā ir glukoze un antioksidanti. Tie pasargā mūsu pelēkās vielas šūnas no iznīcināšanas.

Jūras zivis. Tajās atrodas Omega 3 taukskābju proteīni un lipīdi. Tas ir smadzeņu būvmateriāls. Ieteicamā deva ir 100 grami dienā.

Sirds. 120 gadus var strādāt bez apstājas.

Dzīves ilguma samazināšanās iemeslu saraksta pirmajā vietā ir sirds un asinsvadu slimības. Tomēr zinātnieki apgalvo, ka ar vecumu sirds IR spējīga nenovecot. Tā spēj nodrošināt fizisko aktivitāti, normālu izskatu un saglabāt un uzturēt visus rādītājus, kas raksturīgi jaunībā.

Bet ir viens nosacījums:

Mūsu dzinējs nedrīkst darboties tukšgaitā. Mums jāliek sirdij sisties biežāk vismaz pusstundas garumā trīs reizes nedēļā.

Kā to panākt?

Piemēram, aerobikas nodarbību laikā sirds muskulatūra iegūst lielisku treniņu.

Ēdienkarte:

jaunibas_saglabasana (7)Zemenes. Šī oga ir maza, bet tajā ir daudz elementu, kas palīdz sirdij darboties nevainojami. Aizsargā pret hipertensiju un aterosklerozi. Tas ir kalcijs, dzelzs, fosfors un folijskābe.

Zemesrieksti. Tajos ir minimāls tauku daudzums. Tie pazemina holesterīna līmeni asinīs.

Āda. Tā vienmēr atklāj mūsu patieso vecumu.

Un pat var pāris gadus „piemest” klāt. Neveselīga ādas krāsa ļoti vienkārši spēj mūsu vecumu palielināt pat par 10 gadiem.

Kāpēc pamazām izzūd spilgtums un krāsu svaigums?

Ar gadiem vielmaiņas procesi palēninās. Bet mirstošās ādas šūnas no sejas virsmasjaunibas_saglabasana (5) savlaicīgi nepazūd. Tāpēc, āda gaismu neatspoguļo vienmērīgi un izskatās bāla un nogurusi.

Bet šo atmirušo šūnu laicīgu likvidēšanu kavē mūsu kaitīgie paradumi, vide un stress. Lai āda atkal kļūtu gluda un it kā spīdētu, ir jāizmanto maigi pīlinga līdzekļi. Tie jāpielieto regulāri. Pretējā gadījumā, uzklājot krēmus, mēs šīs atmirušās šūnas vienkārši ”cementējam”. Un, protams, ir svarīga mitrināšana. It īpaši ziemas periodā. Mitrināta āda ir daudz mazāk pakļauta jaunu grumbiņu rašanās iespējamībai.

Padomi:

– Vismaz 8 stundas miega dienā. Miegs ietekmē ādu tikpat labvēlīgi, kā laba kosmētika.

– Aizsargā savu ādu no pārmērīgas UV staru ietekmes. Pietiekami karstā saulē pavadīt deviņas dienas, lai izveidotos jauna grumbiņa.

Pievērs uzmanību pulkstenim:

9:00-10:00 – labākais laiks procedūrām.

13:00-15:00 – šai laikā ādas kopšanas procedūrām jēgas ir maza.

20.00 – āda ideāli reaģē uz maskām un kosmētisko kopšanu.

Ēdienkarte:

Avokado. Lai āda saglabātu elastību, ēd nogatavojušos avokado. Viena trešdaļa šī augļa mīkstuma sastāv no polinepiesātinātajām taukskābēm. Tostarp no oleīnskābes.Tā ādā notur mitrumu.

Austeres. Jods un cinks – brīnišķīgi šūnu aktivitātes stimulatori. Veicina organisma audu atjaunošanos.

Šokolāde. Produkts darbojas, ja deva ir mērena! Ādas aizsardzību nodrošina kafijas pupiņās esošie polifenoli.

Zarnu trakts. Ēdam sliktāk – novecojam ātrāk.

Šis ir tas orgāns, ap kuru romantikas nav nekādas, kāda tā ir, piemēram, ap tēmu par sirdi. Dažreiz par šī orgāna problēmām cilvēki pat kautrējas runāt. Tomēr, slikta zarnu trakta darbība ļoti negatīvi atspoguļojas gan ārējā izskatā, gan izraisa priekšlaicīgu novecošanu, gan negatīvi ietekmē kopējo veselības stāvokli.

Zarnu trakts mums nepieciešams ne tikai atkritumu izvadīšanai. Resnajā zarnā notiek vitamīnu sintēze. Un, ja šai procesā kaut kas nav tā, tas uzreiz ir redzams. Arī uz sejas.

Zarnu trakta veselības stāvoklis ir atkarīgs no tā, ko un kā mēs ēdam. Bulciņas izskats ir ļoti vilinošs, bet tajā nav nekā vērtīga. Arī šķiedrvielu tajā nav. Toties melnajā maizē un kliju maizē ir augu šķiedrvielas. Bet daudzi šo maizi lietot nevēlas.

– No vienas puses, daudzi pārtikas produkti jau ir pārstrādāti, rafinēti. Tāpēc, tajos vairs nav nekādu vērtīgu uzturvielu. No otras puses, tie ir ļoti „bagātināti” ar konservantiem. Ar visu to, kam veselīgā pārtikā būt nevajadzētu.

– daudz šķiedrvielu satur pupiņu un zirņu zupas, graudaugu biezputras, rudzu maize.

Uzturā ieteicams lietot kāpostus, bietes, pētersīļus. Nav nekādas jēgas tos aizvietot ar banāniem. Īpaša labuma nebūs.

– Cīnies vakarā ar pārēšanos. Pieēsties un vārtīties televizora priekšā ir negudri. Tavs zarnu trakts šādiem pārbaudījumiem nakts laikā noteikti nav sagatavojies. Vislabāk pirms gulētiešanas pastaigāties.

Active senior joggingUn vēl viens svarīgs moments! Neuzticies sev pilnībā sava zarnu trakta veselības stāvokļa novērtēšanā! Kaut vai reizi gadā aizej pie speciālista.

Ēdienkarte:

Rīsi. Tīra zarnu traktu un kuņģi, locītavas un uroģenitālo sistēmu. Palīdz izvadīt indes un holesterīnu. Uztur mūsu organisma bioloģisko un ķīmisko līdzsvaru.

Būsim veselas un galvenais – ar dzīvīgu, sirsnīgu spīdumu acīs! Tad arī mūsu grumbiņas nemaz nebūs TIK ļoti pamanāmas!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata