Uzmanību – brokastu pārslas!

veseligas brokastisBrokastu pārslas ir jau daudziem pierasts un, it kā, ideāls rīta sākums. It īpaši tad, ja dienu sākam vienā elpas vilcienā un tad, kad brokastis ir pēdējā rīta skrējiena prioritāte. Un gadās, droši vien, ka visā rīta burzmā brokastis pat izpaliek…

Iespējams, ka daudzas no mums teiks: nu kāda jēga runāt par veselīgu ēdienu, un ēdienreizēm, ja esmu jau tā nodzīvojusi 40 vai 60 gadus. Nav taisnība. Kamdēļ bendēt organismu otrajā dzīves pusē, ja var turpināt  savādāk? Pareizāk. Tu, taču, neturpināsi liet mašīnā nepareizo degvielu, ja konstatēsi, ka to esi darījusi līdz šim? Un tu, taču, neturpināsi braukt pa nepareizo ceļu, ja konstatēsi, ka ceļš nav īstais? Tad kamdēļ vieglprātīgi izturēties pret svarīgāko „motoru” savā dzīvē – savu organismu?

Brokastis ir svarīgākā dienas ēdienreize. Brokastīm jābūt tām, kas organismam dod spēku. Lai ēdienreizes būtu pareizas un veselīgas, tām jābūt līdzsvarotām. Tāpēc brokastīm jābūt garšīgām, barojošām un veselīgām.

Brokastu pārslas, lielākajā daļā gadījumu, ir  radītas no kukurūzas un rīsiem, tāpēc tās varētu būt optimāls brokastu variants. Uz iepakojumiem rakstīts, ka tās  satur vitamīnus A,C, B grupas vitamīnu kompleksu, cinku, antioksidantus, vitamīnu D utt.utt. Brokastu pārslas esot bagātas ar šķiedrām, minerāliem un barības vielām, kas ir svarīgas cilvēka veselībai. Tā varētu būt laba iespēja iesākt rītu garšīgi un dot savam organismam nepieciešamo enerģiju un spēku, lai veiksmīgi pavadītu dienu un sagaidītu nākamo ēdienreizi.

Bet ir viens BET…

Izrādās, ka arī brokastu pārslas nopirkt ir jāprot.

Kad ienāc lielveikalā, lai iepirkumu grozā ieliktu pārslas, pirmkārt, ignorē reklāmu piedāvājumus.  Tikai TĀS brokastu pārslas ir veselīgas, kuru sastāvā ir tikai dažas sastāvdaļas un, kuras pagatavotas no dabīgajiem graudaugiem unbrokastu parslu brendi ne no kā cita.

Cukura sastāvs pārslās var sasniegt pat 25%. No 275 Lielbritānijā Pārtikas Standartu Aģentūras (UK Food Standards Agency)  pārbaudītajiem brokastu pārslu piedāvājumiem, vairāk kā ¾ saturēja ļoti neveselīgu cukura daudzumu! Aģentūras atskaitē  trīs neveselīgākie brokastu pārslu brendi tika nosaukti kā sekojošie: Quaker Oatso Simple Kids, Kellogg’s Coco Pops Straws un Mornflakes Pecan and Maple Crisp.

„Musli-stila” brokastis, kas savu popularitāti sāka gūt dažus gadus atpakaļ kā veselības produkts, nav „drošāks” brokastu variants par pārslām, ja ne vēl bīstamāks. Meklē starp tiem cik vien var mazāk cukuru saturošus variantus un, lai tos saldinātu, papildini ar augļiem un riekstiem.

Arī ar šokolādi, medu un sīrupiem  pārklātās pārslas nav ieteicams steigties iegādāties, jo tās ir pārpildītas ar pārlieku lielu cukura daudzumu, pie tam – tās domātas bērniem Samulsis

1/5 daļa pārbaudi izgājušās pārslas ir neveselīgas arī pārlieku lielā sāls daudzuma dēļ.

Ja tu pētīsi etiķeti, skaties uz cukura un nātrija (sāls) rādītājiem uz 100 gramiem produkta. Zems cukura un sāls saturs ir tad, ja rādījumi ir 2 grami cukura  un 0,1 grams nātrija uz 100 gramiem produkta. Augsts līmenis ir tad, ja tu redzi sekojošus ciparus: 10 grami cukura un 0,5 grami nātrija.

graudaugu brokastu parslasLai cik tas izklausītos dīvaini, arī tauku saturs brokastu pārslās ir bīstamais „klupšanas akmens”. Tas nav TIK bīstamā līmenī kā cukurs un sāls, bet ir ražotāju brendi, piemēram, tādi kā Sainsbury’s Crunchy Oat , kuru brokastu pārslas 100 gramos satur 20.3 gramus tauku, kas ir tikpat daudz , cik  tauku satur bieza cūkgaļas desas šķēle.

Pat, ja brokastu pārslas tiek reklamētas kā īpašas, veselīgus graudus saturošas, nedomā, ka tas sola labu darījumu. Tajās var atrasties citi bīstami komponenti – krāsvielas, pārlieks sāls un cukura daudzums, kas šo solīto labumu var sabojāt. Tāpēc, pirms savā iepirkumu grozā ieliec  brokastu pārslas, noteikti izpēti un atrodi to brendu, kas ir visveselīgākais un turpmāk centies pieturēties tieši pie tā. Un neskopojies – iesaki to  arī citiem!

Bet kā tās lietot? Tu, droši vien  jau zini – pārlej pārslas ar zemas kaloritātes pienu un necenties ēdienu sabojāt ar kaut kādu krēmu, sīrupu vai cukuru.
Dažas šķēlītes banāna, ābola, pāris zemenes vai avenes – tas viss aizstās cukuru un pievienos tavām brokastīm „dzīvus” vitamīnus.
Atliek tikai atrast TO brokastu pārslu ražotāj-brendu, kurš tavā veikalā ir visveselīgākais! Smaidiņš

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Mēs visas zinām, ka veselīgas brokastis mūsu un mūsu mājinieku veselībai ir ļoti svarīgas...Bet, kad nesaprotamā ātrumā ir paskrējušas ilgi gaidīt ...

 • Pareizas brokastis - tās noteikti ir garšīgas, bet vissvarīgākais - veselīgas brokastis. Lai gan daži eksperti kategoriski noliedz rīta maltīt ...

 • Mārketinga aģentūras Mintel speciālisti apgalvo, ka pēdējo piecu gadu laikā auzu pārslu pārdošanas apjomi ir kļuvuši 5 x lielāki. Viens no šādas p ...

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata