10 visveselīgāko brokastu receptes

veseligas_brokastis (2)Mēs visas zinām, ka veselīgas brokastis mūsu un mūsu mājinieku veselībai ir ļoti svarīgas…Bet, kad nesaprotamā ātrumā ir paskrējušas ilgi gaidītās brīvdienas un pienāk pirmdienas rīts, ir tik daudz citu rūpju un domu galvā, ka šis jautājums no priekšplāna izplēn.

Un man ienāca prātā doma – lai tas tomēr nepazustu vismaz no „ledusskapja durtiņām”, ir vērts, varbūt, uz tām uzkarināt „10 veselīgāko brokastu sarakstu”? Tas būs īss, bet varbūt katru vakaru vai rītu, ātri tam uzmetot skatienu, izvēlēsimies savām brokastīm tomēr kaut ko krietni labāku? Tas neaizņems vairāk laika, kā mums jau pierasto brokastu pagatavošana, bet veselīgākas tās būs noteikti!

Tad kādas brokastis ir visveselīgākās? Uz šo jautājumu ir atbildējuši Amerikas zinātnieki. Cītīgi izstudējot šo jautājumu, viņi izstrādāja 10 visveselīgāko brokastu receptes.

1.Pirmajā vietā, protams, atrodas auzu pārslu putra, kurai ļoti labi būtu cukura vieta pievienot medu vai svaigas ogas vai žāvētus augļus. Šādā biezputrā var droši iemest arī sauju riekstu. Auzu pārslu biezputru var vārīt gan uz piena, gan ūdens – kā labāk tīk.

2.Otrajā vietā atrodas mušļi ar pienu. Piena vieta var izmantot jogurtu.

3.Vērtīga ir arī omlete, kas pagatavota no 1-2 olām ar pievienotiem svaigiem zaļumiem.

4.Ceturtajā vietā ir oriģinālas brokastis no parastām auzu pārslām. Recepte brokastisvienkārša: 2-3 ēdamk. auzu pārslu, 100-150 grami dabiska jogurta un jebkādas svaigas (ziemā sasaldētas un atkausētas) ogas. Visu liekam blenderī un griežam līdz iegūstam vienveidīgu masu. Pašas beigās pievienojam 1-2 tējk. linsēklu eļļu.

5.Augļu salāti ieņēma piekto vietu. Tos gatavot var šādi – sagriežam gabaliņos banānu, apelsīnu, ābolu utt. Pievienojam citronu sulu un 100 gramus dabiska jogurta.

6.Tiem, kam no rīta nepieciešamas nopietnākas brokastis, zinātnieki piedāvā sesto brokastu variantu. Paņemam graudu maizi un uztaisām kārtainu brokastu maizi: vispirms uzklājam salātu lapu vai/un svaiga gurķa šķēli, bet uz tās vārītas vistas vai siera šķēles gabaliņu.

7.Ļoti vērtīgs brokastīs ir biezpiens. To var sajaukt ar svaigām ogām vai augļiem – būs gan gardi, gan vērtīgi.

8.Neparasti vērtīga brokastīs ir griķu biezputra ar pienu. Izvēloties šādas brokastis, mūsu organisms piesātinās ar olbaltumvielām un dzelzi.

griku_biezputra9.Tiem, kas mīl eksotiku, zinātnieki iesaka brokastīs ēst avokado. Recepte: sagriez 1-2 nogatavojušos avokado, pievieno 1 sagrieztu vārītu olu vai/un 2 ēdamk. rīvēta siera. Par cik avokado ir pietiekoši trekns, šiem salātiem mērce nav nepieciešama.

10.Un visbeidzot – pēdējā recepte tiek gatavota no banāna, ābola un auzu pārslām. Sagriez gabaliņos banānu, pusīti ābola, pievieno 1 ēdamk. auzu pārslu. Pārlej ar kefīru.

Kas attiecas uz dzērieniem, brokastīs vislabāk dzert zaļo tēju, svaigi spiestu apelsīnu sulu vai tīru dzeramo ūdeni.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata