7 moderni padomi, kā veidot jauktu printu komplektus

dazadu_printu_apvienojumsSievietes stils un šarms atspoguļojas arī viņas izvēlētajos printos jeb audumu un citu materiālu rakstos. Ja tu proti vienā komplektā apvienot rakstus un nēsā krāsainus apģērbus, tava garderobe nekad nebūs garlaicīga.

Cik brīnišķīgi, ja ir iedzimta gaumes izjūta! Jo tad katra tevis nopirkta lieta atklāj tavu raksturu visā pilnībā. Tad apģērbs izdevīgi pasniedz visas auguma priekšrocības un maigi notušē visas auguma nepilnības. Un, ja tēls tiek spēcināts vēl ar rakstu un krāsu palīdzību, tad labāku iespēju kā veidot savu stilu nemaz nav.

Kā tad apgūt šo prasmi – vienā komplektā apvienot dažādus printus?

Lai izveidotu interesantu komplektu, pirmā lieta, kas būtu jāizdara, tev ir jāatrod un jāakceptē SAVI raksti jeb printi. Tie būs tie, kas tevi rotās, nevis koncentrēs uzmanību uz auguma trūkumiem. Interesanti ir tas, ka viens un tas pats raksts vienlaicīgi var būt “tavs” un var “nebūt tavs”. Kā tas ir iespējams? Viss ir ļoti vienkārši!

Iedomājies sievieti ar platiem gurniem un nelielām krūtīm. Horizontālās joslas lejasdaļā noteikti nav ieteicamas, jo pilnīgos gurnus tās vizuāli padarīs pilnīgākus un pievērsīs vēl lielāku uzmanību apjomīgajai sēžamvietai. Tai pašā laikā augšējā ķermeņa daļā horizontālās līnijas krūšu daļu vizuāli palielinās.

Secinājums ir tikai viens: pirms eksperimentēsim ar rakstainiem audumiem, izvēlēsimies tos, kas būs saskaņā ar mūsu figūras parametriem un mūsu iekšējo es! Pārējais – prakses jautājums.

1. Izvēlēsimies printus vienā krāsu gammā.

Tas ir vieglākais veids, kā var radīt burvīgu tēlu, izmantojot printu sajaukšanas tehniku. Izvēlies divus dažādus vienas krāsu gammas rakstus – tiem nav obligāti jābūt perfekti vienā tonī. Tas var būt tumši zils zirnīšu raksta topiņš un svītraini zili svārki. Vai arī skaista rakstaina blūze un žakete ar ziedu motīviem.

111  222

Ja komplekts ietver arī aksesuārus, lai izvairītos no masivitātes, labāk pieturēties pie neitrāliem toņiem. Auduma raksti būs tie, kas tevi padarīs stilīgu, tāpēc ar kaut ko citu labāk tiem „netraucēt”.

2. Spēlējies ar kontrastiem.

Brīnišķīgi saskaņojami savā starpā printi, kas ir tuvi pēc idejiskā satura, bet ir dažādās krāsās.

666333444888

Par spīti šīm krāsu atšķirībām, kopā tie rada pabeigtu, harmonisku tēlu, kas droši nopelnītu visaugstāko modes ekspertu uzslavu.

555777

Daudzas modes dāmas izmanto „dienas-nakts” paņēmienu, kad starp divām viena printa variācijām, no viena vējo rīta vēsums, bet otrais skatienu piesaista ar tumšās krāsas dziļumu.

3. Kombinēsim smalkos un lielos rakstus.

Izmantojot šo metodi, savā starpā var sadraudzēties ne tikai radniecīgi printi, bet pat pavisam atšķirīgi. Piemēram, ļoti stilīgi izskatās tēls, kura pamatā ir dažāda lieluma rūtiņa.

111222333444

Liela un smalka raksta apvienošana vienā tandēmā ir vēl viena šī paņēmiena interpretācija. Printi šajā gadījumā var būt vienā krāsā, bet var veidot arī pilnīgus krāsu kontrastus. Galvenais nosacījums: valkāt smalka printa audumus nēsāt tajās ķermeņa daļās, kuras vizuāli jāsamazina, bet lielos printus tur, kur apjoms jāpievieno.iedvesmu vari meklēt arī zemāk pievienotajos attēlos.

4. Izstudē un apgūsti krāsu apli un tā likumus.

Vadošie pasaules stilisti savā darbā vienmēr izmanto krāsu apli. Tas ir modelis, kas savā starpā apvieno dažādu krāsu toņus.

krasu_aplis

Skatoties uz apli, var viegli mīļākajai krāsai piemeklēt „pāra krāsu”. Saskaņo savā starpā krāsas, kas atrodas vienā apļa segmentā, tieši viena otrai pretī vai arī pa kreisi vai pa labi no izvēlētās krāsas.

111  222

Lai tavs tēls izskatītos harmoniskāks, priekšroku dod vienai krāsu piesātinātības pakāpei. Ja, piemēram, šovakar tu vēlies būt uzmanības centrā, izmanto sulīgus dažādu krāsu toņus. Tev trūkst maiguma un romantikas? – izvēlies divu krāsu pasteļtoņus.

Starp citu, lai šo tēmu apgūtu pilnībā, noteikti iesaku izstudēt divus Buduars.lv vebināru ierakstus „KRĀSU PSIHOLOĢIJA UN NOZĪME GARDEROBĒ UN INTERJERĀ. Kā ar krāsu palīdzību radīt nepieciešamo iespaidu”

un

“KRĀSU SASKAŅOŠANAS INSTRUMENTI UN LIKUMI. VISA PATIESĪBA PAR SEZONĀLO KRĀSU PALETI. Kamdēļ Tā Domāta un Kā To Izmantot Savai Garderobei, Stila Veidošanai un Savam Makam Par Labu.”

foto no video

Šī vebināra 20 min. fragmentu vari noskatīties šajā vietnē >>>.

5. Pirms sāc, sper soli atpakaļ.

Ja tu šaubies par to vai divi izvēlēto rakstu apģērbi savā starpā saskaņojas, līdzsvaro komplektu ar vienas krāsas faktūru. Pēdējā var būt, piemēram, mīkstināta abu izvēlēto krāsu versija, bet var būt arī tieši otrādi – kontrastaina.

222483019_77586nothumb650e6fa84499e72ce508fc31ad7ef4bd27d

Interesanta ideja šim rudenim – monohroms kostīms: žakete + svārki un dažādu rakstu šalle (lakats) un zeķubikses. Tādā veidā var atsvaidzināt ofisa dress-kodu un jau apnikušajam ansamblim pievienot stilīgāku noti.

6. Rotaļājies ar faktūrām.

Atklāt savu indivudualitāti un tēlam pievienot modernas nianses var vienā tandēmā apvienojot dažādu faktūru izstrādājumus ar vienādu vai tuvu rakstu.

333151454f9e5055934779bc5bbc252096b170256a908a83e6d08694b678a6e1cc9

b1e4760d1f0f82af0b69f67c7dfec311c4f146ab7ad54a35e3559cb9c3037d51e18ed5e1406886951d6fcdf05fb92520

Skaisti kopā izskatīsies viegli, puscaurspīdīgi vasaras audumi tandēmā ar smagiem rudenīgi-ziemīgiem variantiem. Piemēram, šifons un samts, kokvilna un tvīds, zīds un āda.

7. Saskaņo vienas grupas printus.

Ja tu pārzini modes teoriju, tad tu zini, ka printi dalās saimēs jeb grupās. Tā ir ģeometrija, augu un dzīvnieku printi un abstraktie printi. Saskaņojot vienas saimes printus, tu iegūsi brīnišķīgu risinājumu gadījumos, ja nezini ko uzvilkt.

111222333444

Savā starpā noteikti var sadraudzēties dažādu variāciju ģeometrija un dažādi augu ornamenti, tā radot diezgan aktuālus modernus ansambļus. Savukārt, abstraktos un dzīvnieku printus veiksmīgi apvieno raksturs.

Dažādu printu un krāsu apvienošana – tas ir labākais veids, kā uzvarēt garlaicību tavā skapī. Tas ir interesanti, stilīgi un aktuāli. Pamēģini!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata