Sieviešu draudzība – mīts vai realitāte

sieviesu-draudzibaVai tiešām tā ir taisnība, ka sievietes nav spējīgas uz patiesu draudzību vai arī tas ir tikai novecojis mīts? Runā, ka vīriešu draudzība ir uz visu mūžu, bet, ja tavs draugs ir sieviete, esot vienmēr jābūt modrai…visādam gadījumam.

Un tā arī daudzi netic patiesā draudzībā starp sievietēm, tāpat kā netic draudzībai starp sievieti un vīrieti. Pat kāds filozofs esot teicis: „Sieviešu draudzība ir kā pagaidu neuzbrukums un parakstīts pamiera pakts”. Turklāt, sievietes pašas diez vai gribētu ticēt tam, ka ir neuzticamas un aprēķinātājas.

Tomēr, neskatoties uz negatīvo viedokli par sieviešu draudzību, eksistē ļoti daudz stipras un uzticamas draudzības piemēru. Un lai vai kā nebūtu, visam ir savi izņēmumi.

Iepazīstoties ar kādu sev līdzīgu cilvēku, mums uzreiz var rasties savdabīga saikne, kā rezultātā mēs kļūstam par tuviem cilvēkiem. Tomēr psihologi apgalvo, ka pat tad, ja ir vienādas gaumes un viedokļi, bez konfliktiem neiztikt, par cik diviem līderiem blakus atrasties ilgstoši ir grūti. Tieši šī iemesla dēļ daudzas sievietes nodzīvo savu dzīvi bez draudzenēm. Kādai tā ir labi un nav radusies pat vēlēšanās atrast domu, prieku un sāpju biedreni, bet kāda savu dzīvi bez uzticamas draudzenes pat iedomāties nevar…

Draudzība prasa atbildību un bieži vien arī atdevi – pie tam patiesu un bez viltus…Kuri tad ir tie momenti, kad sieviete aizmirst par labas draudzenes lomu un pārvēršas vilcenē?

Sieviešu „draudzības” mīnusi

Skaudība ir tā, kas var drumslās sagraut pat ilgu draudzību. Apskaust var par daudz ko,draudziba piemēram, par slaidu augumu, kuplām krūtīm, jaunu kleitu, dārgām rotām, karjeru un, beidzot, par vīrieti.

Un reti kura sieviete var patiesi un no visas sirds priecāties par draudzenes lielajiem panākumiem darbā vai mīlas frontē. Tāpēc rodas sava veida sacensības, kurās katra no abām pusēm cenšas būt labāka par otru. Te vairs nevar iet runa par draudzību – te drīzāk iet runa par klusu sacīkstēšanos vai auksto karu.

Vēl viens strīda iemesls sarežģītajās sieviešu attiecībās ir vīrieši. Daudzi saka, ka draudzība esot svarīgāka par mīlestību, jo mīlestība pāriet, bet draudzība paliek. Bet praksē viss notiek tieši otrādi. Tāpēc iemīlot vienu un to pašu vīrieti, draudzenes kļūst par ienaidniecēm un draudzība plīst kā ziepju burbulis. Ne reti ir gadījumi, kad sieviete sāk satikties ar bijušo vai pat esošo savas draudzenes vīrieti, kam patiesībā būtu jābūt tabu. Un par kaut kādu piekāpšanos šai gadījumā runa vairs neiet…

Par sava veida konkurences maratona punktiem visā šai „draudzībā” var būt arī lielīšanās ar saviem bērniem, panākumiem, neprasme vai nevēlēšanās izteikt patiesus komplimentus savai draudzenei par viņas ārējo izskatu, problēmas kopīgā biznesā vai darījumā utt.

Sieviešu draudzības plusi

Pavisam nesen par spīti visiem mītiem, zinātnieki ir pierādījuši, ka sieviešu draudzība ir spēcīgāka par vīriešu draudzību! Sievietes draudzību uztur gadiem ilgi un ir pat gatavas ziedot tās labā.

Pateicoties draudzenēm, sieviete kļūst gudrāka, jo kontakts savā starpā aktivizē smadzeņu intelektuālo darbību ne sliktāk kā krustvārdu mīklu atminēšana. Ja sieviete ir kopā ar savu labāko draudzeni, viņa gatava uz jebkuru risku un jebkurā laikā. Bet, diemžēl, tieši draudzenes kompānija bieži vien liek rīkoties arī neapdomīgi.

sieviesu-draudziba (4)Šķiršanos un strīdu ar draudzeni sieviete pārdzīvo smagāk kā šķiršanos ar savu mīļoto vīrieti. Tas saistīts ar ciešo tuvību un to, ka draudzenēm tiek stāstīts un atklāts daudz vairāk, nekā savam vīrietim.

Problēmu risināšana, izmantojot draudzenes padomu, notiek daudz ātrāk, jo galvenā sieviešu draudzības priekšrocība ir saruna. Saruna ar draudzeni palīdz atgūt dvēselisko līdzsvaru un uzlabot garastāvokli un kas gan vēl labāk var saprast sievieti, ja ne otra sieviete. Lai gan ir arī gadījumi, ka komfortablāk sieviete jūtas vīrieša sabiedrībā.

Sieviešu draudzībā ir iespēja dalīties arī ar negatīvo. Vīrieši ir nesaprašanā – kā var stundām ilgi runāt pa telefonu, „pārmazgājot kauliņus” kolēģiem, paziņām un pat svešiem cilvēkiem. Zinātnieki ir pierādījuši, ka negatīvā apspriešana palielina šo sieviešu pašapziņu, tikai galvenais – nepārcensties un vispār…tā nav īpaši laba un gudra laika pavadīšana.

Tāpat kā pašas sievietes, tā arī draudzība starp viņām var būt dažāda. Piemēram, bērnības draudzene, ar kuru ir kopā pārciestas gan sāpes, gan bēdas, gan prieki – tieši šī draudzība tiek uzskatīta par abpusēji izdevīgu, jo abas puses gan dod, gan saņem pretī. draudzenes (2)

Lai draudzība būtu patiesa, ir jābūt godīgai pašai savā un citu cilvēku priekšā, ir jāprot uzmanīgi klausīties, saprast un grūtā brīdī palīdzēt. Un pats galvenais, ir jābūt spējīgai piedot, priecāties un dažreiz draudzenei dot iespēju būt pirmajai.

Ne mazāk svarīgs sieviešu draudzības „receptes” pamats ir takta izjūta, spēja neizpaust uzticētos noslēpumus un to, kas izteikts atklātības brīžos un, kā teica Žans Žaks Ruso: „Iemīlēšanās var iztikt bez abpusējām jūtām, bet draudzība – nekad!”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Sieviešu seksualitāte – tā ir pats pirmais un pats svarīgākais vīrieša iespaids par sievieti. Un tieši tāpēc daudzas sievietes visu laiku cenšas p ...

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 • Zinātnieki ir atklājuši, ka cilvēka izskatā galveno lomu spēlē apģērba krāsa. Saskaņā ar nesen veikto aptauju, izrādījās, ka vīrietim purpura (vi ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata