Saaukstēšanās gadījumā

saaukstēšanāsGribas mums to vai ne, bet ziema bieži vien atnāk ne tikai ar baltu sniegu un ziemas izklaides priekiem. Varbūt ne tavā mājā, bet kādā citā, ir sieva vai mamma, kas šodien ir izdzirdējusi sava mājinieka pirmo šķaudienu vai klepu…

Nu tad, paskatīsimies arī mēs laicīgi, kādas tad ir tautas medicīnas receptes, ja jātiek galā ar tikko sākušos klepu vai negantajām iesnām.

Mūsu organisms nav no dzelzs un mikrobi, ja ar imunitāti ir pašvaki, ļoti ātri atrod „vārgās” vietas.  Sākumā izmēģini nekaitīgas metodes sava organisma ārstēšanā.

Ja to vēl nezini – nodrošināt organisma imunitāti var pievēršoties savas veselības regulārai un laicīgai profilaksei. Lieto dabīgus vitamīnus, antioksidantus un Omega 3. Sameklē labus, organismam drošus, efektīvus uztura bagātinātājus ( neiet runa par sintezētajiem vitamīniem) un lieto tos ne tikai rudenī vai vasaras beigās, bet regulāri – tas nozīmē pastāvīgi vai kaut vai periodiski – vismaz 2 x gadā pa 3 mēnešiem. Tātad, nonācām pie slēdziena – jo ātrāk pievērsīsim uzmanību savam organismam, jo labāk.

Un, ja nu nepaspējām?


Saaukstēšanās gadījumā labi palīdzēs:vienkarsais irbenajs

•    10 minūšu karsta kāju vanna ar sinepēm (sinepju pulveris);
•    inhalācija, izmantojot ar mizu novārītu kartupeļu tvaikus;
•    redīsu sula ar medu;
•    vienkāršā irbenāja ziedu novārījums ( 1 ēd.k. ziedu pārliet ar 1 glāzi verdoša ūdens, vārīt 10 minūtes uz nelielas uguns, dzert pa vienai ēdamkarotei 3x dienā);
•    no rīta un uz nakti ieteicams skalot kaklu ar kumelīšu vai kliņģerīšu novārījumu vai  salvijas lapu, meža malvas un plūškoka ziedu maisījuma novārījumu (1:1:1).

Mājas apstākļos var veikt visvienkāršākās inhalācijas

Ir jāņem  1 ēd.k. saulespuķu eļļas, 1 tējk. dzeramās sodas, 1 tēkj. medus un 3-4 daļiņas smalki sagriezta ķiploka. To visu pārlej ar 1 glāzi verdoša ūdens. Ļauj nostāvēties 5-10 min. Tad paņem nelielu termosu un ielej tajā karstu ūdeni un turpat arī salej tikko pagatavoto novārījumu.  Novārījumu nākamajai inhalācijai ir jāpagatavo no jauna.

inhalacija (2)Elpot inhalācijas laikā nepieciešams sekojoši: ieelpa ar muti – izelpa ar degunu, ieelpa ar degunu – izelpa ar muti.

Neaizmirsti uzģērbt siltas vilnas zeķes, bet uz kāju ikriem uzliec sinepju plāksterus.

Iesnu gadījumā  var izmēģināt sekojošus līdzekļus:

•    Elpot ceptu kafijas pupiņu un mentola piejaukuma pulveri;
•    Mainīt uz aizdegunes zonas 5 minūšu laikā karstu un aukstu kompresi un nobeigt šo komprešu procedūru vajag ar karsto kompresi.

Ja ir ļoti stiprs klepus, fitoterapeiti rekomendē šādu novārījumu:

Anīsa augļi, māllēpes lapas , deviņvīra spēka ziedi  – pa 1 daļai, malvas ziedi, timiāns, lakricas sakne – pa 2 daļām, alteja sakne – 5 daļas. Vienu šī maisījuma ēdamkaroti pārliet ar 1 glāzi auksta ūdens un turēt.
Pēc 2 stundām likt uz plīts, nevārot, turēt vārīšanās stadijā  5-6 minūtes uz vājas uguns. Pēc brīža, nokāst un dzert pa ¼ daļai šī novārījuma 4 x dienā.

Ja iekaisuma process nonācis līdz bronhītam, noteikti griezies pie ārsta!

fito30dSaaukstēšanās laikā vairāk ēd ķiplokus un sīpolus, uz nakti dzer tēju ar medu vai aveņu ievārījumu, efektīva ir arī piparmētru lapu, melno upeņu un zemeņu lapu tēja. Tāpat palīdz arī karsts piens ar medu vai dzeramā soda un boržomi.

Bet vislabāk, neslimo!

Parūpējies par savu un tuvinieku veselību laicīgi un profilakse, lai kļūst par tavas ģimenes ieradumu un ikdienu! Tici man, tā būs gudrāk, labāk un lētāk!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ingvers ir labs palīgs cīņā ar saaukstēšanās simptomiem. Ingvera tēja nu jau ir pazīstama gandrīz katrā mājā – citā tā ir iecienīta vairāk, citā m ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata