Noskaņosim sevi pavasarim

pavasaris_atmoda

Ak, šis brīnumainais no ziemas miega pamošanās laiks! Putnu dziesmas, pirmie siltie saules stari… Šķiet, tuvojoties pavasarim, mūsu noskaņojumam vajadzētu uzlaboties automātiski. Tomēr organismam ir grūti pēkšņi izkļūt no “ziemas režīma”. No šejienes arī izskaidrojums mūsu vārgumam, kūtrumam, drūmām domām. Šodien parunāsim par to, kā pavasari sagaidīt ar prieku un šo visu „pelēko” sajūtu dēļ nepalaist garām visbrīnišķīgāko gada laiku.

Vairāk pastaigāsimies.

Teikšu uzreiz: “šopingi” un ceļš no autobusa pieturas uz mājām neskaitās. Runa iet par nesteidzīgām pastaigām svaigā gaisā. Pastaigas parkā, mežā būs labākās. Vari izveidot arī savu iemīļoto ieliņu maršrutu. Nav brīvā laika? Tad cik vien bieži iespējams, atver logu un izdari vismaz dažas dziļas ieelpas.

Palīdzēsim organismam pamosties.

Obligātais minimums – vitamīni, cik vien var vairāk augļu un dārzeņu un vienkāršas fiziskās aktivitātes, piemēram, rīta rosme. Maksimuma programmai pēc ieskaitiem pievienojam sporta zāles, pirts, saunas apmeklēšanu, rīta skrējienus, saules vannas. Pēdējais, starp citu, palīdzēs novērst D vitamīna trūkumu, un nostiprinās imunitāti.

Pievienosim krāsas.

Iet runa par telpu, kas mums apkārt un par mums pašām. Jaunā palete var “iemājot” jebkur: tā var būt matu krāsa, jauns acu ēnu krāsojums, lūpu vai nagu laka, spilgti dīvān-spilventiņi vai jauns galdauts vai aizkari. Bet varbūt ir vērts pievērst uzmanību jaunam lietussargam varavīksnes krāsās vai jautriem gumijas zābakiem? Pēdējie pirkumi noderēs dubļainajām, pelēkajām pavasara dienām. Diemžēl, pavasaris ir bagāts arī ar šādiem pārsteigumiem.

Sarīkosim pavasara tīrīšanu.

Revīziju var veikt ne tikai dzīvokļa stūrīšos, skapī, kosmētikas maciņā vai aptieciņā. Kā jau galvenajam kontrolierim, tev ir tiesības pašai noteikt savas dzīves problemātiskos „stūrīšus”. Varbūt ir pienācis laiks “izpurināt” telefona kontaktu katalogu, sociālo tīklu „draugus” vai grupas.

Vairāk kontaktēsimies.

Kad kontaktu saraksti ir „iztīrīti”, ir pienācis laiks vairāk sākt kontaktēties ar sev tuviem cilvēkiem – gan radniecīgi, gan dvēseliski tuviem. Vai arī ar tiem, kuru dzīves veids tev ir ļoti tuvs, bet pagaidām neaizsniedzams. Vai arī – tie var būt kontakti, kas tev sagādā prieku un iedvesmu. Bet varbūt ir pienācis laiks noorganizēt jaukas radinieku tikšanās? Piepildīt dzīvi ar dvēseliski dziļām sarunām, nevis sēdēšanu un pļāpāšanu pie bagātīgi klātiem svētku galdiem, kas patiesībā ļoti bieži vienkārši atņem enerģiju.

Vairāk svaigu iespaidu.

Tas ir tas līdzeklis, kurš trāpa tieši mērķī un, kuram ir ilgstoša iedarbība. Atrunas „pie mums nav kur aiziet” netiek pieņemtas. Protams, ja tu dzīvo lielpilsētā, ir daudz vairāk iespēju apmeklēt jaunus koncertus, izstādes un kursus… Bet, ja šādas iespējas nav, tad to aizvietot var ar neizlasītu, aizraujošu grāmatu, neizmēģinātām ēdienu receptēm, kosmētikas jaunumiem. Un pat pazīšanās ar jauniem cilvēkiem tavu dzīvi spēs padarīt krāsaināku. Galvenais – neatsaki sev.

Protams, ir grūti noskaņoties pavasarim, ja visapkārt ir drēgnums, mitrums un, varbūt, pat dubļi. Bet kas tev traucē ielikt vāzē zariņus, kas pavisam drīz uzplauks un būs pirmie tavi pavasara vēstneši?

Noskaņot sevi pavasarim nemaz nav tik sarežģīti. Galvenais necenties šo procesu padarīt ātru. Rīkojies maigi, pakāpeniski, uzmanīgi, saskaņā ar dabas atmodas ritmiem. Rotā sevi, izgrezno savu vidi, kurā uzturies, izdomā jaunus plānus, mērķus, un tu nepamanīsi, cik organiski spēji ieplūst vispriecīgākajā un gaidītākajā gada laikā. Lai pavasaris ir tavā sirdī!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata