Visiem, kas iecerējuši svinēt helovīnu…

 

rudensŠo vēstuli, kuru publicēšu zemāk, es saņēmu pirms pusstundas un es sajutu pienākumu to publicēt šeit. Ir tāds mūsu pasaulē iemīļots teiciens “Likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības”. Nu tad, lūk, Dieva likumu nezināšana vēl jo vairāk neatbrīvo no atbildības Dieva priekšā. Izlasīsim visu zemāk rakstīto un padomāsim nopietni – cik mēs ļoti esam kļuvuši ļaunā pieņemoši un vienaldzīgi, nepadomājot ar ko tad tas GALU GALĀ var beigties mums, mūsu bērniem un mūsu tautai. Dieva priekšā.

Mīļās māsiņas un brālīši Kristū! Izliku savas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpās skaidrojumu par Helovīnu. Vispirms citāts no Vikipēdijas, tad no žurnāla “Ieva”, citāts no priestera komentāra… Lūgsim, lai Dievs uzrunā sirdis, lai ļaudis izlasītu, pārdomātu, saprastu, pieaugtu gudrībā un spēkā, lai spētu nepieņemt un pretoties šim ļaunumam.

V.Līga

icone

Helovīns (angļu: Halloween) ir Visu svēto dienas priekšvakars, 31. oktobra vakars.Šajā vakarā cilvēki (galvenokārt bērni) pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķiem un staigā pa mājām, prasot saldumus. Tā ir ASV tradīcija, taču globalizācijas rezultātā šī tradīcija tiek pārnesta arī uz citām valstīm, arī Latviju. Šeit tai nav sava vēsturiska un nacionāla pamatojuma un principā balstās uz bērnu vēlmi iegūt kādus saldumus. Reizē tā veicina vandālisma pieaugumu, jo izjokošana bieži pārvēršas par vienkāršu demolēšanu.

(Vikipēdija)

icone

“Tas ir vakars, kad pieaugušie atceļ ierobežojumus un nevilšus māca bērnu gūt prieku un baudu no negatīvām lietām. Ir taču tā, ka jebkurā citā dienā bērns var saņemt aizrādījumu, ja viņš atļaujas mēdīties, rādīt mēli un trokšņot, bet Helovīna vakarā šie niķi tiek akceptēti visi kā viens. Šie svētki ir koķetēšana ar spēkiem, par kuriem mēs neko lāgā nezinām. Ja nākamajā dienā bērni atkal pārģērbtos – tikai šoreiz par eņģelīšiem – un nevis diedelētu, bet dāvātu konfektes citiem, tad šajās abās rotaļās iezīmētos pasaules pastāvēšanas pretmets – labā un ļaunā izvēles iespējamība. Diemžēl šādas tradīcijas nav.”

(Žurnāls „Ieva”)

icone

“Jau pirms mūsu ēras Skotijā tika svinēti svētki par godu saules dievam un nāves dievam Samhainam. Skotijā valdīja pagānisms jeb ķeltu cilts reliģija druīdisms. Ķelti šai dienā pavadīja veco gadu un sagaidīja jauno. Saskaņā ar viņu tradīciju naktī visas mirušās dvēseles tika atbrīvotas un ieradās savās dzimtajās mājās dažādu dzīvnieku izskatā. Druīdi šai naktī piekopa okultiskus rituālus un dažādas ļaunas izdarības. Viņi ticēja ļauno garu nepārvaramajam spēkam šai naktī un tāpēc devās pie vietējiem iedzīvotājiem, klauvēja pie durvīm un lūdza ēdamo. Patiesībā viņiem bija vajadzīga kāda meitene, kuru upurēt sātanam, sadedzinot uz sārta. Halloween svētki ir ļaunuma un sātana svētki, jo druīdu nāves dievs Samhains mūsdienās tiek saukts par ļauno garu.”

(Pr.Pēteris Aglonietis)

icone

Helovīns jeb ķirbīšu svētki, kā tos tagad dēvē, nav nevainīga jokošanās – uzskata Tēvs Vadims:

“Uzvelkot nelabā un mošķu maskas, labprātīgi atveram durvis ļaunajiem gariem.

– Zinot, kas notiek Helovīnā, varu droši teikt – tas nav nekas labs. Šie svētki cēlušies no pagānu tradīcijām, kad, svinot tumšā gadalaika iestāšanos, godināja ļaunos garus. Ikviens cilvēks, saskaroties ar tiem, apzināti vai neapzināti jūt saspringumu un bailes – bailes no ļaunajiem gariem un neuzticēšanos tiem.

Helovīna svinībās lielākoties iesaistās jaunieši, kuri ietērpjas šaušalīgās monstru maskās, kas atgādina šausmu filmas. No vienas puses, varētu domāt – nu, kas tur traks, kas sevišķs? Pēc svētkiem novilkšu masku, un viss būs labi, tomēr jāatceras, ka tēlam, kurā iejūtamies, ir pirmtēls – šajā gadījumā nelabais.

Kad ieejam baznīcā, redzam svēto tēlus, kas palīdz nodoties lūgšanām, savukārt Helovīnā tiek atmodināts ļaunums, pats nelabais. Šajā dienā, iesaistoties neapdomīgās svinībās, esam vienoti ar gariem, kam nav vietas gaismas pasaulē, ar gariem, kas pazīst un atzīst tumsu.

Ieskatoties Svētajos Rakstos, atcerēsimies ka pastāv ne tikai Dievs, bet arī Sātans, ne tikai gaismas, bet arī tumsas eņģeļi. Jaunajā derībā skaidri norādīts, ka šie gari, ja tiem ļaujas, moka cilvēkus un ņirgājas par viņiem. Būtībā tā ir apsēstība.

Vēlos uzrunāt jaunos, kas šodien vai rīt iecerējuši svinēt Helovīnu, atturot viņus no cieša kontakta ar nelabo. Jā, Dievs patiesi nevienam sevi neuztiepj, ticēt Viņam vai neticēt ir katra izvēle un izšķiršanās, savukārt ar nelabo saruna ir īsa – viņš paņem savā varā, neprasot, vai cilvēks to vēlas.

Bet iesaistīšanās Helovīnā skaidri pasaka – es atzīstu nelabā varu pār sevi. Pareizticīgo baznīcā zināmi daudzi gadījumi, kad apsēstība ar ļaunajiem gariem pārvērš cilvēkus līdz nepazīšanai.

Reiz, kad vēl kalpoju Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē, pēc liturģijas teicu sprediķi. Tobrīd baznīcā ārpus mana redzesloka atradās lāde ar svētā pīšļiem, un es pēkšņi izdzirdēju, ka no tās vietas zemā balsī skan rupji un vulgāri izmisuša vīrieša kliedzieni. Uzreiz aptvēru, ka cilvēku moka nelabais, tomēr biju nedaudz izbrīnīts, kad pēc sprediķa citi ticīgie aiz rokas pie krusta pieveda jaunu sievieti. Viņa bija tā, kas pirms brīža kliedza, bet pie krusta jaunietes seju izķēmoja šaušalīgi vaibsti, no viņas ļoti neglītā veidā izlauzās apsēstība. Pat es toreiz sabijos, tikai pēc tam uzzinot, ka viņa mainījusies pēc iesaistīšanās totalitārā sektā. Tas jo vairāk liecina par to, ka, spēlējoties ar velnu, kā tas notiek, piemēram, Helovīna laikā, un ļaujot viņam sevi izrīkot, nonākam nelabā varā, un mūs glābt var tikai Dievs.”

icone

“Redzi, es šodien jūsu priekšā nolieku izvēlei svētību un lāstu – svētību, ja jūs klausīsit Tā Kunga, sava Dieva, baušļiem, ko es jums šodien pavēlu, bet lāstu, ja jūs neklausīsit Tā Kunga, sava Dieva, baušļiem un nogriezīsities no tā ceļa, ko es jums šodien pavēlu, un ja jūs sekosit citiem dieviem, kurus jūs nepazīstat.”

5.Moz.11:26-28”

icone

Mammas, vecmammas… – būsim uzmanīgas un pieskatīsim, kas ir tas, kam mēs ļaujam, ar it kā nevainīgu viltu, ielavīties mūsu mājās, mūsu un mūsu tuvinieku dvēselēs!

Bet šajā saitē pievienoju svarīgu materiālu “Bīstama nezināšana par māņticību un zīlēšanu”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Arvien biežāk, mēs iepērkamies ārzemju interneta veikalos un tās, kuras to sākušas darīt ir pavisam nesen, ļoti labi zina cik ļoti griba ...

 •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 •   Beidzot ir novadīts sen plānotais un daudzām mūsu bloga apmeklētājām ļoti svarīgais vebinārs, kurš bija domāts visiem, kas vēlas pasūtīt H ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • edna

  Paldies par so rakstu!
  Milie cilveki, domajam vairak…..domajam, ko daram…..jo, ko sesim, to ari plausim!

   
   
   
 • ligita caune

  Paldies par rakstu! Es 100% piekr’Itu raksta autoriem.
  Tā ir svešas kultūras (?) invāzija, pie tam ļoti pretrunīga,sekla un ļauna, nepieklājīga,uzbāzīga… utt.
  VAI un KĀDĒĻ mums TO vajag?

   
   
   
 • Maira

  Bērniem, kuri pie manis nāk pēc saldumiem helovīnu svētkos, vienmēr saku: ”Šodien saldumi nebūs. Bet Tu atnāc pie manis ciemos Ziemassvētkos un es Tevi pacienāšu ar saldumiem”.

   
   
   
 • Elly

  Sveiki
  Interesants raksts,paldies,vienigi nedaudz pretruniigs ,jo Dievs sevi nevienam neuzspiez un zemaak rakstits, es jums paveelu…
  Hmm. …

   
   
   
 • Ina

  Tieši tā – neuzstiepj, bet izvēle vienmēr paliek cilvēka ziņā. Paldies Dievam, ka viņš mūs brīdina par mūsu izvēles sekām, kas notiks, kad paklausīsim, un, kas notiks, kad nepaklausīsim. Un neviens, kas šo dzirdējis, nevarēs attaisnoties ar to, ka nav brīdināts. Jo savu izvēli būs izdarījis pēc sava prāta.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata