Mūsu skaistuma programma katrai dienai

 

make_up_uzklasanaMēs visas zinām, ka visbiežāk pastiprinātu uzmanību savam izskatam pievēršam pirms kaut kādiem lielākiem vai svarīgākiem dzīves vai ikdienas notikumiem. Kritiski pētām sevi spogulī un saprotam, ka āda vietām ir sākusi lobīties, zem acīm parādījušies zili riņķi, mati kļuvuši blāvi, bez spīduma, bet nagi lūzt…"Nu kas man traucēja 1x nedēļā uzklāt sejas masku?" Šī doma tracina visvairāk, jo laiks ir palaists garām, bet burvju nūjiņas mums nav…

Vispār paradums visu atlikt uz pēdējo brīdi ir raksturīgs visiem. Bet problemātisku ādu padarīt veselīgu un blāvus matus spīdīgus, diemžēl ātri neizdosies. Tāpēc, mīļās un jaukās, izveidosim savu minimālo skaistuma programmu jau šodien. Un, ja to pildīsi visu atlikušo mūžu, katru dienu, tad līdz pašam sirmam vecumam tu dzirdēsi sev adresētus vārdus: "Ak, kāda sieviete!" Un tu ar sevi un savu neatlaidību leposies. Vai vienkārši pasmaidīsi, jo tas nemaz jau nebija tik sarežģīti… Smaidiņš.

 

Ar ko sākt?

Un tā, kādas tad sejas kopšanas procedūras mums ir nepieciešamas un cik bieži?

Sejas ādas attīrīšana ar pieniņu vai losjonu, krēma uzklāšana – katru dienu.

Sejas noskalošana ar zāļu novārījumu – katru dienu. Svarīga nianse: tev nedrīkst būttejas_novarijums alerģija pret novārījumam izmantojamo augu. Izmantojamos augus jāizmanto pārmaiņus, piemēram: 3 dienas ar kumelīšu, 3 ar pētersīļu, 3 ar piparmētru, 3 ar struteņu, 3 dienas ar zaļās tējas novārījumu utt.

Novārījumam izmantojamos augus uz nakti termosā pārlejam ar verdošu ūdeni (2 ēdamk. uz 1 glāzi ūdens), bet no rīta izmantojam sejas noskalošanai. Ja tāda novārījuma pagatavošanai laika nav, var tā vietā izmantot pienu, rūgušpienu, sūkalas vai minerālūdeni.

Pīlings. Šīs procedūras biežums būs atkarīgs no tavas sejas ādas tipa. Un vispareizāk, ja tu par to uzzināsi no sava kosmetologa. Bet pēc vispārpieņemtiem ieteikumiem ir tā: normālu ādu jāattīra 1x 7-10 dienās, sausu un jūtīgu – 1 x 2-3 nedēļās, bet taukainu un porainu – 1x 7 dienās. Tā ir minimuma programma. Es pīlinga procedūras veicu katru trešdienu un svētdienu – 2 x nedēļā. Tā esmu izdomājusi. Meitenes, tas tiešām aizņem ļoti maz laika, bet efekts ir satriecošs! Kad sejas āda atbrīvota no atmirušajām šūnām, tā var beidzot uzelpot, sāk mirdzēt un krēmi uz tās klājas daudz vieglāk un līdzenāk. Nemaz nerunājot par tonējošo fluīdu vai tonējošo krēmu.

Sejas un ķermeņa maskas. Sejas maskas vidēji būtu jāpielieto 1-2 x nedēļā, bet ķermeņa – 1x 1-2 nedēļās.

Galvenais noteikums: masku sastāvu periodiski jāmaina. Piemēram, pirmajā nedēļā tu pielieto mitrinošas un barojošas maskas, otrajā – atjaunojošas un mitrinošas, trešajā – barojošas un atjaunojošas, ceturtajā – mitrinošas un tonizējošas utt. Masku receptes var atrast daudz kur. Bet tev ar laiku jāizfiltrē sev patīkamākās un efektīvākās, pieraksti tās un izmanto regulāri. Protams, ja neesi slinka 😉 – izmēģini šad tad arī jaunas un no tām tās, kuras iepatikušās visvairāk, pievieno savas skaistuma programmas recepšu krātuvītei.

kermena_kopsanaMaskas matiem. Dabisko komponentu maisījums (olīveļļu, dadžu eļļu, medu, olas dzeltenumu, kefīru utt.) matos var ieklāt diezgan bieži – 2-3 reizes nedēļā. Bet,ja matiem atveseļošana nav nepieciešama, tad to var darīt 1x nedēļā – matu skaistuma un veselības uzturēšanai.

Sejas tvaika vannas. Ja sejas āda ir sausa, šo procedūru var veikt 1x 3 mēnešos (10 min.), ja āda ir normāla – 1 x mēnesī (15 min.), bet, ja āda ir taukaina – 1-2x nedēļā 20min.

Nagu vannas un maskas rokām. Maigu, patīkamu kopšanu savām rokām būtu jādāvina vismaz 1x nedēļā.

Ja finanses atļauj, vari reizi 3-6 mēnešos palutināt sevi ar ķermeņa ietīšanas un sejas vai ķermeņa masāžas kursu (abos gadījumos 10 dienu kurss). Lai gan…arī ietīšanas procedūras vari sev pagatavot mājās pati – gan no šokolādes, gan zaļās tējas, gan māliem utt.

No pirmā acu uzmetiena, šķiet: tāda pastāvīga sevis kopšana atņems visu tavu brīvo laiku! Faktiski, procedūras ilgst no 3-5 (krēma uzklāšana) līdz 60 (ietīšanas, matu maskas​​) minūtēm dienā. Dažas stundas mēnesī vajadzētu tērēt friziera, manikīra un pedikīra apmeklēšanai.

massage

Ja tu to izlasot padomāji: “es to visu zināju un, te nekā jauna nebija”, tad man ir jautājums  – ja tu to zināji, kamdēļ tu to nedari? Ja dari, man prieks un tu pelni uzslavu! Bet,ja, tomēr, nedari, tad parēķini cik daudz laika mēnesī mēs, sievietes, bezmērķīgi pavadām veikalos (varbūt ne visas, bet tomēr…), sociālajos tīklos, čatos, skatoties nevērtīgus TV raidījumus vai pļāpājot ar draudzeni pa tālruni. Tad kāpēc mums žēl šī paša laika sev? Tici man – kad paies daži mēneši, tev šīs procedūras un šie mirkļi ļoti iepatiksies un drīz vien „skaistums” kļūs par tavu ieradumu. Bet ŠIS ieradums ir ļoti vērtīgs!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 •   Mums katrai ir savi „īpašie” jeb „firmas” salāti, vai ne? Un noteikti dažus no tiem mēs celsim galdā arī 31.decembrī. Bet kā šo gardo, b ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata