Lielas garderobes mīnusi

lielas-garderobes-problemas (3)Daudzas sievietes ar platām acīm un nelielu skaudību ir nolūkojušās uz Kerijas Bredšovas („Sekss un lielpilsēta”) garderobi. Bet tas, kas ārēji izskatās šiki un prezentabli, patiesībā var izrādīties kā pilnīga bezjēdzība un problēmu jūra.

Un tā, šodien parunāsim par lielas garderobes mīnusiem…

Tava skapja zelta stieņi

Ar savas garderobes atjaunošanu var nodarboties bezgalīgi – nelaist garām nevienu lielu izpārdošanu, pastāvīgi pie tērpiem pirkt jaunas somiņas un kurpes, bet pie somiņām un kurpēm – jaunus tērpus…

Šis process nekad nebeidzas. Izņemot naudu, kas tam visam tiek tērēta.

Problēma slēpjas tajā, ka kādu rītu pamostoties, tu sapratīsi: tev ir lieeeels skapis, bet tu nekad neesi bijusi Vīnē, nekad neesi ēdusi īstu itāļu picu ērtā Milānas restorāniņā, neesi piedalījusies safari un savām acīm neesi redzējusi nevienu svētvietu. Un, ja tu saskaitītu to naudas summu, kuru esi iztērējusi apģērbiem, kurus praktiski neesi nēsājusi, tu ar nožēlu sapratīsi, ka tu būtu varējusi aizceļot ne tikai uz Milānu vien…

Apģērbs – tas ir tikai viens no daudziem mūsu dzīves aspektiem un neatkarīgi no tā cikievietes-ieperkas spilgts un dārgs tas ir, garderobe nespēj mums aizstāt eksotiskās ainavas, izsmalcināto aizjūras ēdienu garšu, jūras un okeāna plašumus.

Plašās garderobes dēļ tu ziedo ar labklājību arī citās dzīves sfērās – nepieteicies dizaina vai šūšanas kursos, jo nebija naudas, laikā neizārstēji zobus, neizgāji diagnostiku, neapmeklēji masāžas seansus… Tā nav mums visām, bet daudzām gan.

Liela garderobe – tā ir kā zelta būris, kurā tu sēdi un neko neredzi, izņemot tā zelta stieņus. Padomā gan, kas ir tas, ko tu ziedo tā dēļ, lai katru mēnesi palielītos draudzenēm ar jaunu tērpu vai somiņu. Vai tas ir to vērts?

Iemīļotās un neiemīļotās mantas

iemilota-kleitaLai vai cik liela un plaša ir tava garderobe, tajā noteikti ir iemīļotās un neiemīļotās mantas. Iemīļotās tu nēsā daudz biežāk, jo jūties tajās nesalīdzināmi labāk un pārliecinošāk. Kad šīs mantas saplīst, sabojājas vai nonēsājas, tu esi ļoti noskumusi, jo tieši tādu vairs neatrast, pie tam, tā tev brīnišķīgi piestāvēja, ideāli izskatījās un nekad neapnika.

Cik šādu mantu ir tavā garderobē? Padomā, cik bieži tu tās uzvelc vai lieto, salīdzinot ar pārējām? Un tagad kroņa jautājums: Kamdēļ tad tev viss pārējais??? Vai nebūtu gudrāk garderobes atjaunošanai pievērsties nopietnāk?

Un, ja nekas nav „iekritis” sirdī, tad doties no izpārdošanas prom ar tukšām rokām, nevis iztērē naudu par: „manta tīri neko”, „nav ideāls, bet salīdzinājumā ar pārējo…”. Labāk, lai tavā skapī ir 20 iemīļotās mantas, kuras tu nēsā ar prieku, nekā 40 „tā neko”, no kurām lielāko daļu tu uzvelc šad tad tikai tāpēc, lai tā veltīgi nekarātos, izvēdinātos un kodes nesaēstu.

Dodamies atvaļinājumā

Pirms dažām dienām kādā sociālajā tīklā manu uzmanību piesaistīja interesants ieraksts. gatavosanas-atvalinajumamMeitene uz pusotru nedēļu aizbrauc prom no valsts. Tas minimums, kuru viņa grib paņemt līdzi ietilpst tikai…trīs čemodānos un divās somās. Kāds zemāk redzamajos komentāros pasmējās…

Bet patiesībā smieklīga te ir maz, jo liela bagāža rada lielas un liekas problēmas.

Pamēģināsim saprast, kāpēc šāda situācija rodas?

Droši vien katrai dienai paredzēti divi dažādi tērpi, un katram klāt ir paredzēti apavi un soma. Plašas garderobes dēļ rodas nopietnas problēmas:

 • Mums ir nepieciešams daudz čemodānu, kurus arī ir jānopērk un kaut kur dzīvoklī jāuzglabā (šie aksesuāri, ja tos tā var saukt, aizņem diezgan lielu vietu).
 • Lidostā par šādu bagāžu noteikti būs jāmaksā ne maza nauda.
 • Staipot šos čemodānus turp atpakaļ, mēs traumējam savu muguru. Pat, ja tie ir uz skritulīšiem, tie šad tad būs jāpaceļ (iznesot no mājas, no automašīnas, uzliekot uz eskalatora utt.).
 • Liela bagāža – tā ir nervu bendēšana, jo tev vienmēr jāpatur atmiņā un redzes lokā visas savas piecas somas un jāseko, lai neviena netiktu nozagta vai aizmirsta.
 • sieviete-brauc-celojumaJa tu ceļo ar savu vīrieti, tā vai citādi tev būs jāuzklausa otrās pusītes neapmierinātība par tik lielu bagāžu. Vai gan ir jāpiemin, ka šādas pretenzijas neuzlabo attiecības un vienmēr un lieki bojā garastāvokli?
 • Lielas bagāžas dēļ ir jāmaksā taksometra šoferim, pat tad, kur mierīgi varētu iztikt ar sabiedrisko transportu, ja mūsu bagāža būtu ievietota vienā čemodānā.
 • Ja tev līdzi daudz mantu, tās ilgāk jāizpako un jāsapako atpakaļ, un tas nozīmē, mēs tērējam lieku laiku, tai skaitā tik vērtīgo kūrorta laiku. Tā vietā, lai ienirtu jūrā vai lēnām izdzertu pludmales bārā kokteili, mēs joprojām ņemamies ar mantu izkarināšanu.
 • Un beigu beigās – liela izvēle vienmēr saistās ar lielām šaubām ko ģērbt, ko apaut utt. Un tas nozīmē, ka mēs vēlāk izejam uz pastaigu pilsētā, ir agrāk jāmostas uz ekskursiju utt.

Padalīšos savā pieredzē. Arī man, joprojām, nav izdevies savu ceļojuma čemodānu salikt perfekti. Lai vai cik maz es mantas paņemu, vienmēr atrodas čemodānā kaut kas, kas tā arī nav bijis vajadzīgs. Tomēr, tik daudz es esmu iemanījusies – čemodānu salieku pēdējā vakarā un burtiski 30 minūtēs. Tas iespējams tikai tad, ja arī skapī, no kurienes tu to visu ņem laukā, tev ir tikai tavi iemīļotie tērpi.

Pačukstēšu – arī man ir mantas, kuras uzvelku ļoti reti, bet no kurām žēl šķirties (pati nezinu kāpēc). Tās esmu salikusi atsevišķi, vienā drēbju maisā, kas stāv auuuugstu skapī. Apzinos, ka patiesībā, jau kuru gadu, tas tikai aizņem vietu…

Tautā saka, ka pieticība ir cilvēka rota. Šodien šim teicienam daudzi nepiekrīt, lai gan mūsdienās tas būtu jāpielieto pavisam citā nozīmē…Toties diez vai kāds gribēs apstrīdēt to, ka pieticība attiecībā uz tērpu skaitu garderobē, dzīvi padara daudz vienkāršāku un vieglāku. Gan tev, gan taviem tuviniekiem.

elegantas_sievietes_garderobes-veidosanas-principiP.s. Visu šo augstāk uzskaitīto un vairāku citu iemeslu dēļ, kā labu palīgu ideālas garderobes izveidošanai esmu uzrakstījusi elektroniska formāta stila grāmatu „Elegantas Sievietes Garderobes Veidošanas Principi”. Tās iepazīšanās fragmentu vari lejupielādēt šeit >>>.

Un vēl – vismaz 1 x mēnesī aicinu tevi piedalīties internetā jeb online notiekošajos garderobes veidošanas vebināros. Šo mūsu pasākumu afišai vienmēr vari sekot šajā lapā >>> vai arī, piesakoties iknedēļas jaunumu vēstulei (starp citu pretī saņemot bezmaksas e-grāmatiņu, kas domāta vidēja vecuma sievietei), kuru saņemsi katru otrdienu plkst.9:00.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata